ارسال مقاله به کنفرانس

ارسال مقاله به کنفرانس زمان مطالعه: 5 دقیقه

ارسال مقاله به کنفرانس و استخراج آن از پایان نامه دکترا و ارشد، موضوع نشر متخصصان در این بخش از سایت میباشد، باتوجه اهمیت موضوع داشتنِ مقالات علمی در رزومه افراد و ثبت کردن آن در پایگاه های مرتبط، تصمیم گرفتیم اصول و روش ارسال مقاله به کنفرانس را به طور کامل توضیح دهیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

مقاله چیست؟

شنیدن واژه مقاله باعث میشود یاد تحقیقات و گزارشکار های دوره تحصیل خود بیفتیم، درواقع مقاله یک نوشته طولانی تحقیقاتی و یا بخشی استخراج شده از پایان نامه میباشد، خوب است بدانید واژه مقاله از لایتن exagium می‌آید که به معنای ارائه مطلب میباشد.

در تعریفی دیگر مقاله را میتوان روشی برای اثبات اطلاعاتی که در سمینارها، کنفرانس‌ها و کنگره‌ها بیان میشود، تعریف کرد. هدف از نوشتن مقاله، تقویت آنچه درموردش تحقیق کردید و دانش شماست، همچنین روشی برای توسعه مهارت‌های مهم و عملکردهای پژوهشی است. نوشتن مقاله به شما اجازه می دهد دانش و مهارت خود را در قالب نوشته به دیگران انتقال بدهید.

مقاله چیست؟

 انتشار و ارائه مقاله راهی است که یک محقق نتایج کار تحقیقاتی خود را با دیگر محققان و یا دانشمندان به اشتراک می گذارد و یا کارهای تحقیقاتی سایر محققان را در قالب یک مقاله مروری ارائه می نماید.

بخش های اصلی یک مقاله

  • عنوان مقاله
  • اسامی نویسندگان
  • چکیده
  • کلمات کلیدی
  • مقدمه
  • بدنه یا متن
  • نتیجه گیری
  • منابع و ماخذ

کنفرانس(Conference) چیست؟

به طورمعمول به گردهمایی هایی که با برنامه قبلی و و در محلی مشخص شده با افراد حرفه ای جهت ارائه موضوعی تخصصی برگزار میشود، کنفرانس میگوبند. افراد شرکت کننده در کنفرانس میتوانند از یک دیگر مشاوره گرفته و یا باهم همفکری، تبادل نظر داشته باشند. شرکت کنندگان کنفرانس ها اغلب افرادی هستند که در طی پیدا کردن جواب برای چالش ها و پرسش های ذهنی خود میباشند. کنفرانس در مقایسه با کنگره، دارای ابعاد کوچک تر، زمان کوتاه تر و اهدافی محدودتر می باشد.

کنفرانس(Conference) چیست؟

مزایای شرکت در کنفرانس برای ارائه مقاله

همانطور که تا این قسمت از مقاله نشر متخصصان متوجه شدیم، کنفرانس ها محلی برای ارائه مطلب در زمینه های تخصصی و با افراد علاقه مندان در حوزه مورد میباشد. کنفرانس ها یکی از بهترین مکان های علمی برای افرادی است که علاقه مند به چالش و بحث و گفتگو در موضوع خاصی میباشند. از این روز مقاله استخراج شده از پایان نامه شما و یا مقاله علمی که طی تحقیقات خود نوشته اید، در مکانی مثال کنفرانس فرصت دیده شدن دارد.

آشنایی با افراد شاخص، محقق، صاحب نظر در رشته مورد علاقه خود در کنفرانس با ارائه مقاله توسط شما امکان پذیر خواهد بود. بنابراین کنفرانس ها یکی از بهترین موقعیت ها برای لینک شدن با متخصصین و افراد باتجربه در حوزه کاری شماست، حتی در برخی موارد میتوانید از اساتیدی که در کنفرانس شرکت کردند جهت بهبود کیفیت مقالات خود مشاوره رایگان دریافت کنید.

نحوه ارسال مقاله به کنفرانس

باتوجه به مزایای فوق العاده ارائه مقاله در کنفرانس، اگر تصمیم دارید مقاله خود را در یکی از کنفرانس های مرتبط با فیلدکاری‌تان ارائه دهید، باید نحوه ارسال مقاله به کنفرانس را بدانید. ابتدا باید چکیده مقاله را به آدرس ایمیلی که در اطلاعات کنفرانس مورد نظرتان مشاهده کرده‌اید، ارسال کنید. درواقع مقاله شما ابتدا باید توسط داورین و ناظرین کنفرانس مورد بررسی و تایید قرار بگیرد، سپس اجازه ارائه مقاله به شما داده شود.

