اهمیت فروش محلی کتاب بعد از چاپ

فروش محلی کتاب زمان مطالعه: 5 دقیقه

فروش و بازاریابی کتاب مانند سایر محصولات راه های متفاوتی دارد، یکی از این راه ها فروش محلی میباشد ، نشر متخصصان تصمیم دارد در این مقاله به شما نکات مهمی درباره اهمیت فروش محلی کتاب ارائه دهد. اگر به عنوان یک نویسنده تازه کتاب خود را چاپ کرده و با مسائل بازریابی و فروش پس از چاپ کتاب درگیر شده اید، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

فروش محلی کتاب

خرده فروشی محلی یا منطقه ای، بهترین مکان برای پول سازی و فروش محصولات از جمله کتاب و بازاریابی کتاب میباشد. فروش محلی را در ابتدا به عنوان یک بستر برای آزمایش نگاه کنید تا دریابید کتاب شما چه بازار فروشی در جامعه دارد و افراد به خرید و خواندن آن راغب میشوند یا خیر. خرده فروشی منطقه بهترین فضا برای تست بازار محصولات شماست. بعد از نتیجه گیری از امار اولیه میتوانید درباره گسترش دادن یا ندادن چاپ و فروش کتاب خود تصمیم بگیرید.

همکاری با کتابفروشی های محلی

همکاری با کتابفروشی های محلی

کتاب فروشی های محلی بالاترین میزان فروش ماهانه را در هر منطقه از آن خود میکنند، پس همکاری کردن در فروش کتاب با این کتاب فروشی ها میتواند به نفع شما باشد. بعضی از کتاب ها فروش بیشتری در کتابفروشی های محلی ، نسبت به انتشاراتی که در آن چاپ شده اند، دارند و همین دلیل به تنهایی میتواند قدرت بازار فروش محلی کتاب را برایمان روشن کند. مطمئن باشید صاحبان کتاب فروشی هم از این موضوع آگاه هستند و به همکاری در در فروش محلی کتاب شما علاقه مند هستند. کافی است در خواست خود را مودبانه از انها انجام دهید.

راحتی خرید از کتابفروشی های محلی

خرید کردن از کتابفروشی های محلی یک نوع حس خوشایند و راحتی را برای مردم آن منطقه به همراه دارد ، به این صورت که در ذهنشان اینطوری ثبت میشود که از کتابفروشی محلی میتوانند تمام کتاب های مورد علاقه خود را تهیه و خریداری نمایند.

البته در حالت کلی کتابفروشی های محلی زمان های سختی را در رقابت با شهر کتاب های موجود در سراسر کشور سپری می کنند. علت آن می تواند مقدار بودجه ی بازاریابی در مقایسه بادیگران باشد. بنابراین شما باید به سمت موقعیت خود تمرکز کنید. کتابفروشی های محلی می تواند نقش تعیین کننده ای در طرح توزیع کلی شما داشته باشد. شما به سادگی می توانید در منطقه ی خود به موفقیت بیش تری نسبت به جایگاه ملی و کشور بیابید ، زیرا خرید از کتابفروشی های محلی همچنان در بین مردم محبوب است.

شناخت سلیقه افراد کتابخوان

مطمئنا هر نویسنده ای از زمانی که شروع به نوشتن کتاب میکند تا چاپ و فروش آن ، این فکر یک گوشه از ذهنش وجود دارد که ایا خوانندگان با داستان کتاب ارتباط برقرار میکنند و آنرا دوست خواهند داشت یا خیر ؟ بهترین راه برای برای پیدا کردن جواب این سوال، این است که کتاب را در دسترس آنها قرار دهید تا آنرا بخرند و بخوانند. بی شک فروش بالا کتاب میتواند نشان از محبوبیت آن در بین مخاطبان داشته باشد.

شناخت سلیقه افراد کتابخوان

 راه اندازی فروشگاه اینترنتی

یکی دیگر از راه های خوب تست بازار، فروش آنلاین است. اما فروش های آنلاین ارتباط مستقیمی با فروش محلی کتاب در کتابفروشی ها ندارند. هدف اصلی از امتحان کردن بستر های مختلف برای فروش کتاب این است که باز خورد مورد نظر را در سریع ترین زمان ممکن بدست آورید. شما باید بتوانید با فروشندگان کتاب فروشی ها و مارکت های آنلاین درباره ی فروش و بازخورد خوانندگان و خریداران نسبت به خرید کتابتان صحبت کنید.

در صورتی که می خواهید کتاب خود را بدون واسطه بفروشید می توانید یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید و فایل اینترنتی تمام کتاب هایتان را برای خرید در آن قرار دهید و با گرفتن نماد اعتماد و درگاه بانکی وارد عرصه تجارت الکترونیک شوید.

 تست بازار قبل از افزایش چاپ تیراژ کتاب

شما به راحتی می توانید ویژگی های کتاب، قیمت گذاری و استراتژی بازاریابی خود را مورد آزمایش قرار دهید. انتشارات زیادی هستند که قبل از چاپ کتاب در تیراژ بالا، جلساتی با کتابفروشی های محلی برتر را برگزار میکنند. به همین دلیل است که صاحبان شهر کتاب های بزرگ به درخواست شما برای برپایی یک جلسه پاسخ نمی دهند! در ابتدا شما باید برخی داده ها از بازار را همراه خود داشته باشید. قبل از اینکه به بزرگ ترین کتابفروشی محلی خود بگویید که قصد موفق شدن در بین هزاران انتشارات و کتابفروسی را دارید برنامه ی بازاریابی خود را تست کنید.

کتابفروشی های محلی نقطه آغاز چاپ کتاب در تیراژ بالا

برای افزایش شانس خود در کسب موفقیت های کشوری، نیاز به یک سری داستان هایی دارید که به شما در ساخت اعتبار و پویایی کمک کند.انتنشاراتی که برای چاپ کتاب خود انتخاب کرده اید باید با کتابفروشی های محلی ارتباط بگیرید و اعلام کند : این کتاب، در فروشگاه هایی نظیر کتابفروشی شما، بسیار موفقیت به همراه خواهد داشت. انتشارات مکتاب یا شما باید بتوانید کتاب فروش های محلی را قانع کنید که فروش کتاب شما برای آنهال ریسکی به همراه نخواهد داشت و کتابی اضافی در کتابفروشی های آنهانخواهد بود.

کتابفروشی های محلی نقطه آغاز چاپ کتاب در تیراژ بالا

صداقت را در فروش کتاب فراموش نکنید

هنوز هم بسیاری افراد گمان می کنند بخش زیادی از بازاریابی و فروش را ریا و اتفاقات دروغین و غیر واقعی تشکیل می دهد! در حالیکه چنین نیست. اگر موفق ترین مسئولان فروش را درنظر بگیرید خواهید دید که در کارشان بسیار صادق هستند. بسیاری از ما فروش را راهی می بینیم که خودمان را ثروتمند و غنی سازیم تا اینکه فروش را ایجاد یک رابطه ی برد- برد با سایر صاحبان کسب و کاری که مثل خودمان هستند بدانیم.

برای جمع بندی مقاله و سخن پایانی این نکته را در نظر بگیرید : همان طور که کتاب خود را با هدف تاثیر گزاری و امید و حس خوب نوشته اید، در فروش آن نیز حتی فروش محلی کتاب ، درستی و صداقت را رعایت کنید و همیشه به مخاطب خود به چشم یک انسان علاقه مند به کتاب و یادگیری نگاه کنید. نشر متخصصان در کنار شماست تا کتاب خود را به بهترین نحو چاپ کرده و به فروش برسانید ، کافی است با ما در ارتباط باشید.

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصانفرم تماس و اطلاعات

79

عملی اگر کاشتید، عادتی درو خواهید کرد. عادتی اگر کاشتید، اخلاقی درو خواهید کرد. اخلاقی اگر کاشتید، سرنوشتی درو خواهید کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان