مشاوره چاپ کتاب

مشاوره چاپ کتاب زمان مطالعه: 5 دقیقه

مشاوره چاپ کتاب فرآیندی است که کمتر به آن توجه میشود ، یکی از نگرانی های اصلی نویسندگان عصر ما ، عدم آگاهی کامل از فرآیند چاپ و نشر کتاب است و همین قضیه باعث شده بسیاری از آثار با ارزش که توسط نویسندگان جدید نوشته می شود ، هرگز به مرحله چاپ و دیده شدن نرسند . درحالی که خیلی از افراد تمایل به خواندن آثار جدید و ارزشمند نویسندگان داشته و به دنبال کتاب های جدید می باشند . بنابراین در این شرایط استفاده از خدمات مشاوره چاپ کتاب میتواند همچون چراغی روشن بخش راه نویسندگان جوان باشد.

بهترین مشاوره چاپ کتاب

بعد از پی بردن به اهمیت صحبت و مشاوره گرفتن در زمینه چاپ کتاب ، نوبت آن است که بهترین و متناسب ترین مشاور چاپ کتاب را برای موضوع مقاله یا کتاب خود بیابید.بهتر است که همه نویسندگان با یک مشاور خوب در زمینه چاپ کتاب خود مشورت نموده و با مراحل چاپ کتاب و همچنین هزینه چاپ کتاب خود آشنا گردند . نشر متخصصان به عنوان پرکار ترین ناشر سال ۱۳۹۷ در کنار شماست ، تا در مسیر چاپ یاری‌تان دهد ، کافی است با شماره ۰۹۳۵۵۰۸۵۰۰۰ جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

بهترین مشاوره چاپ کتاب

مشاوره چاپ با کمترین هزینه

یکی از دغدغه های اصلی نویسندگان جوان ، بودجه اولیه و هزینه های مربوط به چاپ کتاب میباشد ، خیلی از اوقات افراد به علت نداشتن دانش کافی و برنامه ریزی نادرست مجبور میشوند، هزینه های گزافی رو در این راه بپردازند. بهترین کار این است که قبل از شروع هر کار و فعالیتی در مسیر چاپ کتاب ، با کمترین هزینه از خدمات مشاوره چاپ کتاب یک انتشارات معتبر استفاده کنید تا با مسیر پیش روی خود به درستی آشنا شوید.

مشاوره رایگان چاپ کتاب 

خیلی از انتشارات کشور خدمات مشاوره ای خود را با دریافت هزینه محدود انجام داده و نویسندگان جوان را با راهنمایی های درست در مسیر اصلی نویسندگی قرار میدهند ، خوشبختانه نشر متخصصان کلیه خدمات مشاوره ای خود را جهت چاپ و نشر ، اخذ مجوز ، صفحه ارایی و طراحی جلد و …به صورت کاملا رایگان در اختیار نویسندگان پر شور و امید ، جوان و تازه کار قرار میدهد.

۵ نکته مشاوره ای جهت چاپ کتاب

وفتی به عنوان یک نویسنده فایل اولیه نوشته خود را تکمیل میکنید، بی تابانه منتظرید که مخاطبان نوشته شما را بخوانند ، برای براورده شدن این خواسته باید مراحل چاپ کتاب را بگذرانید که میتواند برای شما در ابتدای مسیر دلهره آور باشد. مطمئن باشید چاپ کتاب برای هیچکس آسان نبوده و چالش های خاص خود را داشته است ، در ابتدا باید مشخص کنید مخاطب اصلی شما کل مردم دنیا هستند یا صرفا برای فرد و قشر خاصی نوشته اید.
نشر متخصصان در ادامه با ارائه چند نکته مشاوره ای در خصوص چاپ کتاب شما را راهنمایی خواهد کرد،  به شما نشان می دهیم که چگونه یک کتاب چاپ کنید!

نکات مشاوره چاپ کتاب که باید بدانید !

قبل از فشار دادن دکمه “ارسال” روی فایل اولیه کتاب خود روی دستگاه چاپ ، چندین فاکتور مهم را باید بررسی کرده باشید. اینها جزئیاتی هستند که ممکن است کوچک به نظر برسند اما سزاوار توجه هستند زیرا می توانند تأثیر زیادی در نحوه فروش کتاب و تاثیر گزاری آن روی مخاطب داشته باشند.

نکات مشاوره چاپ کتاب که باید بدانید !

کاغذ کتاب

مهم نیست که قصد چاپ چه نوع کتابی را دارید ، اولین نکته ای که برای نشر و چاپ باید در نظر بگیرید نوع کاغذ کتاب شماست. شاید اطلاع کافی دراین زمینه نداشته باشید اما طیف وسیعی از انواع کاغذ برای کتابی که شما چاپ می کنید وجود دارد برای هرموضوع کتاب باید کاغذ خاصی انتخاب شود. به عنوان مثال ، ۸۰gsm بدون پوشش برای کتاب های بیوگرافی و شعر ایده آل است ، در حالی که ۳۰۰ گرم برای کتاب های آشپزی و کتاب های کودکان مناسب است.

صحافی

نوع صحافی کتاب نیز بستگی حجم و موضوع آن دارد و برای همه کتاب ها از یک نوع صحافی معمولا استفاده نمیشود، مثلا کتاب های تاریخی  و قطوز نوع صحافی متفاوتی با یک کتاب شعر کم صفحه دارند، زیرای ماندگاری آنها با یک دیگر متفاوت است. چند نوع مدل صحافی داریم که در اینجا آنها را ذکر میکنیم  ، تمام انواع خدمات صحافی در نشر متخصصان انجام میشود و میتوانید برای سفارش یا کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 • Perfect Bound (شومیز): روی جلد و صفحات با استفاده از چسب قوی نگه داشته می شوند
 • قفل سخت: این کتاب درون یک تخته با چسب محکم قفل شده است
 • جزوه (Staple Bound): برای ایجاد یک سند منعطف اصلی ، کاغذ به صورت اصلی و چیده شده است
 • سیم پیچ محدود: یک سیم پیچ پلاستیکی در هر دو جلد و در هر صفحه پیچیده می شود تا کتاب به هم وصل شود.

جلد کتاب

اولین بخش از کتاب که مخاطب را درگیر خود میکند ، طراحی جلد کتاب است، درواقع جلد کتاب در صورتی که درست و اصولی طراحی شده باشد به عنوان یک نماد عمل کرده و با مخاطب حرف میزند و پیام خود را تنها با یک نگاه میتواند منتقل کند ، جلد کتاب جزو آن دسته از بخش هایی است که کمتر به آن توجه میشود اما بدون شک استفاده از طرح جلد خوب یک تکنیک بازاریابی پنهان میباشد و فروش کتاب شما را بالا میبرد. از طریق مقاله طراحی جلد کتاب و انواع طرای جلد میتوانید به طو رکامل با این قسمت آشنا شوید.

اندازه و قطع کتاب

وقتی صحبت از حمل کتاب می شود ، اندازه آن اهمیت پیدا میکند ! انتخاب اندازه مناسب برای کتاب  ممکن است تاحدی گیج کننده باشد ، زیرا رنجی از از اندازه های متداول وجود دارد و شما باید از آن بین اندازه مناسب کتاب خود را انتخاب کنید. برخی اندازه ها در قالب A4 ، A5 ، Royal ، Slim Volume ، A6 و Square هستند  و در نشر فارسی کتاب ها نوع قطع ها نیز برای چاپ متفاوت است که در مقاله ای آنها را کاملا توضیح داده ایم.

مشاوره مراحل چاپ کتاب

رنگ کتاب

اغلب از ما سوالاتی پرسیده میشود از این قبیل که کتاب خود را چه رنگی چاپ کنیم ؟ متاسفانه ما نمیتوانیم این تصمیم را برای شما بگیریم اما میشود در قالب یک مشاوره شما را در انتخاب رنگ مناسب برای کتاب راهنمایی کنیم.  اگر کتاب شما متنی ساده دارد، پس برای آن از رنگ سیاه و سفید استفاده کنید، اما اگر کتاب شما دارای تصاویر است ، گزینه های مختلفی برای انتخاب دارید. به خاطر داشته باشید که چاپ رنگی گران تر از سیاه و سفید است. با این حال ، اگر کتاب شما به تصاویر تکیه دارد ، احتمالاً رنگ مهمترین عنصر کتاب شماست و چاپ رنگی می تواند همه این تفاوتها را به خوبی نمایش دهد.

 مشاوره تلفنی چاپ کتاب به چه صورت است؟

چاپ کتاب و امتیازی که در پی دارد برای بسیاری از دانش آموختگان قابل چشم پوشی نیست. همانطورکه داوطلبان دکتری در جریان هستند، اهمیت داشتن یک مقاله علمی و پژوهشی و یا داشتن کتاب در مصاحبه دکتری از امتیاز ویژه ای برخوردار بوده از طرفی ساخت یک مقاله علمی پژوهشی بسیار زمانبر است؛ و زمان داوری آن نیز به نسبت طولانیست در حالیکه امکان چاپ پایان نامه خود و تبدیل آن به کتاب برای داوطلبان بسیار راحتتر میباشد.از این رو نشر متخصصان به صورت کاملا رایگان و تلفنی ، حضوری شما را در زمینه چاپ کتاب مشاوره خواهد داد.

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصانفرم تماس و اطلاعات

81

عملی اگر کاشتید، عادتی درو خواهید کرد. عادتی اگر کاشتید، اخلاقی درو خواهید کرد. اخلاقی اگر کاشتید، سرنوشتی درو خواهید کرد.

دیدگاه کاربران
 • علی 10 اردیبهشت 1400 / 6:48 ب.ظ

  با سلام بنده می خوام کتابی رو چاپ کنم اما این سئوال برام پیش آمده که صفحه آرایی و ویرایش صفحات چطور هست چطور انجام میگیره ممنون میشم اگه پاسخگو باشید🙏

  • مهدی قهاری 11 اردیبهشت 1400 / 5:00 ب.ظ

   سلام وقت بخیر لطفا با سر کار خانم نبی زاده مدیر بازرگانی مجموعه ارتباط برقرار کنید 09129679180

 • زهرا 9 مرداد 1400 / 11:58 ق.ظ

  سلام من کتابی را ترجمه کردم و قصد چاپش رو داشتم کسی هست که مشاوره بده و مراحل و هزینه ها را کاملا توضیح بده

  • Sajad Ghabel 13 مرداد 1400 / 2:59 ب.ظ

   سلام، شما میتونید با شماره تماس های رو سایت تماس بگیرید و یا از طریق مشاورین آنلاین سایت راهنمایی بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان