انواع قرارداد چاپ کتاب با ناشر و روش های سرمایه گذاری

قرار داد با ناشر زمان مطالعه: 13 دقیقه

در این مقاله سعی داریم تا شما مخاطبین عزیز را با انواع قرارداد با ناشر، انواع قرارداد چاپ کتاب و  انواع سرمایه گذاری در چاپ کتاب که ممکن است بین ناشر و مولفین منعقد گردد آشنا کنیم. همینطور اطلاعاتی را درباره چاپ اشتراکی کتاب در اختیارتان قرار می دهیم

در ابتدا باید به اطلاع شما مخاطب عزیز برسانم که قراردادها با توجه به سیاستگذاری ناشرین کشور بوده و با توجه به نوع آثار مولفین، نویسندگان، شعرا و هر آنکس که نیاز به چاپ کتاب دارد منعقد خواهد شد. قرارداد های چاپ و نشر کتاب، که با عنوان قرارداد های ناشر و نویسنده هم شناخته می شوند در چند مدل مختلف که مشروح آن را در زیر توضیح داده ایم، تقسیم بندی می شوند.

نمونه قرار داد چاپ کتاب

نمونه-قرارداد-چاپ-کتاب

قرارداد های چاپ کتاب  بسته به محتوای کتاب و انتشاراتی که قصد همکاری با آن را دارید و همینطور قوانین مجمع قانون گذار آن کشور میتواند متفاوت باشد، در زیر نمونه ای از قراردادهای انتشارات متخصصان قرار گرفته است که میتوانید دانلود کنید.

 

نکته: به دلیل حفظ محرمانگی برخی از قسمت های قرارداد حذف شده است در نتیجه  قراردادی که در اختیارتان قرار گرفته را میتوانید به عنوان یک قرار داد پایه در بین قراردادهای چاپ کتاب لحاظ کنید. برای دریافت نسخه کامل قرارداد میتوانید از طریق شماره تماس های روی سایت اقدام کنید.

 

 

دانلود نمونه قرارداد چاپ کتاب

 

تماس با نشر متخصصاناگر نیاز به اطلاع سریع از هزینه ی چاپ کتاب دارید میتوانید با کارشناسان انتشارات متخصصان تماس بگیرید و یا از طریق فرم استعلام هزینه چاپ کتاب  درخواست خود را ارسال نمائید. همینطور میتوانید برای افزایش اطلاعات خود درباره هزینه های چاپ کتاب مقاله هزینه چاپ کتاب را بخوانید.

انواع قراردادهای چاپ کتاب

در زیر به بررسی اجمالی انواع قراردادها چاپ کتاب میپردازیم.

سرمایه‌گذاری در چاپ کتاب توسط نویسنده

سرمایه‌گذاری در چاپ کتاب توسط مولف، از رایج‌ترین قراردادها در ایران است. در این نوع قرارداد، مولف یا نویسنده تمام هزینه‌های چاپ و انتشار کتاب را به عهده می‌گیرد. به این صورت که نویسنده،هزینه‌های چاپ را به عنوان حق نشر به ناشر می‌پردازد و تمام سود فروش کتاب، در این نوع قرارداد متعلق به نویسنده است. افرادی که برای چاپ کتابشان اقدام می‌کنند، معمولا به 3 دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شوند:

 1. انتشار کتاب با هدف کسب درآمد
 2. انتشار و چاپ کتاب به منظور ارتقای رزومه و سطح علمی و دانشگاهی
 3. انتشار کتاب‌های حوزه‌ی فرهنگی که به علاق شخصی نویسنده برمیگردد.

سرمایه گذاری در چاپ کتاب توسط مولف

پس از پرداخت هزینه های چاپ کتاب ضمن واگذاری کلیه حق و حقوقات اثر، مالکیت مادی و معنوی اثر هم به صورت مادام العمر به مولف تعلق خواهد گرفت. در این مدل از قرارداد چاپ کتاب تمامی منافع و عواید حاصل از فروش در چاپ اول و سایر چاپ های کتاب به مولف تعلق دارد.

همچنین در صورتی که کتاب به موفقیت نسبی و فروش خوبی دست پیدا کند، مولف می تواند در چاپ های بعدی نوع قرارداد خود را تغییر داده و حقوق مادی  کتاب خود را برای یک چاپ یا بیشتر به ناشری که با آن به توافق رسیده است واگذار نماید.

بند اول قانون نانوشته در بین ناشرین این است که معمولا یک کتاب پس از اینکه به چاپ سوم رسید و دو چاپ قبلی نیز به صورت کامل توزیع شده بود ناشر به مشارکت در سرمایه گذاری ( نوع دوم قرارداد ) رغبت پیدا خواهند کرد. ولی سرمایه گذاری توسط ناشر برای چاپ اول تقریبا جز افسانه هاست.

 

 

 

همان طور که عرض کردیم واگذاری منافع مادی کتاب با محدودیت زمانی می تواند توسط مولف به فرد دیگری واگذار یا منتقل شود. اما حقوق معنوی مخصوص خود مولف است و قابل واگذاری به شخص دیگری نیست مگر اینکه مولف در وصیت نامه اش حق واگذاری معنوی اثرش را بعد از مرگ به فرد خاصی واگذار کند. این حقوق معنوی لازمه ی اخلاقی جامعه است. قانون های حقوق مولف حافظ منافع و روابط روحی و روانی اثر با خالق اثر بوده و در برابر سوء استفاده های احتمالی از آن ها محافظت کنند.

قرارداد های سرمایه گذاری مولف، بیشتر بین ناشرین و مولفین نوقلم ( کتاب اولی ها ) و در اولویت بعد بین مولفین قلم فرسا (کتاب چندمی ها) که فروش کتابشان از قبل تضمین شده یا آثاری با موضوع خاص دارند منعقد می شود.

مزایای سرمایه‌گذاری مولف

 • اگر نویبسنده تصمیم به تجدید چاپ داشته باشد، می‌تواند در چاپ‌های بعدی آن را به ناشران دیگر بسپارد.
 • به منظور سهولت در پرداخت هزینه‌ها توسط نویسنده، برخی ناشران قسمتی از هزینه‌های چاپ و نشر کتاب را بصورت اقساطی دریافت می‌کنند.

معایب سرمایه‌گذاری مولف

 • به دلیل آشنا نبودن نویسندگان با پروسه‌ی چاپ کتاب، این فرآیند زمانبر بوده و گرفتاری‌هایی برای مولف ایجاد می‌کند.
 • چون سرمایه‌گذار، نویسنده است؛ ممکن است ناشر اهمیت زیادی به کیفیت چاپ یا میزان فروش ندهد.
 • کتاب شما تا زمانی که بطور کامل فروش نرود و به چاپ بعدی نرسد قابل ویرایش و تغییر نخواهد بود.
 •  تا زمانی که کتاب بطور کامل فروش نرود و به چاپ بعدی نرسد، قابل ویرایش و تغییر نخواهد بود.

قرارداد سرمایه گذاری مشارکتی

نوع دوم قرارداد سرمایه گذاری مشارکتی: در این مدل قرارداد ها ناشر با نویسنده و یا مترجم در هر دو مرحله چاپ و نشر یک کتاب  مشارکت می نمایند. به گونه ای که تمام هزینه های چاپ و نشر با نسبتی توافقی ( درصد مشارکت ) به صورت شراکتی انجام شده و به همان میزان در سود حاصله از فروش کتاب نیز با هم شریک می باشند.

بنده دوم  قانون نانوشته بین ناشرین اینگونه تفسیر میشود که قرارداد سرمایه گذاری مشارکتی چاپ کتاب معمولا برای کتاب هایی که به چاپ سوم رسیده و در چاپ های قبلی موفقیتی نسبی را کسب نموده پس از بررسی موفقیت کتاب توسط ناشر  و (محاسبات سود و زیان، همچنین مدت زمان بازگشت سرمایه گذاری مشارکتی ) با صلاحدید و بنا به سیاست های کاری اش درصد مشارکت را اعلام نموده تا در صورت توافق قرارداد مشارکت در چاپ کتاب منعقد گردد.

در این حالت هم تعهداتی در مورد حقوق مادی و معنوی در نظر گرفته می شود و محفوظ می باشد. هر یک از طرفین قرارداد می تواند به صورت مستقل نسبت به فروش سهم خود اقدام کند.

از شماکه که صبوری فرموده و تا اینجای مقاله را مطالعه فرمودین سپاسگذاریم. ما در این قسمت فهمیدیم که :

 • تمامی هزینه های هر دو مرحله چاپ کتاب به صورت مشارکتی بین ناشر و مولف انجام خواهد شد.
 • این نوع قرارداد ها میتواند طبق توافق فی ما بین ناشر و مولف برای یک چاپ یا بیشتر منعقد شود.
 • معمولا کتاب هایی که به چاپ سوم رسیده باشند مورد بررسی جهت عقد سرمایه گذاری مشارکتی چاپ کتاب قرار خواهند گرفت.
 • ناشر مختار است و می تواند پس از بررسی کتاب طبق پیشنهادش مسئولیت تامین و پرداخت ۱۰ تا ۹۰ درصد از کل هزینه ی تولید و چاپ یک مقدار معین از کتاب را بر عهده گرفته و این موضوع با توافق هر دو طرف انجام خواهد شد.

قرارداد سرمایه گذاری چاپ کتاب توسط ناشر

نوع سوم قرارداد سرمایه گذاری چاپ کتاب توسط ناشر( انتخاب ناشر و رزومه مترجم ) : دیده شده است که ناشرین با این نوع قرارداد این امکان را به نویسندگان یا مترجمینی که آثار خوب و قابل قبولی داشته و یا ترجمه نموده اند ، می دهد که بدون هزینه کتاب خود را به چاپ برسانند. در این نوع قرارداد هیچ گونه هزینه­ ای از مولف دریافت نشده و همچنین ۵ جلد کتاب به عنوان هدیه به صاحب اثر داده می شود و تا شش ماه پس از زمان انتشار و چاپ اول کتاب  به تعداد درخواستی صاحب اثر، کتاب با ۵۰ درصد تخفیف از قیمت پشت جلد در اختیار صاحب اثر قرار خواهد گرفت.

این نوع قرارداد نیز بنا به صلاح دید ناشر انتخاب شده و کلیه حق و حقوقات مادی کتاب برای همیشه از طرف مولف به انتشارات واگذار خواهد شد.

سرمایه گذاری ناشر

بنده سوم قانون نانوشته بین ناشرین اینطور است که، فقط پس از بررسی کارشناسانه و بسیار دقیق کتاب و رعایت سایر بند های قانون نانوشته بین ناشرین این نوع قرارداد را منعقد کنند. معمولا بررسی و اعلام نظر برای عقد این قرارداد طی یک فرآیند یک ماهه صورت می پذیرد. احتمال عقد این نوع از قرارداد برای چاپ کتاب های تالیفی بسیار کم و در کتاب های ترجمه شده بیشتر است.

 

قرارداد سرمایه گذاری ناشر جهت چاپ کتاب (خرید اثر توسط ناشر): 

این نوع از قرارداد با ناشر هم مثل مدل قبلی، قرارداد واگذاری کتاب است با این تفاوت که نویسنده یا مترجم مبلغی را از ناشر دریافت کرده و تمامی امتیازات کتاب را به ناشر واگذار می کند. یعنی صفر تا صد مراحل انتشار و چاپ کتاب بر عهده ی ناشر می باشد و تمامی حقوق مادی و معنوی مربوط به ناشر است.

این نوع از قرارداد معمولا برای کتاب های سفارشی و خاص بوده و توسط ناشر به مولف یا مترجم شناخته شده سفارش داده میشود منعقد میگردد. در این مدل مولف یا مترجم، پس از نوشتن کتاب سفارشی، مبلغ قرارداد را دریافت خواهند کرد.

مزایای این نوع از قرارداد:

 • هزینه بسیار کم برای چاپ کتاب

معایب این نوع از قرارداد:

 • حقوق چاپ در اختیار ناشر است، پس شاید شما در هر نوبت چاپ دستمزد کمی دریافت ‌کنید.
 • زمانبندی چاپ کتاب نیز در دست ناشر است و شما نمیتوانید زمان چاپ بعدی را مشخص کنید.
 • در اغلب موارد، نویسنده نمی‌تواند اعمال نظر زیادی روی چگونگی چاپ کتاب داشته‌باشد. مواردی مثل کیفیت کاغذ، طرح جلد، صفحه‌آرایی و … توسط ناشر تعیین می‌شود.

قرارداد واگذاری چاپ اول

سرمایه گذاری ناشر :  قرارداد واگذاری چاپ اول: در این نوع قرارداد مولف فقط انتشار نوبت اول کتاب خود را به ناشر واگذار نموده و با پرداخت مبلغ یک میلیون و پنجاه هزار تومان ( در زمان نگارش این مقاله – مهرماه ۱۳۹۸ ) به انتشارات متخصصان هر دو مرحله چاپ و نشر کتاب را طی  میکند و کتاب خود را به چاپ خواهد رسانید، ضمن اینکه حق چاپ و امتیاز چاپ کتاب در چاپ های بعدی را در اختیار خود خواهد داشت. پرداخت مبلغ قرارداد در زمان عقد قرارداد صورت خواهد پذیرفت. در این نوع قرارداد انتشارات متخصصان حق انتشار و فروش تا ۱۰۰۰ نسخه فقط برای چاپ اول را خواهد داشت.

در این نوع قرارداد ۱۰ جلد از کتاب چاپ شده به عنوان هدیه به مولف تحویل داده می شود و تا زمان اتمام یافتن تیراژ چاپ شده کتاب در چاپ اول و با فرض بر اینکه چاپ اول کتاب به اتمام نرسیده باشد، مولف می تواند با اعلام قبلی به ناشر، درخواست هر تعداد جلدی را که مورد نیازش است را بدهد.

پس از درخواست مولف چنانچه ناشر به تعداد درخواستی مولف از کتاب مذکور را در اختیار داشت، با احتساب پنجاه درصد تخفیف از قیمت درج شده در پشت جلد تعداد درخواستی مولف را در اختیارش خواهد گذاشت. در این نوع قرارداد هیچ پولی به صاحب اثر پرداخت نمی شود. در این نوع قرارداد امتیاز و حق و حقوقات کتاب در اختیار صاحب اثر بوده و مولف بلافاصله بعد از انتشار کتاب توسط ناشر، اجازه عقد قرارداد جهت چاپ بعدی با هر ناشر دیگری را دارد.