نحوه ارسال مقاله به کنفرانس

نکته: انجام دادن مراحل ابتدایی ارسال مقاله به کنفرانس رایگان است، اما شرکت در کنفرانس ها در بیشتر اوقات رایگان نیست و معمولا با هزینه هایی همراه میباشد. البته هر کنفرانسی شرایط خاص خود را دارد و شما میتوانید اطلاعات دقیق تر را مثلِ زمان برگزاری، محل اقامت و هزینه کنفرانس را از افراد ذیصلاح بپرسید.

بعد از ارسال چکیده مقاله به کنفرانس خبر تایید شدن یا نشدن آن به شما اعلام میشود، اما خوب است بدانید اصولا مقالاتی که به کنفرانس ها ارسال میشوند بسیار سریعتر از مقالاتی که به مجلات ارسال میشوند پذیرفته میشوند. بر اساس آیین نامه جدید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری امتیاز مقاله کنفرانسی برای مصاحبه دکتری؛برای مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر داخلی ۱ امتیاز و خارجی ۲ امتیاز و حداکثر امتیاز اختصاص داده شده به مقالات کنفرانسی ۴ میباشد.

ردیف نوع فعالیت حداکثر امتیاز نحوه ارزیابی
۱ مقالات علمی پژوهشی داخلی و خارجی مرتبط با رشته تحصیلی هر مقاله تا ۷ امتیاز طبق آیین نامه ارتقا
۲ مقالات علمی ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی ۶ هر مقاله تا ۳ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقا
۳ مقالات چاپ شده در کنفرانس معتبر داخلی و خارجی ۴ خارجی تا ۲و داخلی تا ۱ امتیاز

امتیاز بندی چاپ مقاله مستخرج از پایان نامه در  کنفرانس ها

ردیف نوع کنفرانس حداکثر نمره برای هر مقاله توضیحات
۶ چاپ مقاله در کنفرانس های خارجی ۱ حداکثر نمره به کنفرانس های معتبر ایندکس شده که مقاله بصورت شفاهی ارائه شده است تعلق می گیرد.
۷ چاپ مقاله در کنفرانس های داخلی ۰٫۵ داکثر نمره به مقالات ارائه شده در کنفرانس های بین المللی داخلی بصورت شفاهی تعلق می گیرد.

سایت اطلاع رسانی کنفرانس ها

برای اینکه از کنفرانس ها برگزار شده در سطح کشور و یا در سطوح بین المللی باخبر شوید تا بتوانید مقاله خود را ارسال کرده و در صورت تایید آنرا ارائه دهید، باید سایت هایی که اطلاع رسانی کنفرانس هارا انجام میدهند دنبال کنید، در این قسمت چند سایت معتبر در زمینه اطلاع رسانی کنفرانس هارا به شما معرفی میکنیم:

ارسال مقاله به کنفرانس علمی

ارسال مقاله علمی در کنفرانس های داخلی ایران بیشتر اوقات از طریق دو پایگاهِ: CIVILICA و سیمپوزیا انجام میشود، برای ثبت نام میتوانید حوزه علمی و پژوهشی خود را در سایت انتخاب کرده و از طریق کنفرانس ها، اخرین و جدیدترین کنفرانس های مربوط به رشته خود را بیابید و در صورت تمایل چکیده ای از مقاله خود را برایشان ارسال کنید.

در تقویم پایگاه ممکن است، مهلت ارسال مقاله به کنفرانس گذشته باشد، ولی برای اطمینان هم وبسایت کنفرانس را مجددا چک کنید و یا در صورت لزوم به صورت تلفنی از دبیرخانه در زمینه تاریخ پذیرش مقالات اطمینان حاصل فرمایید.

ارسال مقاله به کنفرانس با خدمات نشر متخصصان

در صورتی که قصد دارید در کنفرانس های حوزه کاری و علمی خود شرکت کنید و یا مقاله‌تان آماده ارسال به کنفرانس کنید، اما زمان و با اطلاعات کافی برای انجام پروسه مربوطه ندارید، نگرن نباشید زیرا نشر متخصصان تمامی اقداماتی که برای ارسال مقاله به کنفرانس نیاز است از جمله ترجمه و ویرایش مقاله را با بهترین کیفیت ارائه میکند و میتوانید از امکانات نشر با بهترین کیفیت استفاده کنید و در نهایت مقاله استخراج شده از پایان نامه خود را چاپ کنید. هر سوالی در زمینه چاپ کتاب و مقاله را نیز میتوانید با مشاورین ما در میان بگذارید و از خدمات مشاوره رایگان نشر استفاده کنید.

 

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصانفرم تماس و اطلاعات

82

عملی اگر کاشتید، عادتی درو خواهید کرد. عادتی اگر کاشتید، اخلاقی درو خواهید کرد. اخلاقی اگر کاشتید، سرنوشتی درو خواهید کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان