چاپ کتاب کودک – مراحل و قیمت چاپ کتاب کودک

چاپ کتاب کودک زمان مطالعه: 6 دقیقه

قطعا نوشتن کتاب کودک یکی از پرطرفدارترین دسته بندی کتاب ها در بین نویسندگان است و همینطور مخاطبین بسیار زیادی دارد، به خصوص برای کتاب داستان های ایران، زیرا والدین علاقه بسیاری دارند تا فرزندانشان با فرهنگ ایرانی بزرگ شوند و کتاب های ایرانی را بخوانند.

در این مقاله به بررسی مواردی از جمله: چگونگی چاپ کتاب، قوانین و مراحل چاپ کتاب کودک، هزینه های چاپ کتاب و کاری هایی که باید برای چاپ کتاب کودک انجام دهید خواهیم پرداخت، همینطور سعی میکنیم تا کم ریسک ترین راه چاپ کتاب کودک را به شما بگوییم تا بتوانید بیشترین نتیجه را از انتشار کتاب کودک دریافت کنید.

در این راه افراد زیادی هستند که قصد دارند استعداد خود را به کار بیندازند و موفق شوند. اما به احتمال زیاد عواملی مانند قیمت بالای کتاب کودک و قوانین دست و پا گیر باعث شده است که از طی کردن این مسیر منصرف شوند.

امروزه کودکان به دلیل سرگرم بودن داستان های کودکانه و شعرهای کودکانه بیش از پیش به کتاب علاقه مند شده اند. اما وجود مشکلاتی همچون هزینه چاپ کتاب و دیگر موانعی که بخشی از آنها ذکر شد این راه برای مولفین و مترجمین سخت شده است. کتاب خواندن یکی از کارهای لذت بخش برای کودکان است، پس بهتر است به چاپ کتاب کودک توجه ویژه ای داشته باشیم.

چاپ کتاب کودک

قوانین و مراحل چاپ کتاب کودک چیست؟

قوانین متعددی برای چاپ کتاب کودک در کشور داریم. دلیل این سختگیری هم بسیار واضح و روشن است. چاپ این نوع از کتاب به دلیل اینکه با رده سنی حساسی مواجه است بسیار سخت بوده و روال کاری خاص خود را می‌طلبد. چاپ کتاب کودک را می‌توان برای رسیدن به اهدافی خاص انجام داد، یعنی هر کتابی که به چاپ می رسد بایستی گویای مطلبی برای کودکان و نوجوانان باشد. در این رابطه کتاب های کودکان را می‌توان در حوزه هایی چون داستانی، شعر، آموزش و آشنایی با حیوانان، ایجاد سرگرمی، تقویت خلاقیت کودک، رشد استعداد کودک، آموزش مهارت های ارتباطات اجتماعی با سایر افراد و دوستان، آموزش های دینی به زبان ساده، آموزش های شناخت رنگ ها و اشیا و یا حتی کتاب های رنگ آمیزی و مصور تقسیم بندی کرد که می‌توان با چاپ کتاب کودک به تمام این موارد دست یافت.

در کنار این موارد برای چاپ کتاب باید قوانینی مانند دریافت مجوزهای شابک، ثبت اثر در کتابخانه ملی کشور و یا فیپا، مجوز های وزارت فرهنگ و ارشاد و … رعایت شود تا بتوانید کتاب خود را چاپ کنید.

قرار گرفتن در این مسیر مستلزم رعایت یکسری شرایط است. به عنوان مثال، صورتگری و تصویرگری چاپ کتاب بسیار ازش زیادی دارد. هر سنی یک گرافیک و تصویر گری خاصی دارد که گرافیک رده سنی کودکان از ظرافت خاصی برخوردار است. شما می‌توانید با انتخاب ناشر حرفه ای و معتبر بهترین کتاب مخصوص کودکان را با نام خود به چاپ برسانید.

چاپ کتاب کودک

برای چاپ کتاب کودک چه کنیم؟

ما مدعی ارائه دهنده بهترین خدمات با بهترین کیفیت چاپ و گرافیک در عرصه تولید و چاپ کتاب کودک در کشور هستیم. ما با داشتن ویراستاران و طراحان حرفه ای در عرصه کتاب توانایی تولید و انتشار کتاب شما را در عرصه کودک داریم.

شما باید برای نوشتن کتاب کودک در اولین گام با دنیای آنها آشنا باشید و به شناخت درستی از کودکان برسید تا بتوانید برای آنها شعر و داستان خوبی بنویسید. آشنایی با سلایق و علایق کودکان از مهمترین عوامل موفقیت شما در این حوزه است.

هزینه چاپ کتاب کودک چقدر است؟

رقم های مختلفی برای چاپ کتاب کودک منتشر می‌شود اما با مقایسه کلی و اجمالی می‌توان متوجه شد که انتشارات متخصصان با دریافت بهترین هزینه و فاکتور چاپ در رده نخست مجموعه های انتشارات در سطح کشور قرار گرفته است. برای اینکه از هزینه کامل و ریز این نوع از کتاب مطلع شوید بهتر است به مواد و ملزومات بکار رفته اعم از رنگ کتاب، نوع جلد و کاغذ و حجم کتاب کودک توجه داشت. حضور رنگ ها و اشکال در زیباسازی و صفحه آرایی کتاب کودک نقش پررنگی دارد که از این بابت احتمال افزایش قیمت وجود دارد.

چاپ کتاب کودک با تیراژ پایین امکان پذیر است؟

برای افرادی که برای اولین بار می‌خواهند کتاب تالیفی خود را به دست محاطب برسانند طبیعی است که نسبت به چاپ‌و انتشار بالای کتاب ترس داشته باشند. اگر به تازگی به جمع نویسندگان حوزه چاپ و نشر کتاب کودک پیوسته اید، بهتر است بدانید برای کاهش ریسک می‌توان کتاب کودک خود را با تیراژ کم چاپ کنید.

بهترین انتشارات جهت چاپ کتاب کودک کدام نشر میباشد ؟

نشر متخصصان یک انتشارات خوب جهت چاپ کتاب کودک و چاپ دیجیتال آن میباشد

چاپ کتاب کودک شامل چه مراحلی است ؟

چاپ کتاب کودک به علت حساس بودن رده سنی کودکان نیازمند دقت و توجه ویژه ایست اما مراحل چاپ آن مشابه با سایر کتاب ها میباشد

چاپ فوری کتاب کودک

در تمام نسل ها والدین فرزندان و مادربزرگ و پدر بزرگ ها ، قصه ها و داستان هایی را برای خواب خوب و رویا دیدن فرزندانشان تعریف می کردند. برخی از این داستان ها نسل به نسل  و دهان  به دهان می چرخید تا بالاخره جایی برای خود روی  میز نویسنده ای پیدا کند و آنها با قلم خود شروع به زنده کردن قرن ها خاطره شوند. بسیاری از کتاب های چاپ در زمینه داستان و کودک ، همان قصه های دوست داشتنی مادران ما و مادر بزرگان هستند که نویسنده ای خوش ذوق آن را با زبان کودکانه به شکلی زیبا به نوشنار اورده است .

نوشتن کتاب برای کودکان بسیار مشکل است. شما باید از سن خود پایین بیاید و عقلتان را به اندازه ی یک کودک ۵ ساله  بکنید با واژه هایی محدود ! از هزاران هزار کلمه ی بزرگ و کوچک شما  فقط مجوز استفاده از پانصد واژه را دارید. هر نویسنده ای قادر نیست برای کودک کتاب بنویسد ، باید در انتخاب کتاب به نویسنده و حتی به انتشارات آن ، دقت نماییم. کیفیت لغات ، نوع و رنگ عکس های مصور و جلد زیبا و البته قیمت مناسب چیز هایی نیستند که هر ناشری بتواند به آن جامع عمل بپوشاند.

چاپ کتاب کودک

 همه ی نویسندگان و انتشاراتی ها به خصوص آنهایی که در زمینه کودک و نوجوان کار کرده اند میدانند که هر ناشری نمی تواند کتاب کودک با کیفیت چاپ کند. هیچ صاحب سبک و محققی دوست ندارد که کتابش و زحماتی که برای آن کشیده از بین برود. آنها مجموعه ای را می خواهند که به تمام نیاز های آنان پاسخ گو باشد و به افکار آنان ارزشی دو چندان اعطا کند.

نحوه محاسبه هزینه چاپ کتاب کودک

در صورتی که مطالب شما در زمینه کودک باشد، انتشارات متخصصان آماده خدمت رسانی به شما است ، یکی از موضوعات بسیار خوب و پر مخاطب در عصر جدید و در بین خانواده های ایرانی و حتی غیر ایرانی، موضوع کودک و نوجوان می باشد که شامل شاخه های بسیاری می شود که به طور مثال عبارتند از:

 • روان شناسی کودکان
 • رفتار شناسی کودکان
 • آموزش الفبا و خواندن و نوشتن به کودکان
 • بررسی روش های مختلف تربیت کودکان که ویژه والدین می باشد
 • آموزش زبان های مختلف برای کودکان و سنین پایین
 • کتاب نقاشی و هنری مخصوص کودکان در سنین مختلف
 • آموزش حرفه های مختلف به کودکان از جمله کار با کامپیوتر و …
 • کتاب های داستان کودک
 • کتاب شعر و ترانه مخصوص سنین پایین 

چاپ کتاب کودک در نشر متخصصان

شما می توانید در هر یک از موارد بالا و یا غیر آن، مطالب خود را برای ما ارسال کنید و انتشارات متخصصان آماده همکاری با شما دوستان عزیز می باشد. جهت بررسی و محاسبه هزینه مورد نیاز برای چاپ این دسته از کتب، ابتدا باید بررسی کرد که ۳ پارامتر محاسبه هزینه کتاب در چه وضعیتی می باشند.

چاپ کتاب کودک در نشر متخصصان

همچنین امکان اینکه این دسته از کتب شامل طراحی های خاص، صفحه آرایی ویژه، تصاویر مختلف، کاغذ خاص، قطع مخصوص و طرح جلد ویژه باشد که هر کدام می توانند بر هزینه تمام شده کار تاثیر بگذارند. بنابراین در صورتیکه در این زمینه فعالیت می کنید و مطالبی آماده دارید حتما با کارشناسان و مشاوران ما در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل چاپ کتاب کودک، ثبت سفارش  و یا دریافت مشاوره رایگان در خصوص چاپ کتاب، همین حالا با کارشناسان انتشارات متخصصان تماس بگیرید.

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصانفرم تماس و اطلاعات

81

عملی اگر کاشتید، عادتی درو خواهید کرد. عادتی اگر کاشتید، اخلاقی درو خواهید کرد. اخلاقی اگر کاشتید، سرنوشتی درو خواهید کرد.

دیدگاه کاربران
 • محمد 29 خرداد 1399 / 12:26 ب.ظ

  با سلام
  بنده سالیان است برای کودکان و نوجوانان و گاهی بزرگسالان شعر گفته ام و هم اکنون آماده چاپ هستند ..لطفا راهنمایی بفرمائید ..ممنونم

  • زهرا شهابی زاده 31 خرداد 1399 / 9:04 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   از طریق شماره تماس های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 • نویسنده 11 ساله 27 مرداد 1399 / 2:16 ب.ظ

  میشه بگید هزینه چاپ کتاب داستان کودکانه 32 صفحه ای چقدره؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  • زهرا شهابی زاده 2 شهریور 1399 / 11:54 ق.ظ

   تماس بگیرید دوست عزیز تا شرایط بررسی بشه.

 • نویسنده 11 ساله 27 مرداد 1399 / 2:28 ب.ظ

  چه کاری کنم تا کتاب های بهتری بنویسم؟

  • زهرا شهابی زاده 2 شهریور 1399 / 11:54 ق.ظ

   مطالعه آثار بزرگ و تحلیلشون میتونه بهتون کمک کنه.

 • ناشناس 15 فروردین 1400 / 4:53 ب.ظ

  سلام من پسری ۱۱ ساله هستم داستانی نوشتم که از نظر خودم و خانواده ام داستان جالبی است ، داستان کودک است من میخواهم بدانم چطوری باید این داستان را چاپ کنم خیلی ممنون .

  • مهدی قهاری 21 فروردین 1400 / 11:06 ق.ظ

   سلام وقت بخیر
   چه جالب لطفا با واحد بازرگانی ما تماس بگیرید 09055468985 آقای شعبانی

 • منیره اعتصامی 22 فروردین 1400 / 1:23 ق.ظ

  باسلام
  من سالها ست علاقهمند به نوشتن کتاب برای کودکان هستم.
  داستانهای زیادی برای کودکان گفتم،ولی اقدام به چاپ نکردم لطفا راهنماییم کنیید که چه داستانهایی برای چاپ مناسبند؟ممنون

  • مریم بینش 29 فروردین 1400 / 3:00 ب.ظ

   چقدر عااالی!
   خوشحال میشیم از طریق تماس تلفنی راهنماییتون کنیم. متخصصان ما منتظرتونند.

 • عطیه 6 اردیبهشت 1400 / 1:36 ق.ظ

  سلام من کارشناسی ارشد ریاضی هستم از کودکی که هنوز سواد نداشتم قصه هامو با نقاشی میکشیدم تا دبیرستان درحال حاضر مادر۲تا پسرشیطونم و میخوام قصه هامو با تصویرگری های سبک خودم چاپ کنم اولین قصه ام زمینه ای ریاضی داره برا رده سنی۴سال به بالاس و بقول اطرافیان شاهکاریه میخواستم بدونم هزینه ها به جه صورت هست و نوع قراداد هاتون چه تفاوتی با بقیه داره

  • مهدی قهاری 11 اردیبهشت 1400 / 5:01 ب.ظ

   سلام وقت بخیر لطفا با سر کار خانم نبی زاده مدیر بازرگانی مجموعه ارتباط برقرار کنید 09129679180

 • امیر عباس آشوری 5 خرداد 1400 / 7:21 ب.ظ

  سلام برای چاپ کتاب تصویری کمیک استریپ باید چیکار کرد ؟؟؟

  • مریم بینش 18 خرداد 1400 / 10:18 ق.ظ

   سلام
   برای اطلاعات کامل در مورد چاپ کتاب با شماره های روی سایت تماس بگیرید.

 • فاطمه ضیائی 17 تیر 1400 / 8:57 ق.ظ

  سلام من دختری ۹ ساله هستم . من دو تا داستان نوشتم که به نظر خودم و خانواده ام داستان های قشنگ و جالبی هستند. داستان هایی که من نوشته ام برای کودکان است. می خوام بدونم چطوری میتونم داستان هایی که نوشته ام رو چاپ کنم؟

  • Khazraee 19 مرداد 1400 / 3:21 ب.ظ

   سلام،فاطمه عزیز، شما میتونید با شماره های روی سایت تماس بگیرید تا مشاورینمون راهنماییتون کنند.

 • فاطمه ضیائی 17 تیر 1400 / 9:27 ق.ظ

  سلام من دختری ۹ ساله هستم ‌. من دوتا داستان نوشتم که از نظر خودم و خانواده ام داستان های خوب و قشنگی هستند. داستان هایی که من نوشته ام برای کودکان است. من می خوام بدونم چطوری میتونم داستان هامو چاپ کنم؟

 • فاطمه ضیائی 19 تیر 1400 / 1:12 ب.ظ

  سلام من دختری ۹ ساله هستم. من سه تا داستان نوشتم که به نظر خودم و خانواده ام داستان های خوب و قشنگی هستند. داستان هایی که من نوشتم برای کودکان است. می خوام بدونم چطوری میتونم داستان هایی که نوشتم رو چاپ کنم؟

 • سولماز 18 شهریور 1400 / 10:20 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  گرفتن مجوزهاایی که فرمودین برای کتاب رنگ آمیزی کودک هم هست
  برای گرفتن مجوز ها راهی طاقت فرسا باید پیمود؟

  • Khazraee 20 شهریور 1400 / 9:36 ق.ظ

   سلام روزتون بخیر، نیازی نیست موارد مربوط به مجوزها رو شما طی کنید، همه موارد توسط انتشارات انجام میشه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان