طرح جلد لایه باز کتاب

دانلود طرح لایه باز کاور کتاب زمان مطالعه: 2 دقیقه

امروزه با توجه به فراگیر شدن صنعت نشر و همچنین تغییر ذائقه مخاطبین یکی از مهمترین دغدغه‌های ناشرین و مولفین طراحی جلد کتاب است. طرح جلد کتاب می‌بایست متناسب با موضوع و همگام با استانداردهای طراحی انتخاب شود. یکی از رایج‌ترین طرح‌ها، طرح لایه باز برای جلد کتاب‌هاست.

انواع مختلف طرح لایه باز موجود در نشر متخصصان را مشاهده و دانلود کنید

طرح لایه باز چیست؟

فایل‌های گرافیکی که قابل ویرایش هستند، طرح لایه باز نامیده می‌شوند. در این فایل‌ها می‌توان تمامی المان‍های موجود در طرح را تغییر داد. در طرح لایه باز می‌توان تصاویر، متن،  و هر چیز دیگری را که در فایل موجود است، را به راحتی ویرایش کرد و یا آن را حذف کرد.
فرمت اغلب طرح لایه باز، PSD است. همانطور که می‌دانید این پسوند مربوط به نرم‌افزار فتوشاپ است. هنگامی‌که نسخه‌ی اول این نرم‌افزار محبوب و پرکاربرد در سال 1990 به بازار آمد، فایل‌های لایه باز PSD نیز معرفی شدند.
هرچند قابلیت ویرایش آن‌ها بسیار ابتدایی بود، اما رفته‌رفته به پیچیدگی آن افزوده شد.

طرح لایه باز با فتوشاپ

کاربردهای طرح لایه باز در کجاست؟

طرح لایه باز با قابلیت‌هایی که دارد، مصارف گوناگونی هم دارد. در این بازار رقابتی و سرعتی، این طرح‌های نیمه‌آماده کمک شایانی به طراحان می کنند. مثلا طراح گرافیستی را در نظر بگیرید که باید بنا به درخواست مشتری یک کارت ویزیت را، سریعا طراحی کند.
در این حالت اگر او شروع به طراحی از نقطه‌ی صفر بکند، مسلما وقت و انرژی زیادی را باید صرف آن کند. اینجاست که طرح‌های لایه باز کاربرد پیدا می‌کنند. یکی دیگر از موارد پرکاربرد طرح لایه باز در طراحی جلد کتاب‌هاست.
اگر شما بخواهید کتاب خودتان را چاپ کنید، با توجه به هزینه چاپ کتاب، ممکن است نخواهید که طراحی جلد آن را به یک متخصص گرافیک بسپارید؛ پس در اینجا هم راه‌حل، استفاده از طرح لایه باز برای افزایش جذابیت طرح جلد کتاب است.

انتخاب طرح لایه باز

 

انتشارات متخصصان، با همکاری طراحان بسیار، اقدام به آماده‌سازی انواع طرح لایه باز با موضوعات مختلف نموده است؛ همچنین جهت رفاه حال نویسندگان، ناشران و طراحان گرافیک این طرح‌ها را با مبلغی بسیار ناچیز برای دانلود در سایت قرارداده است. برای مشاهده‌ی دسته‌های مختلف روی موضوع کتاب خود کلیک و در صورت تمایل آن را دانلود کنید.

انتشارات متخصصان

 

 

طرح لایه باز جلد کتاب
 اجتماعی و فلسفی
زنان
 الهیات و معارف اسلامی 
 پزشکی و طب 
تاریخی
 حسابداری و حسابرسی 
 رمان، داستان و قصه 
دانشگاهی 
 دفاع مقدس و شهدا 
روانشناسی
 زندگی نامه و سخن بزرگان 
شعر
علمی
کشاورزی
کودک و نوجوان
مدیریت
معماری
مهندسی
هنری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان