مشاوره چاپ کتاب | یک مشاوره حرفه‌ای باید …

مشاوره چاپ کتاب زمان مطالعه: 6 دقیقه

یکی از نگرانی های اصلی نویسندگان عصر ما ، عدم آگاهی کامل از فرآیند چاپ و نشر کتاب است و همین قضیه باعث شده بسیاری از آثار با ارزش که توسط نویسندگان جدید نوشته می شود ، هرگز به مرحله چاپ و دیده شدن نرسند .

درحالی که خیلی از افراد تمایل به خواندن آثار جدید و ارزشمند نویسندگان داشته و به دنبال کتاب های جدید می باشند . بنابراین در این شرایط استفاده از خدمات مشاوره چاپ کتاب میتواند همچون چراغی روشن بخش راه نویسندگان جوان باشد. با ما همراه باشید تا هر آنچه نیاز دارید درباره مشاوره چاپ کتاب بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

 

برای ارتباط سریع با ما می‌توانید از فرم درخواست مشاوره چاپ کتاب و شماره تماس زیر استفاده کنید 

تماس با ما

 

بهترین مشاوره چاپ کتاب

زمانی شما یک مشاوره عالی برای چاپ کتاب را تجربه میکنید که مشاور شما تمامی موارد مربوط به چاپ کتاب از جمله اطلاعات کاملی درباره مراحل چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب و حتی اینکه آیا کتاب شما آمادگی لازم برای چاپ را دارد یا خیر را در اختیارتان قرار دهد.

اینفوگرافی مشاوره چاپ کتاب

در انتخاب مشاور خود برای چاپ کتاب دقت کنید زیرا مشاور شما میتواند تاثیر بسزایی در روند چاپ کتاب شما داشته باشد. در نتیجه سعی کنید تا همیشه حرفه ایی ترین شرکت ها را برای گرفتن مشاوره انتخاب کنید.

 

ویژگی های یک مشاور خوب

یک مشاور خوب در زمینه چاپ کتاب دارای ویژگی های منحصر به فردی است که برخی از این موارد را در زیر میتوانید مشاهده کنید.

 

برنامه ریزی چاپ کتاب

 

یک مشاور خوب برای چاپ کتاب:

 1. دارای اطلاعات جامعی درباره چاپ کتاب است.
 2. آشنایی کاملی با تمامی مراحل چاپ کتاب دارد.
 3. بتواند وضعیت کتاب نویسنده را جهت آمادگی برای چاپ تشخیص دهد.
 4. دارای اطلاعات بروزی باشد.
 5. به لحاظ رفتاری توانایی برقراری ارتباط داشته باشد.
 6. به خوبی به گفته های نویسنده گوش دهد و شرایط نویسنده را به طور کامل بسنجد.
 7. امانت دار و رازدار باشد و گفتمان مربوط به کتاب نویسنده را پیش خود حفظ نماید.
 8. دارای مهارت های گفتاری بالا
 9. و …

 

مشاوره چاپ کتاب هزینه دارد ؟

ما در انتشارات متخصصان، روند مشاوره را یک امر ضروری برای نویسنده هایمان میدادیم که  حتی الامکان باید قبل از شروع به چاپ کتاب خود، با یک مشاور متخصص صحبت کنند.

 

بهترین مشاوره چاپ کتاب

 

در انتشارات متخصصان این امر هیچ هزینه ای برای نویسندگان ندارد اما ممکن است انتشارات دیگری برای ارائه مشاوره به نویسنده ها هزینه ای دریافت نماید.

 

چرا باید برای چاپ کتاب مشاور بگیرم ؟

اگر قصد این را دارید که به امید شانس، شروع به چاپ کتاب خود کنید و یا اینکه تصمیم دارید پولتان را دور بریزید و اعتبارتان را زیر سوال ببرید میتوانید از گرفتن مشاوره صرف نظر کنید!

اما اگر میخواهید یک اثر ماندگار خلق کنید شما نیاز دارید تا از تجربیات مشاورین متخصص این حوزه بهره مند شوید.

قطعا مجموعه و انتشاراتی که سابقه بالایی در زمینه چاپ کتاب داشته باشد و از تیم اجرایی  متخصصی تشکیل شده باشد، میتواند بهترین مشاوره را در اختیارتان بگذارد.

 

باید به هر فردی برای مشاوره چاپ کتاب اعتماد کنیم ؟

قطعا خیر! قبل از اینکه بخواهید از شخص یا شرکتی مشاوره بگیرید باید از تجربه آن شرکت در زمینه چاپ کتاب، نیروهای متخصصی که در آن مجموعه فعالیت دارند و به خصوص نمونه کتاب هایی که به چاپ رسانده است مطمئن شوید. اگر این شرکت در تمامی موارد بالا شرایط قابل قبولی داشت آن وقت میتوانید با خیالی آسوده به تمام  گفته ها و مشاوره های آن مجموعه گوش دهید و آن را اجرا کنید.

 

شروع چاپ کتاب

وقتی به عنوان یک نویسنده فایل اولیه نوشته خود را تکمیل میکنید، بی تابانه منتظرید که مخاطبان نوشته شما را بخوانند ، برای براورده شدن این خواسته باید مراحل چاپ کتاب را بگذرانید که میتواند برای شما در ابتدای مسیر دلهره آور باشد.
شروع چاپ و تیراژ کتاب
مطمئن باشید چاپ کتاب برای هیچکس آسان نبوده و چالش های خاص خود را داشته است ، در ابتدا باید مشخص کنید مخاطب اصلی شما کل مردم دنیا هستند یا صرفا برای فرد و قشر خاصی نوشته اید.
در ادامه با ارائه چند نکته مشاوره ای در خصوص چاپ کتاب شما را راهنمایی می کنیم و به شما نشان می دهیم که چگونه یک کتاب چاپ کنید!

شما باید بدانید !

برای شروع روند چاپ کتاب شما باید با مراحل چاپ کتاب و مواردی که در چاپ کتابتان (همچون جنس کاغذ کتاب) تاثیر گذار است آشنا شوید. وبلاگ انتشارات متخصصان بسیاری از مواردی را که نیاز دارید بدانید را پوشش داده است. اما برای شروع میتوانید با اهمیت ترین موارد را از جمله: مقاله مراحل چاپ کتاب ، طراحی جلد کتاب ، مقاله انواع کتاب و … را بخوانید.

 

چاپ و نشر کتاب و نکات آن

 

برخی موارد تاثیر گذار

 

کاغذ کتاب

مهم نیست که قصد چاپ چه نوع کتابی را دارید ، اولین نکته ای که برای نشر و چاپ باید در نظر بگیرید نوع کاغذ کتاب شماست.

شاید اطلاع کافی دراین زمینه نداشته باشید اما طیف وسیعی از انواع کاغذ برای کتابی که شما چاپ می کنید وجود دارد برای هرموضوع کتاب باید کاغذ خاصی انتخاب شود. به عنوان مثال ، ۸۰gsm بدون پوشش برای کتاب های بیوگرافی و شعر ایده آل است ، در حالی که ۳۰۰ گرم برای کتاب های آشپزی و کتاب های کودکان مناسب است.

صحافی

نوع صحافی کتاب نیز بستگی حجم و موضوع آن دارد و برای همه کتاب ها از یک نوع صحافی معمولا استفاده نمیشود، مثلا کتاب های تاریخی  و قطوز نوع صحافی متفاوتی با یک کتاب شعر کم صفحه دارند، زیرای ماندگاری آنها با یک دیگر متفاوت است.

چند نوع مدل صحافی داریم که در اینجا آنها را ذکر میکنیم  ، تمام انواع خدمات صحافی در نشر متخصصان انجام میشود و میتوانید برای سفارش یا کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 • Perfect Bound (شومیز): روی جلد و صفحات با استفاده از چسب قوی نگه داشته می شوند
 • قفل سخت: این کتاب درون یک تخته با چسب محکم قفل شده است
 • جزوه (Staple Bound): برای ایجاد یک سند منعطف اصلی ، کاغذ به صورت اصلی و چیده شده است
 • سیم پیچ محدود: یک سیم پیچ پلاستیکی در هر دو جلد و در هر صفحه پیچیده می شود تا کتاب به هم وصل شود.

جلد کتاب

اولین بخش از کتاب که مخاطب را درگیر خود میکند ، طراحی جلد کتاب است، درواقع جلد کتاب در صورتی که درست و اصولی طراحی شده باشد به عنوان یک نماد عمل کرده و با مخاطب حرف میزند و پیام خود را تنها با یک نگاه میتواند منتقل کند ، جلد کتاب جزو آن دسته از بخش هایی است که کمتر به آن توجه میشود اما بدون شک استفاده از طرح جلد خوب یک تکنیک بازاریابی پنهان میباشد و فروش کتاب شما را بالا میبرد.

از طریق مقاله طراحی جلد کتاب و انواع طرای جلد میتوانید به طو رکامل با این قسمت آشنا شوید.

اندازه و قطع کتاب

وقتی صحبت از حمل کتاب می شود ، اندازه آن اهمیت پیدا میکند ! انتخاب اندازه مناسب برای کتاب  ممکن است تاحدی گیج کننده باشد ، زیرا رنجی از از اندازه های متداول وجود دارد و شما باید از آن بین اندازه مناسب کتاب خود را انتخاب کنید.

برخی اندازه ها در قالب A4 ، A5 ، Royal ، Slim Volume ، A6 و Square هستند  و در نشر فارسی کتاب ها نوع قطع ها نیز برای چاپ متفاوت است که در مقاله ای آنها را کاملا توضیح داده ایم.

 

مشاوره مراحل چاپ کتاب

 

رنگ کتاب

اغلب از ما سوالاتی پرسیده میشود از این قبیل که کتاب خود را چه رنگی چاپ کنیم ؟

متاسفانه ما نمیتوانیم این تصمیم را برای شما بگیریم اما میشود در قالب یک مشاوره شما را در انتخاب رنگ مناسب برای کتاب راهنمایی کنیم.  اگر کتاب شما متنی ساده دارد، پس برای آن از رنگ سیاه و سفید استفاده کنید، اما اگر کتاب شما دارای تصاویر است ، گزینه های مختلفی برای انتخاب دارید. به خاطر داشته باشید که چاپ رنگی گران تر از سیاه و سفید است.

با این حال ، اگر کتاب شما به تصاویر تکیه دارد ، احتمالاً رنگ مهمترین عنصر کتاب شماست و چاپ رنگی می تواند همه این تفاوتها را به خوبی نمایش دهد.

 

 مشاوره با انتشارات متخصصان

ارائه یک مشاوره تخصصی و چاپ کتاب تخصص ماست. کاری که هر روز آن را انجام می‌دهیم و بهترین دانش و تجربه خود را در اختیار نویسندگان قرار میدهیم.

شما نیز میتوانید از این مشاوره بهره مند شوید.

برای ارتباط با ما میتوانید از شماره تماس زیر استفاده کنید و یا فرم مشاوره چاپ کتاب را پر کنید.

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصانفرم تماس و اطلاعات

 

60

ما در تمام مراحل چاپ کتاب در کنار شما هستیم تا چاپ کتاب خود را به سرانجام برسانید. این تخصص ماست. « با ما در تماس باشید »

دیدگاه کاربران
 • علی 10 اردیبهشت 1400 / 6:48 ب.ظ

  با سلام بنده می خوام کتابی رو چاپ کنم اما این سئوال برام پیش آمده که صفحه آرایی و ویرایش صفحات چطور هست چطور انجام میگیره ممنون میشم اگه پاسخگو باشید🙏

  • مهدی قهاری 11 اردیبهشت 1400 / 5:00 ب.ظ

   سلام وقت بخیر لطفا با سر کار خانم نبی زاده مدیر بازرگانی مجموعه ارتباط برقرار کنید 09129679180

 • زهرا 9 مرداد 1400 / 11:58 ق.ظ

  سلام من کتابی را ترجمه کردم و قصد چاپش رو داشتم کسی هست که مشاوره بده و مراحل و هزینه ها را کاملا توضیح بده

  • Sajad Ghabel 13 مرداد 1400 / 2:59 ب.ظ

   سلام، شما میتونید با شماره تماس های رو سایت تماس بگیرید و یا از طریق مشاورین آنلاین سایت راهنمایی بگیرید.

 • Yalda jenaghi 19 مهر 1400 / 11:32 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید .
  من کتاب نوشتم برای اولین بار ، یه کتاب کوتاه ! دلم میخواد چاپ کنم و اینکه یک موفقیتی بدست بیارم و هم اینکه برام رزومه بشه ! من متاسفانه تو تلفنی صحبت کردن خوب نیستم !
  امیدوارم حداقل کتابم رو ببینید و چاپ کنید ! واقعا دوست دارم چاپ بشه ! قبلا ها در برنامه Wattpad به انگلیسی می‌نوشتم ، الآنم درحال یادگیری سه زبان هستم ، یه مدرک کنفرانس چند زبانه ها دارم ، بزودی قصد دارم با دوست چینیم کتاب دوزبانه چاپ کنیم .
  رزومه خاصی ندارم ولی واقعا دوست دارم کتابم چاپ بشه برای آینده ام و الآنم .
  باتشکر .

  • مهدی قهاری 27 مهر 1400 / 10:24 ق.ظ

   سلام وقت بخیر – با شماره تماس های رو سایت تماس داشته باشید. امیدواریم که بتونیم در مسیر چاپ کتابتون همراهمیتون کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان

جشنواره پاییز طلایی چاپ کتاب ! با تخفیف های فوق العاده !! به مدت محدود ...