هزینه چاپ مقاله در منابع خارجی

هزینه چاپ مقاله در منابع خارجی زمان مطالعه: 5 دقیقه

هزینه چاپ مقاله در مجلات و منابع خارجی و نحوه سابمیت کردن مقاله، موضوع این محتوای ما در نشر متخصصان میباشد، سابمیت کردن مقاله و هزینه های مربوط به آن با روندی که در داخل کشور وجود دارد، اندکی متفاوت است، چنانچه تمایل به کسب اطلاعات در این زمینه دارید تا انتها همراه ما باشید.

هزینه چاپ مقاله در منابع خارجی

گزارش نهایی و نتبجه بسیاری از فعالیت های دانشجویی و پژوهشی افرد را میتوان در قالب یک مقاله علمی در دسترس همگان قرارداد، به این مقاله های علمی حاصل از پروهش و تحقیق، به اصطلاح Paper یا Article گفته میشود. یک مقاله علمی می تواند به یک مجله معتبر خارجی در حوزه علوم، جهت چاپ معرفی و فرستاده شود.

بسیاری از مجلات خارجی پس از دریافت چکیده یا Abstract  مقاله و بررسی آن خبر پذیرش یا رد آنرا به نویسنده مقاله اعلام میکنند و در صورت پذیرش مقاله وارد پروسه چاپ و دریافت هزینه ها میشود. هزینه چاپ مقاله در مجلات خارجی و سایر منابع، درواقع مقدار هزینه ای است که باید از سمت نویسنده مطلب برای چاپ مقاله در مجله های open access پرداخت بشود.

هزینه چاپ مقاله

حال در این شرایط برخی از انتشارات و موسسه‌های پژوهشی که با نویسنده ها همکاری دارند، هزینه چاپ مقاله را را به جای نویسنده پرداخت می‌کنند. موسسات و انتشارات مربوطه هزینه ای را تحت عنوان هزینه چاپ مقاله (Publication Fee) دریافت می کنند. مبلغ این هزینه می تواند از ۳۰ دلار تا ۵۰۰ دلار متغیر باشد. در این قیمت لبست برخی از وبسایت های ژورنال های خارجی که میتوان با پرداخت هزینه در آنها مقاله به چاپ رساند را آورده ایم:

 • scirp.org)Scientific Research)
 • jssronline.com)Journal of Social Sciences Research)
 • openscienceonline.com )Open Science)
 • ijbmi.org)International Journal of Business and Management Invention)
 • ijsciences.com)International Journal of Sciences)
 • web.ccsenet.org)Canadian Center Of Science and Education)
 • global-summit.com)OMICS International)
 • aperito.org
 • mcser.org )Mediterranean Center of Social and Education Research)
 • hindawi.com
 • inspublishers.com)Incessant Nature Science Publishers)
 • rassweb.com)Research Academy Of Social Sciences)
 • sciedupress.com)SCIEDU)

روش های پرداخت هزینه چاپ مقاله در منابع خارجی

تا این بخش و با توضیحات داده شده، فهمیدیم که چاپ مقاله در منابع خارجی که اغلب توسط وبسایت های ژورنال های معتبر صورت میگیرد، با هزینه هایی همراه است، توصیه ما در نشر متخصصان به عنوان پرکارترین ناشر سال ۹۷ در زمینه چاپ کتاب به شما این است که خودرا درگیر این مسائل پرداخت ارزی و بین المللی نکرده و پرداخت هزینه و ارسال مقاله را برون سپاری کنید، اما اگر دوست دارید شخصا خودتان این کار را انجام دهید، در ادامه روش هایی را برای این کار به شما معرفی میکنیم.

 پرداخت هزینه مقاله از طریق پی پال [PayPal]

بیشتر پرداخت های ارزی در زمینه چاپ و سابمیت مقاله در منابع خارجی از طریق حساب پی پال صورت میگیرد. پس از مطالعه کامل دستورالعمل و پر کردن فرم موجود در صفحه پرداخت PayPal می توانید اقدام به ثبت سفارش نمایید تا پرداخت هزینه پذیرش یا چاپ مقاله در ژورنال ظرف حداکثر ۳ ساعت انجام شود. خوب است بدانید پی پال یک حساب بانکی اینترنتی و واسط است که در تمام اعتبار داشته و شناخته شده میباشد.

پرداخت هزینه چاپ مقاله از طریق ویزا کارت یا مستر کارت (Visa Card/Master Card) 

برخی از ژورنال های خارجی امکان پرداخت آنلاین با پی‌پال را ندارند و شما برای پرداخت هزینه چاپ مقاله خود نیاز دارید حتما حتما مسترکارت یا ویزا کارت داشته باشید، اگر نمیدانید مستر کارت چیست، به طور خلاصه در ادامه توضیح میدهیم.

کارت Visa/Master در واقعا کارتی است که در صورت داشتن یک حساب بانکی فیزیکی و واقعی در یکی از کشور های خارجی صادر شده و در اختیار شما قرار میگیرد، درواقع با داشتن مستر کارت، شماره کارت (Card Number) و تاریخ انقضای کارت (Expiration Date)،میتوانید پرداخت های آنلاین و ارزی خود را انجام دهید.

چاپ مقاله در مجلات ISI

چاپ مقاله در مجلات باعث بهتر دیده شدن اثر نویسنده و پژوهشگر مقاله خواهد شد، انتشار مقاله در خیلی از مجلات به صورت کاملا رایگان انجام میپذیرد، اما براخی مجلاتی دیگر مانند مجله isi نیاز به پرداخت هزینه برای چاپ مجله دارد و لازم است بدانید که به هزینه ای که برای سابمیت مقاله نیاز هست که پرداخت شود Publication Fee میگویند؛ مجلات isi جز معتبرترین مجلات برای پذیرش مقالات علمی در سطح دنیا میباشند که چاپ مقاله در این مجلات بسیار حائز اهمیت و دارای اعتبار بسیار زیادی است.

سابمیت مقاله به چه معناست؟

به‌طور کلی زمانی که انتشاراتی که با آن کار میکنید و یا خودتان، یک مقاله را برای چاپ در یک مجله، ارسال می‌کنید؛ در حقیقت شما مقاله خود را سابمیت کرده‌اید. برای سابمیت یک مقاله در مجله معتبر علمی، باید به سایت مجله موردنظرتان مراجعه کرده و از قسمت مربوط به سابمیت اقدام نمایید و هزینه های مربوطه را بعد از ارسال فایل جهت بررسی مقاله و تایید یا رد شدم آن بپردازید.

هزینه سابمیت مقاله

مجلات از روش‌های مختلفی برای تولید درآمد مورد نیاز برای پوشش هزینه‌های مجله از جمله هزینه‌های بررسی مقاله و هزینه‌های فرآیند پییرریویو استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها دریافت هزینه سابمیت مقاله از نویسنده است، سابمیت (submit) در لغت به معنای ارائه کردن و معرفی کردن میباشد و سابمیت یک مقاله هیچ امتیاز علمی برای نویسنده ندارد.

هزینه سابمیت مقاله

برخی از مجلات برای سابمیت مقاله هزینه‌ای جداگانه از چاپ دریافت می‌کنند. پرداخت هزینه سابمیت مقاله به منزله اکسپت و چاپ مقاله نیست. ممکن است شما این هزینه را بپردازید ولی بعد از داوری، سردبیر مجله مقاله شما را ریجکت کند. در صورتی که مقاله شما ریجکت شود، هزینه سابمیت مقاله به نویسنده برگردانده نمی‌شود.

 منیو اسکریپت (manuscript)

همان مقاله‌ای که شما سابمیت کرده‌اید و هنوز داوری نشده و چاپ نگردیده است منیو اسکریپت یا دست نویس محسوب می‌شود مقاله شما در صورت چاپ در یک مجله بعد از داوریpaperیا Article خوانده میشود.

منیو اسکریپت نامبر (manuscript NO)

 همان شماره ای است که به مقاله ارسالی شما به ژورنال اختصاص داده می‌شود و شما می‌توانید از آن برای مکاتبات خود با مجله یا پیگیری وضعیت مقاله استفاده کنید. می‌تواند عدد یا ترکیبی از عدد یا حرف باشد که به آن Manuscript ID گفته میشود.

چند نمونه از نشریات معتبر خارجی 

 • مجلات ISI 
 • مجلات اسکوپوس
 • مجلات پابمد

لیست انتشارات معتبر JCR

مشاوره جهت چاپ مقاله با نشر متخصصان

نشر متخصصان در تمام مراحل مربوط به چاپ، ارسال، پرداخت هزینه ها و سابمیت مقاله در کنار شماست، درواقع با یاری گرفتن از انتشارات با تجربه، میتوانید مقالات خود را در بازه زمانی کوتاه و با هزینه ای مناسب به مجلات ارسال کنید،همچنین از خدمات مشاوره رایگان ما در زمینه  مقالات نیزاستفاده کنید و یا اگر وقت کافی برای انجام مراحل فوق را ندارید، میتوانید کلیه اموره مربوط به مقاله را به ما بسپارید، برای کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصانفرم تماس و اطلاعات

82

عملی اگر کاشتید، عادتی درو خواهید کرد. عادتی اگر کاشتید، اخلاقی درو خواهید کرد. اخلاقی اگر کاشتید، سرنوشتی درو خواهید کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان