چاپ کتاب کودک | مراحل چاپ کتاب، هزینه ها و درآمد حاصل

چاپ کتاب کودک

چاپ کتاب کودک را میتوان یکی از هوشمندانه ترین  تصمیم ها برای یک نویسنده دانست زیرا کتاب های کودک طرفداران بسیاری دارد، به خصوص اگر آن داستان ایرانی باشد زیرا خانواده‌های ایرانی علاقه بسیاری دارند تا فرزندانشان داستان های ایرانی را بخوانند.

در این مقاله به بررسی مواردی از جمله: مراحل چاپ کتاب کودک، هزینه های چاپ کتاب، چند نمونه کتاب چاپ شده برای کودکان و کاری هایی که باید برای چاپ کتاب برای کودک انجام دهید خواهیم پرداخت، همینطور سعی میکنیم تا کم ریسک ترین راه چاپ کتاب کودک را به شما بگوییم تا بتوانید بیشترین نتیجه را از انتشار کتاب کودک دریافت کنید.

چاپ کتاب برای کودکان سختی های به سزای خودش را دارد ! یادتان باشد مخاطبان شما کودکان هستند و به همین دلیل مراجع ذی‌ربط سختی‌گیری های خاص خودشان را دارند ! هرچند نیازی نیست تا شما نگران این موارد باشید، یک ناشر خوب میتواند تمامی مراحل مربوط به آماده سازی کتاب کودک را انجام دهد بدون اینکه شما دخالت چندانی داشته باشید.

چاپ کتاب کودک

مراحل چاپ کتاب کودک و قوانین آن چیست؟

قوانین متعددی برای چاپ کتاب کودک در کشور داریم. دلیل این سختگیری هم بسیار واضح و روشن است. چاپ این نوع از کتاب به دلیل اینکه با رده سنی حساسی مواجه است بسیار سخت بوده و روال کاری خاص خود را می‌طلبد. چاپ کتاب برای کودکان را می‌توان برای رسیدن به اهدافی خاص انجام داد، یعنی هر کتابی که به چاپ می رسد بایستی گویای مطلبی برای کودکان و نوجوانان باشد. در این رابطه کتاب های کودکان را می‌توان در حوزه هایی چون داستانی، شعر، آموزش و آشنایی با حیوانان، ایجاد سرگرمی، تقویت خلاقیت کودک، رشد استعداد کودک، آموزش مهارت های ارتباطات اجتماعی با سایر افراد و دوستان، آموزش های دینی به زبان ساده، آموزش های شناخت رنگ ها و اشیا و یا حتی کتاب های رنگ آمیزی و مصور تقسیم بندی کرد که می‌توان با چاپ کتاب کودک به تمام این موارد دست یافت.

در کنار این موارد برای چاپ کتاب باید قوانینی مانند دریافت مجوزهای شابک، ثبت اثر در کتابخانه ملی کشور و یا فیپا، مجوز های وزارت فرهنگ و ارشاد و … رعایت شود تا بتوانید کتاب خود را چاپ کنید.

قرار گرفتن در این مسیر مستلزم رعایت یکسری شرایط است. به عنوان مثال، صورتگری و تصویرگری چاپ کتاب بسیار ارزش زیادی دارد. هر سنی یک گرافیک و تصویر گری خاصی دارد که گرافیک رده سنی کودکان از ظرافت خاصی برخوردار است. شما می‌توانید با انتخاب ناشر حرفه ای و معتبر بهترین کتاب مخصوص کودکان را با نام خود به چاپ برسانید.

چاپ کتاب کودک

برای چاپ کتاب چه کنیم؟

شما باید برای نوشتن کتاب کودک در اولین گام با دنیای آنها آشنا باشید و به شناخت درستی از کودکان برسید تا بتوانید برای آنها شعر و داستان خوبی بنویسید. آشنایی با سلایق و علایق کودکان از مهمترین عوامل موفقیت شما در این حوزه است.

بعد از آماده سازی محتوای اولیه کتاب کودکانه باید به واسطه یک ناشر جهت بررسی کتاب توسط ناشر و مراجع اقدام کنید.

ما مدعی ارائه بهترین خدمات با بهترین کیفیت چاپ و گرافیک در عرصه تولید و چاپ کتاب کودک در کشور هستیم و با داشتن ویراستاران و طراحان حرفه ای در عرصه کتاب توانایی تولید و انتشار کتاب شما را در عرصه کودک داریم.

از طریق شماره تماس زیر ( درساعات اداری 08:00 الی 18:00 ) میتوانید با ما در تماس باشید

تماس با ما

 

هزینه چاپ کتاب کودک چقدر است؟

بی شک نمیتوان یک هزینه ثابت را برای چاپ کتاب اعلام کرد و بهترین راه برای دانستن هزینه چاپ کتاب کودک تماس مستقیم با ناشرین است. فقط دو نکته را در نظر داشته باشید!

 1. برای اینکه از هزینه کامل و ریز این نوع از کتاب مطلع شوید بهتر است به مواد و ملزومات بکار رفته اعم از رنگ کتاب، نوع جلد و کاغذ و حجم کتاب کودک توجه داشت. حضور رنگ ها و اشکال در زیباسازی و صفحه آرایی کتاب کودک نقش پررنگی دارد.
 2. با ناشرین معتبر در تماس باشید و از این ناشرین برای دریافت مشاوره چاپ کتاب راهنمایی بگیرید.

نحوه محاسبه هزینه چاپ کتاب

برای محاسبه هزینه چاپ کتاب از پارامترهای مختلفی استفاده می شود که تاثیرگذارترین آن ها تصویرپردازی کتاب کودک می باشد. پیشنهاد میکنیم مقاله مراحل چاپ کتاب را بخوانید تا اطلاعات جامعی درباره‌ی روند چاپ کتاب و چگونگی چاپ کتاب به دست آورید.

برای دریافت هزینه چاپ کتاب کودک که مناسب محتوای کتاب کودک شما باشد با ما تماس بگیرید تا بعد از بررسی از هزینه های دقیق چاپ کتاب کودک مطلع شوید.

 

نکته: تمامی مراحل بررسی کتاب شما رایگان است.

از طریق فرم درخواست مشاوره و یا شماره تماس زیر با ما در تماس باشید.

تماس با ما

در صورتی که مطالب شما در زمینه کودک باشد، ما درانتشارات متخصصان آماده خدمت رسانی به شما هستیم.

یکی از موضوعات بسیار خوب و پر مخاطب در عصر جدید و در بین خانواده های ایرانی و حتی غیر ایرانی، موضوع کودک و نوجوان می باشد که شامل شاخه های بسیاری می شود که به طور مثال عبارتند از:

 • روان شناسی کودکان
 • رفتار شناسی کودکان
 • آموزش الفبا و خواندن و نوشتن به کودکان
 • بررسی روش های مختلف تربیت کودکان که ویژه والدین می باشد
 • آموزش زبان های مختلف برای کودکان و سنین پایین
 • کتاب نقاشی و هنری مخصوص کودکان در سنین مختلف
 • آموزش حرفه های مختلف به کودکان از جمله کار با کامپیوتر و …
 • کتاب های داستان کودک
 • کتاب شعر و ترانه مخصوص سنین پایین 

نمونه کتاب کودک چاپ شده

از طریق لینک زیر میتوانید برخی نمونه کتاب های چاپ شده انتشارات متخصصان را ببینید.

 

دانلود نمونه کتاب کودک چاپ شده

بهترین انتشارات جهت چاپ کتاب کودک کدام نشر میباشد ؟

بهترین انتشارات برای چاپ کتاب ناشری هستند که تجربه و سابقه بالایی در این زمینه داشته باشند و همینطور تیمی حرفه ای از تصویرگران کتاب کودک، ما در نشر متخصصان میتوانیم بهترین ها را در اختیارتان قرار دهیم.

تماس با ما

چاپ کتاب با تیراژ پایین امکان پذیر است؟

برای افرادی که برای اولین بار می‌خواهند کتاب تالیفی خود را به دست محاطب برسانند طبیعی است که نسبت به چاپ‌ و انتشار بالای کتاب ترس داشته باشند. اگر به تازگی به جمع نویسندگان حوزه چاپ و نشر کتاب کودک پیوسته اید، بهتر است بدانید برای کاهش ریسک می‌توان کتاب کودک خود را با تیراژ کم چاپ کنید.

چاپ فوری کتاب 

ما میتوانیم کتابتان را در کمترین زمان ممکن بدون افت کیفیت آن به چاپ برسانیم. برای هماهنگی و گرفتن مشاوره و سفارش با ما در تماس باشید.

تماس با ما

چاپ تک جلدی کتاب

شاید شما بخواهید فقط یک جلد کتاب چاپ کنید و آن هم داستان کودکانه ای باشد که کودکتان آن را نوشته که میخواهید به عنوان هدیه به او بدهید بدون اینکه بخواهید مراحل چاپ کتاب و اخذ مجوز را طی کنید.

چاپ یک کتاب کودک کاملا شخصی! این امر کامل شدنی است. نوشته های کودکتان را به همرا تصاویر آن برای ما ارسال کنید تا در کمترین زمان کتاب داستان کودک خود را داشته باشید.

چاپ رایگان کتاب کودک

چاپ رایگان کتاب کودک در واقع تبدیل به یک وعده تبلیغاتی شده است که برخی از مجموعه ها برای جلب توجه مخاطبین خود از آن در پیام های تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

دقت کنید که اگر با چاپ رایگان کتاب از طرف یک انتشاراتی مواجه شدید حتما اعتبار آن نشر را جویا شوید تا متحمل هزینه های مازاد نشوید!

درآمد چاپ کتاب کودک

در میان نویسندگان، چاپ کتاب های حوزه کودک، امکان کسب درآمدهای بیشتری را از چاپ کتاب دارد اما به همان اندازه که میتواند درآمد قابل توجهی داشته باشد سختی های خودش را دارد، هر نویسنده ای نمیتواند کتاب کودک بنویسد و چاپ کند.

ویژگی های یک نویسنده خوب برای کتاب کودک

در تمام نسل ها والدین فرزندان و مادربزرگ و پدر بزرگ ها ، قصه ها و داستان هایی را برای خواب خوب و رویا دیدن فرزندانشان تعریف می کردند. برخی از این داستان ها نسل به نسل  و دهان  به دهان می چرخید تا بالاخره جایی برای خود روی  میز نویسنده ای پیدا کند و آنها با قلم خود شروع به زنده کردن قرن ها خاطره شوند. بسیاری از کتاب های چاپ شده در زمینه داستان و کودک ، همان قصه های دوست داشتنی مادران ما و مادر بزرگان هستند که نویسنده ای خوش ذوق آن را با زبان کودکانه به شکلی زیبا به نوشنار اورده است .

نوشتن کتاب برای کودکان بسیار مشکل است. شما باید از سن خود پایین بیاید و عقلتان را به اندازه ی یک کودک ۵ ساله  بکنید با واژه هایی محدود ! از هزاران هزار کلمه ی بزرگ و کوچک شما  فقط مجوز استفاده از پانصد واژه را دارید. هر نویسنده ای قادر نیست برای کودک کتاب بنویسد ، باید در انتخاب کتاب به نویسنده و حتی به انتشارات آن ، دقت نماییم. کیفیت لغات ، نوع و رنگ عکس های مصور و جلد زیبا و البته قیمت مناسب چیز هایی نیستند که هر ناشری بتواند به آن جامع عمل بپوشاند.

چاپ کتاب کودک

چاپ کتاب در نشر متخصصان

شما می توانید در هر یک از موارد بالا و یا غیر آن، مطالب خود را برای ما ارسال کنید و انتشارات متخصصان آماده همکاری با شما دوستان عزیز می باشد. جهت بررسی و محاسبه هزینه مورد نیاز برای چاپ این دسته از کتب، ابتدا باید بررسی کرد که ۳ پارامتر محاسبه هزینه کتاب در چه وضعیتی می باشند.

چاپ کتاب کودک در نشر متخصصان

همچنین امکان اینکه این دسته از کتب شامل طراحی های خاص، صفحه آرایی ویژه، تصاویر مختلف، کاغذ خاص، قطع مخصوص و طرح جلد ویژه باشد که هر کدام می توانند بر هزینه تمام شده کار تاثیر بگذارند. بنابراین در صورتیکه در این زمینه فعالیت می کنید و مطالبی آماده دارید حتما با کارشناسان و مشاوران ما در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل چاپ کتاب، ثبت سفارش  و یا دریافت مشاوره رایگان در خصوص چاپ کتاب، همین حالا با کارشناسان انتشارات متخصصان تماس بگیرید.

تماس با ما

فروشگاه کتاب متخصصانفرم تماس و اطلاعات

دیدگاه کاربران
 • محمد 29 خرداد 1399 / 12:26 ب.ظ

  با سلام
  بنده سالیان است برای کودکان و نوجوانان و گاهی بزرگسالان شعر گفته ام و هم اکنون آماده چاپ هستند ..لطفا راهنمایی بفرمائید ..ممنونم

  • زهرا شهابی زاده 31 خرداد 1399 / 9:04 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   از طریق شماره تماس های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 • نویسنده 11 ساله 27 مرداد 1399 / 2:16 ب.ظ

  میشه بگید هزینه چاپ کتاب داستان کودکانه 32 صفحه ای چقدره؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  • زهرا شهابی زاده 2 شهریور 1399 / 11:54 ق.ظ

   تماس بگیرید دوست عزیز تا شرایط بررسی بشه.

 • نویسنده 11 ساله 27 مرداد 1399 / 2:28 ب.ظ

  چه کاری کنم تا کتاب های بهتری بنویسم؟

  • زهرا شهابی زاده 2 شهریور 1399 / 11:54 ق.ظ

   مطالعه آثار بزرگ و تحلیلشون میتونه بهتون کمک کنه.

 • ناشناس 15 فروردین 1400 / 4:53 ب.ظ

  سلام من پسری ۱۱ ساله هستم داستانی نوشتم که از نظر خودم و خانواده ام داستان جالبی است ، داستان کودک است من میخواهم بدانم چطوری باید این داستان را چاپ کنم خیلی ممنون .

  • مهدی قهاری 21 فروردین 1400 / 11:06 ق.ظ

   سلام وقت بخیر
   چه جالب لطفا با واحد بازرگانی ما تماس بگیرید 09055468985 آقای شعبانی

 • منیره اعتصامی 22 فروردین 1400 / 1:23 ق.ظ

  باسلام
  من سالها ست علاقهمند به نوشتن کتاب برای کودکان هستم.
  داستانهای زیادی برای کودکان گفتم،ولی اقدام به چاپ نکردم لطفا راهنماییم کنیید که چه داستانهایی برای چاپ مناسبند؟ممنون

  • مریم بینش 29 فروردین 1400 / 3:00 ب.ظ

   چقدر عااالی!
   خوشحال میشیم از طریق تماس تلفنی راهنماییتون کنیم. متخصصان ما منتظرتونند.

 • عطیه 6 اردیبهشت 1400 / 1:36 ق.ظ

  سلام من کارشناسی ارشد ریاضی هستم از کودکی که هنوز سواد نداشتم قصه هامو با نقاشی میکشیدم تا دبیرستان درحال حاضر مادر۲تا پسرشیطونم و میخوام قصه هامو با تصویرگری های سبک خودم چاپ کنم اولین قصه ام زمینه ای ریاضی داره برا رده سنی۴سال به بالاس و بقول اطرافیان شاهکاریه میخواستم بدونم هزینه ها به جه صورت هست و نوع قراداد هاتون چه تفاوتی با بقیه داره

  • مهدی قهاری 11 اردیبهشت 1400 / 5:01 ب.ظ

   سلام وقت بخیر لطفا با سر کار خانم نبی زاده مدیر بازرگانی مجموعه ارتباط برقرار کنید 09129679180

 • امیر عباس آشوری 5 خرداد 1400 / 7:21 ب.ظ

  سلام برای چاپ کتاب تصویری کمیک استریپ باید چیکار کرد ؟؟؟

  • مریم بینش 18 خرداد 1400 / 10:18 ق.ظ

   سلام
   برای اطلاعات کامل در مورد چاپ کتاب با شماره های روی سایت تماس بگیرید.

 • فاطمه ضیائی 17 تیر 1400 / 8:57 ق.ظ

  سلام من دختری ۹ ساله هستم . من دو تا داستان نوشتم که به نظر خودم و خانواده ام داستان های قشنگ و جالبی هستند. داستان هایی که من نوشته ام برای کودکان است. می خوام بدونم چطوری میتونم داستان هایی که نوشته ام رو چاپ کنم؟

  • Khazraee 19 مرداد 1400 / 3:21 ب.ظ

   سلام،فاطمه عزیز، شما میتونید با شماره های روی سایت تماس بگیرید تا مشاورینمون راهنماییتون کنند.

 • فاطمه ضیائی 17 تیر 1400 / 9:27 ق.ظ

  سلام من دختری ۹ ساله هستم ‌. من دوتا داستان نوشتم که از نظر خودم و خانواده ام داستان های خوب و قشنگی هستند. داستان هایی که من نوشته ام برای کودکان است. من می خوام بدونم چطوری میتونم داستان هامو چاپ کنم؟

 • فاطمه ضیائی 19 تیر 1400 / 1:12 ب.ظ

  سلام من دختری ۹ ساله هستم. من سه تا داستان نوشتم که به نظر خودم و خانواده ام داستان های خوب و قشنگی هستند. داستان هایی که من نوشتم برای کودکان است. می خوام بدونم چطوری میتونم داستان هایی که نوشتم رو چاپ کنم؟

 • سولماز 18 شهریور 1400 / 10:20 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  گرفتن مجوزهاایی که فرمودین برای کتاب رنگ آمیزی کودک هم هست
  برای گرفتن مجوز ها راهی طاقت فرسا باید پیمود؟

  • Khazraee 20 شهریور 1400 / 9:36 ق.ظ

   سلام روزتون بخیر، نیازی نیست موارد مربوط به مجوزها رو شما طی کنید، همه موارد توسط انتشارات انجام میشه.

 • Andiya 23 مهر 1400 / 10:25 ق.ظ

  سلام
  روز بخیر
  دختر ۶ ساله ای دارم که خیلی خلاق هست و نقاشی های قشنگی میکشه.
  اخیرا خواب جالبی دیده و اون خواب رو به تصویر درآورده امکانش هست داستانش به همراه تصویرگری ها به صورت کتاب کودک چاپ بشه؟

  • مهدی قهاری 27 مهر 1400 / 10:17 ق.ظ

   سلام وقت بخیر – بله این امکان هست
   لطفا با شماره تماس های روی سایت تماس داشته باشید.

 • امیرعلی محمودی 17 آبان 1400 / 7:41 ق.ظ

  سلام وقت بخیر – آیا برای صفحه آرایی امکان همکاری هست ؟

  • Khazraee 17 آبان 1400 / 10:06 ق.ظ

   سلام، بله خوشحال میشویم از حظور متخصصین در کنار انتشارات ما

   برای ارتباط با ما میتونید از شماره تماس های روی سایت استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان

جشنواره پاییز طلایی چاپ کتاب ! با تخفیف های فوق العاده !! به مدت محدود ...