قرارداد سرمایه گذاری ناشر جهت چاپ کتاب (پرداخت حق تالیف به مولف):

حق تالیف و ترجمه به این معنا می باشد که ناشر با نویسنده و یا مترجم طبق قراردادی که منعقد می نماید برای هر چاپ ، درصدی از قیمت پشت جلد کتاب را  (قبل از فروش و بعد از چاپ کتاب ) به نویسنده و یا مترجم اختصاص داده و پرداخت میکند. این درصد از مبلغ قیمت پشت کتاب باید ضربدر تیراژ شود و همان عدد به عنوان حق تالیف در هر چاپ به نویسنده تعلق بگیرد.

برای مثال قیمت یک کتاب در زمان انتشار این مقاله ( پاییز ۱۳۹۸ ) سی هزار تومان بوده و مبلغ توافقی بین مولف و ناشر ده  درصد باشد.طبق فرمول بالا ده درصد از قیمت پشت جلد هر کتاب که میشود سه هزار تومان را ضربدر تیراژ کتاب ( مثلاً دو هزار جلد ) میکنیم که م حاصلضرب این دو عدد یعنی شش میلیون تومان قبل از فروش کتاب به مولف پرداخت خواهد شد.

 

اگر تا این جای قرار داد را خوانده باشید حتما در ذهن خود به این فکر کرده اید و دلتان خواسته که قرارداد چاپ کتاب شما هم این مدلی باشد. لطفا پس از پاک کردن ابرهای شکل گرفته بر روی سر خود به خواندن ادامه مقاله بپردازید. ضمن اینکه این لبخندتان را دوست داریم.

 

همان طور که حدس زدید این نوع قرارداد برای نویسندگان حرفه ای، معروف سوپر هیرو و ابر قهرمانان حوزه نویسندگی است. در واقع ناشر خودش تمایل به بستن قرارداد با نویسندگان و مترجمان معروف و بنامی دارد که موفقیتشان از قبل تضمین شده  است و برای کتاب جدیدشان هم مردم در صف انتظارند و یا کتاب های چاپ قبلی که با انواع مدل های قراردادی و به واسطه پیگیری و ممارست نویسنده به فروشی بالا دست پیدا کرده اند.

خودمان می دانیم که قرارداد سرمایه گذاری و قرارداد با ناشر و پرداخت حق تالیف برای مولفین بسیار جذاب است. زیار نه هزینه ای پرداخت می کنند و نه ذره ای از مشکلات قسمت پخش و فروش کتاب به عهده آنهاست. امیدواریم کتاب شما هم روزی به انعقاد این نوع قرارداد نائل شده تا هم شما و هم ناشر سود خوبی از فروش کتاب تان داشته باشید.

 

اگر قصد چاپ کتاب  در تیراژ پایین را دارید تا پس از بررسی و بازخورد های مخاطبین نسبت به ویرایش و هرچه بهتر شده کتاب تان در چاپ های بعدی اقدام نمایید ، پیشنهاد ما به شما قرارداد چاپ کتاب با سرمایه گذاری مولف می باشد. 

 

قرارداد با ناشر

انواع قرارداد با انتشارات متخصصان و قرارداد با ناشر

توصیه و پیشنهاد دوستانه ما به تمام عزیزان نوقلم که برای اولین بار قصد چاپ آثارشان را دارند، چاپ کتاب در تیراژ بسیار محدود است و قرارداد نوع اول (سرمایه گذاری مولف) است. جهت دلگرمی و اطمینان خاطر شما هم عرض میکنیم که چاپ کتاب در تیراژ محدود (کمتر از دویست جلد) از نظر کیفیت چاپ تفاوت محسوسی با تیراژ بالا نداشته و در مرحله آماده سازی اثر و طی روال اداری و اخذ مجوز ها نیز هیچ تفاوتی با چاپ کتاب در تیراژ بالا ندارد و در واقع تمام امتیازاتی که برای یک کتاب با تیراژ بالا در نظر گرفته می شود برای کتاب با تیراژ محدود هم منظور خواهد شد. پس معقولانه تر است که از تیراژ کمتر شروع به چاپ کتاب نمایید.

البته که انتشارات متخصصان هم با تمامی روش های یاد شده اقدام به قبول آثار و عقد قرارداد با مولفین می نماید. منت ها سیاستگذاری فعلی انتشارات متخصصان، چاپ کتاب بر اساس تقاضای مخاطبین بوده و بدیهی است که با رعایت یکی دیگر از بنده های قانون نانوشته بین ناشرین که اصل محرمانه گی حرفه ای را در بر دارد. هیچگونه توضیحی در مورد دلیل عدم قبول اثر و یا نوع قرارداد پیشنهادی خود به صاحب اثر نخواهیم داد و با توجه به اولویت ­های خود، پیشنهاد خود را پس از بررسی اثر به مولف اعلام خواهیم نمود .

توجه فرمایید که تمامی ناشرین در قبول و یا رد اثر برای چاپ کتاب مختار می باشند و هیچگونه توضیحی در مورد دلیل عدم قبول اثر به صاحب اثر نخواهند داد.و انتشارات متخصصان هم از این قاعده مستثنی نیست.

 شرایط عمومی عقد قرارداد با ناشر

شما برای عقد قرارداد چاپ کتاب نیازی به مدرک دانشگاهی و یا مدرک خاص دیگری ندارید ( مگر در موارد خاصی از جمله کتاب های پزشکی ) و میتوانید کتاب های خود را به چاپ برسانید.

تنها موردی که برای چاپ کتاب نیاز است، تایید اثر توسط انتشارات متخصصان در مورد کتاب­های ادبی و عمومی می باشد، که انجام این امر بیشتر برای بررسی ارزش کتاب نویسنده جهت چاپ می باشد.

نحوه عقد قرارداد با انتشارات متخصصان

قرارداد با ناشر و به طور اختصاصی با انتشارات کتاب متخصصان به دوصورت حضوری و غیر حضوری امکان پذیر میباشد. در صورتی که مولفین عزیز قصد انعقاد قرارداد به صورت حضوری را داشته ضمن تماس با کارشناسان انتشارات در تهران و یا مشهدمقدس  و تعیین وقت قبلی میتوانند با مراجعه به دفاتر انتشارات در این دو شهر نسبت به عقد قرارداد حضوری اقدام نمایند.

البته معمولا این اتفاق نمی افتد و با توجه به دسترسی عمومی و همگانی به شبکه های اجتماعی، بزرگواران ترجیح میدهند تا به صورت غیر حضوری قراردادچاپ کتابشان را منعقد نموده و با توجه به خدمات انتشارات، به صورت کاملا آنلاین از کارشناسان ما به صورت روزانه گزارش کار دریافت کنند.برای تنظیم قرارداد های غیر حضوری باید مدارک زیر را از طریق یکی از راه های ارتباطی انتشارات به دست ما رسانده و تایید دریافت مدارک را اخذ نمایید.

 • تصویر صفحه اول کارت ملی
 • تصویر صفحه اول شناسنامه
 • آدرس دقیق پستی به همراه کد پستی
 • شماره تماس مستقیم
 • در صورت انتخاب نام کتاب ( در صورت عدم انتخاب پیشنهادات ما جهت انتخاب نام اثر متناسب با موضوع به اطلاع شما خواهد رسید).
 • در مرحله بعد واحد قراردادی انتشارات متخصصان اقدام به تنظیم و ارسال قرارداد برای مولف می نماید.
 • پس از دریافت قرارداد مولف محترم ، متن قرارداد را مورد مطالعه دقیق قرارداده و در صورتی که مغایرت و ابهامی در متن وجود نداشت اقدام به گرفتن پرینت از متن قرارداد می نماید.
 • پس از گرفتن پرینت مولف صفحه ی آخر قرارداد را امضا میکند.
 • قرارداد امضا شده را  اسکن نموده و یا با دوربینی که از کیفیتی بالا برخواردار باشد عکس  گرفته و برای انتشارات اراسل میکند.
 • چنانچه در زمان مطالعه دقیق پیش قرارداد برای مولفین عزیز ابهاماتی به وجود آمد میتوانند سوالات خویش را از کارشناسان نشر پرسیده تا ابهامات شان مرتفع گردد.
 • آخرین توصیه ما این است که همیشه و همه جا و در خواندن متن تمام قراردادهایی که منعقد مینمایید، دقت فرمایید.

و همانطور که در بالا اشاره کردیم قرارداد شما هم تعیین کننده ی حقوق مادی و معنوی کتاب تان خواهد بود و مهم ترین موضوع بین ناشر و مولف و نویسنده، حق انتشار فیزیکی کتاب است.

کارشناسان موسسه انتشارات متخصصان آماده ی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصانفرم تماس و اطلاعات

چاپ اشتراکی چیست؟

چاپ اشتراکی به این معناست که کتابی که برای چاپ انتخاب شده چند مولف داشته باشد و هریک از مولف ها بخشی از کتاب را که در حیطه کاریشان بوده و به آن مسلط هستند را بنویسند، بنابراین و باتوجه به این تعریف درمیابیم که چاپ اشتراکی بیشتر برای کتاب های درسی و علمی تخصصی کاربرد دارد و در کتاب های چند مولفی یا اشتراکی هریک از فصول کتاب توسط متخصصین یا گروهی از متخصصین نوشته می شود.

معایب چاپ اشتراکی کتاب های ترجمه شده 

طبق بررسی های انجام شده کتاب های ترجمه شده نویسندگان معروف دنیا در کشور ما توسط چندین ناشر در طب مدت زمان کوتاه چا میشوند که این مسئله اعتراض افراد زیادی از اهالی دنیای کتاب و کتاب خوانی را برانگیخته است، باید بدانید در صورت اخذ رضایت از صاحب اثر، ناشر می‌تواند کتاب را حتی با 100 ناشر دیگر به‌صورت اشتراکی منتشر کند؛ اما اگر رضایت را اعلام نکرده باشد اصل براین است که پدید‌آور فقط با همان ناشر اول توافق کرده ‌است، فرآیند اشتراکی کتاب، صرفا باید با رضایت پدید ‌آور و اعلام رسمی ناشر صاحب امتیاز کتاب و صدور مجوز از مرجع ذی ‌ربط انجام شود.

عنوان‌های مشترک (با مترجم و مولف مشترک) با ناشران متفاوت، این مساله به‌خو دی‌ خود می‌توان موجب سردرگمی مخاطبان شود؛ خصوصا برای افرادی که کتاب‌خوان حرفه‌ای نیستند و اطلاعی از سابقه ناشران، مولفان و مترجمان ندارند، نسبت به نام اثر و نام نویسنده هنگام خرید کتاب دچار تردید شده و در نتیجه تجربه چندان جالبی را از خرید کتاب و وارد شدن به دنیای کتاب خوانی نخواهند داشت.

مراحل تالیف و چاپ اشتراکی کتاب

 • ارائه پیشنهاداتی برای انتخاب موضوع کتاب از سوی مدیر پروژه انتشارات
 • دعوت از علاقه مندان و مولفین برای شرکت در چاپ اشتراکی کتاب و نویسندگی
 • نگارش بخش های مختلف کتاب توسط پژوهشگران و نویسندگان انتخابی از سوی انتشارات
 • بررسی فصول تالیف شده توسط کمیته نشر و تایید نهایی جهت آماده شدن کتاب برای چاپ
 • هم سو شدن شیوه نگارش فصول توسط مدیر پروژه و تلاش برای حفظ هارمونی در تمام متن کتاب
 • ویراستاری نهایی اثر توسط ویراستاران انتشارات
 • بازخوانی و تایید نهایی توسط مولفین
 • ورود به فرآیند چاپ کتاب اشتراکی

مزیت چاپ اشتراکی کتاب

همان طور که گفته شد بیشترین کاربرد چاپ کتاب به صورت اشتراکی استفاده در کتاب های علمی و پژوهشی میباشد و مزیت های این مدل چاپ نیز معمولا همین حوزه را پوشش میدهد و باعث میشود، اعتبار و بار علمی کتاب تا حد قابل توجه ای افزایش پیدا کند، از طرف دیگر در هزینه های مربوط به چاپ کتاب نیز به شدت صرفه جویی میشود و کلیه هزینه چاپ کتاب بر روی دوش یک نفر نیست و بین تمام مولفین اثر تقسیم خواهد شد، در ادامه سایر مزیت ها را برایتان لیست کرده ایم:

 • تاثیر چاپ کتاب در رزومه تحصیلی و شغلی
 • داشتن کتاب (تالیف و ترجمه) دارای 20 نمره در مصاحبه دکتری
 • تحویل کتاب به شمارگان و همچنین ماندن حق چاپ برای نویسنده برای همیشه ماندگار است.
 • عرضه کتاب در فروشگاه اینترنتی کتاب
 • جستجوی نام شما در موتور جستجو گوگل و بالا آوردن نام کتاب و نام نویسنده توسط گوگل
60

ما در تمام مراحل چاپ کتاب در کنار شما هستیم تا چاپ کتاب خود را به سرانجام برسانید. این تخصص ماست. « با ما در تماس باشید »

دیدگاه کاربران
 • S 10 اردیبهشت 1399 / 11:30 ق.ظ

  سلام. وقتتون به خیر. خیلی ممنونم از توضیحاتتون. یه سوال داشتم. تو قرارداد نوع سوم و چهارم اسم مترجمو رو کتاب نمی زنن؟

  • زهرا شهابی زاده 10 اردیبهشت 1399 / 4:46 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، بستگی داره به توافق طرفین

 • نسرین شریفی 27 اردیبهشت 1399 / 5:43 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشین من کتاب کودک مینویسم ولی تا حالا چاپشون نکردم . ما خودمون میتونیم طراحی و نقاشی کتاب رو هم انجام بدیم . شما میتونین در چاپ کتابهام بهم کمک کنین؟

  • زهرا شهابی زاده 28 اردیبهشت 1399 / 4:40 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   بله چاپ کتاب کودک یکی از خدمات ویژه ما در نشر متخصصان هست، حتما در تماس باشید.

 • شکوفه ایوبی 9 خرداد 1399 / 8:39 ب.ظ

  سلام من کتابی در باره مشکلات زنان وراهکار آن با طب سنتی نوشتم میخوام آن را چاپ کنم آنچه میخوام یک ویراستاری،طراحی پشت وروی جلد کتاب،گرفتن مجوز ها ،چون کتابم را میخوام به پنج زبان ترجمه کنم میخوام واقعا صفحه ارایی عالی باشه و برای فروشش میخوام تو آمازون بذارم پس اولین چاپ خیلی برام مهم هست تیراژ ۲۰۰ تا ومیخوام دیجیتال چاپ کنم وسایر چیزها را نمیدونم سایز کتاب فونت وسایر موارد را اطلاع ندارم میشه لطف کنید بهم اطلاع بدید هزینه چقدر هست وچی مدت طول میکشه کتاب آماده برای عرضه بشه ممنون

  • زهرا شهابی زاده 10 خرداد 1399 / 2:52 ب.ظ

   سلام خانم ایوبی عزیز میتونید برای اطلاعات دقیق تر تماس بگیرید با شماره تلفن ۰۹۱۲۹۶۷۹۱۸۰؛ چون ارائه توضیحات کامل در قالب کامنت امکان پذیر نیست.

 • محمد 29 خرداد 1399 / 12:37 ب.ظ

  با سلام
  چندین جلد کتاب شعر کودک و بزرگسال و علمی دارم ..لطفا جهت چاپ راهنمایی بفرمائید ..ممنونم

  • زهرا شهابی زاده 31 خرداد 1399 / 9:05 ق.ظ

   از طریق شماره تماس های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 • ترانه اسحاقزهی 15 تیر 1399 / 12:10 ب.ظ

  سلام
  من میخوام کتابم به صورت الکتریکی چاپ بشه چگونه باید با ناشر قرار داد ببندم و با چه ناشری؟
  ممنون

  • زهرا شهابی زاده 15 تیر 1399 / 3:41 ب.ظ

   سلام دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه میکنیم بهتون تا مقاله نشر الکترونیک نشر متخصصان رو مطالعه بفرمایید.

 • میم.ف 26 مرداد 1399 / 7:20 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر.
  در حال حاضر اثر تألیفی رو از مولف نشر متخصصان می خره؟

  • زهرا شهابی زاده 2 شهریور 1399 / 11:55 ق.ظ

   سلام و درود، در شرایط خاص بله.

 • عسکری 14 مهر 1399 / 10:27 ب.ظ

  سلام خسته نباشید .. بنده کتاب کودک نوشتم یعنی کتاب قصه .
  میخواستم در مورد قرار داد نوع سوم بپرسم .. چجوری میشه که ناشر قرار داد نوع سوم را اجرا کند .. … میخواهم ناشر قصه ی بنده رو بخونه و نظر بدهند .. ببینم می پسندند.. ممنون میشوم پاسخم را به ایمیلم ارسال کنید ..

  • زهرا شهابی زاده 15 مهر 1399 / 10:57 ق.ظ

   سلام و درود
   در ایمیل به سوال شما پاسخ داده خواهد شد.

 • آتنا 21 مهر 1399 / 1:33 ب.ظ

  با سلام بنده دو کتاب یکی درباره آشپزی وگان و دیگری دسر ها و شیرینی های وگان نوشته ام امکان چاپ در نشر شما هست؟

  • زهرا شهابی زاده 27 مهر 1399 / 9:38 ق.ظ

   سلام و درود
   بله دوست عزیز خدمات چاپ کتاب آشپزی هم در نشر متخصصان انجام میشود.

 • زهرا 29 مهر 1399 / 0:11 ق.ظ

  سلام.. آیا برای چاپ کتاب باید هزینه پرداخت کنیم یا حق التالیف دریافت می کنیم؟، در مورد رمان‌های بلند صحبت می کنم

  • Khazraee 27 آبان 1399 / 10:36 ب.ظ

   سلام و عرض ادب

   با کمال احترام تا قبل از خوندن اثرتون نمیتونیم در این مورد نظر قطعی بدیم

 • ن . د 5 آبان 1399 / 11:51 ق.ظ

  با سلام،
  من کتابی تخصصی در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی را ترجمه کردم، می خواستم بدونم انتشارات شما در این زمینه هم کار می کند؟

  • Khazraee 27 آبان 1399 / 10:35 ب.ظ

   سلام و عرض ادب بله در خدمتتون هستیم

   می تونید بین ساعت 10 صبح تا 9 شب با کارشناسان نشر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان جهت چاپ کتاب بهرمند شوید

   09129679180

 • حسین 24 آبان 1399 / 5:18 ب.ظ

  سلام
  برای چاپ داستانم در انتشارات شما چه مراحلی را باید طی کنم؟

  • Khazraee 27 آبان 1399 / 10:07 ب.ظ

   سلام و عرض ادب

   می تونید بین ساعت 10 صبح تا 9 شب با کارشناسان نشر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان جهت چاپ کتاب بهرمند شوید

   09129679180

 • حسینی 19 آذر 1399 / 1:25 ب.ظ

  سلام.خسته نباشید.یک عدد کتاب نوجوان نوشته ام و اولین اثرم است.سوالم اینجاست که کمترین هزینه کتاب شما چقدر است؟

  • مهدی قهاری 23 آذر 1399 / 3:16 ب.ظ

   سلام روز بخیر لطفا با شماره داخل سایت تماس بگیریذ

   • Homa 10 دی 1399 / 3:49 ق.ظ

    با سلام. من کتاب اولی هستم و یه راهنمایی ازتون میخوام. اگه ناشر کتاب رو در چنتا سایت وبه صورت فروش آنلاین بزاره من از کجا بفهمم چنتا از کتابام فروش رفته؟ هزینه ای که با خرید کتاب پرداخت میکنن بطور مستقیم کجا میره؟ یعنی ناشر برمیداره که بعد بخواد یه درصدی به منه مؤلف بده؟
    واینکه در قرارداد نوع اول شما بعنوان ناشر هیچ سهمی از فروش کتاب برنمی‌دارید؟ تمام عواید حاصل از فروش به مؤلف می‌رسه؟

    • مهدی قهاری 20 دی 1399 / 11:17 ب.ظ

     سلام وقت بخیر
     برای پاسخ به سوالاتتون به شماره تلفن 09157757443 تماس حاصل کنید
     قهاری

 • شیخی 20 آذر 1399 / 11:31 ق.ظ

  با دردود
  اگر کتابی در خارج از کشور از فارسی به زبان دیگری با هزینه شخصی مولف ترجمه و به چاپ رسیده و در حال فروش در سایت های ان کشور و امازون باشد برای نشر الکترونیکی در ایران باید مجوز داشته باشه ؟

  • مهدی قهاری 3 دی 1399 / 3:59 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   بله

 • نیک 9 دی 1399 / 11:35 ب.ظ

  سلام و احترام. یک کتاب کودک (کمیک استریپ) تصویرسازی کردم، درواقع ۵ روایت داستانی این کتاب هم برای خودم است، محواستم بدونم چطور میتونم با هزینه کم، چاپ کنم ؟ و یا میشه واگذاری قرار داد برای چاپ اول را انجام بدهم، هموتیکه نوشته بودید ۱میلیون و ۵۰ هزار برای چاپ اول. و اینکه امتیاز کتابم برای خودم هست؟؟؟

 • Sara 12 دی 1399 / 5:42 ب.ظ

  سلام ببخشید میخواستم بدونم برای اینکه یه ناشر بخواد کتاب رو چاپ کنه بخشی از متن رو میخونه تا قرار داد رو ببنده؟، و در چه شرایطی امکان داره که یک کتاب رو چاپ نکن؟

  • Khazraee 16 دی 1399 / 1:56 ب.ظ

   سلام و عرض ادب

   معمولا یه بخشی از کتاب رو می خونند تا با قلم شما آشنا باشند.

   و در صورتی که اثر شما جذابیت کافی رو نداشته باشه، اثر شما رد میشه

 • .... 5 فروردین 1400 / 4:58 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید
  نشر شما داستان کوتاه رو هم چاپ می‌کنه؟ البته با قرارداد حق تالیف به نویسنده

 • یک نفر! 23 فروردین 1400 / 3:09 ب.ظ

  سلام. نشر متخصصان، اسپانسر هم دارد؟

  • Khazraee 19 مرداد 1400 / 3:30 ب.ظ

   خیر

 • یک نفر! 23 فروردین 1400 / 3:15 ب.ظ

  راه ارتباطی‌ای به جز تماس وجود نداره؟ می‌تونم بخشی از نوشته رو برای شما ارسال کنم؟

  • مریم بینش 29 فروردین 1400 / 2:58 ب.ظ

   سلام
   لطفا فرم “همکاری با ما” رو پر بفرمایید

 • بهنام فعال 21 اردیبهشت 1400 / 8:09 ق.ظ

  باسلام وخسته نباشیدخانم شهابی زاده بنده حقیریچیزایی مینویسم اسمشوگذاشتم شعر چونکه درجایه دوری هستم بدونه امکانات اطلاعاتی درباره شعرندارم این چیزایکه نوشتم درکل شعرهست یانه ودرچه نوعی هست… لطفابنده حقیراراهنمایی کنید سپاسگذارم.

 • نویسنده جوان 7 خرداد 1400 / 2:27 ق.ظ

  در بخش کتاب اولی ها ، هیچ پولی از فروش کتاب به نویسنده نخواهد رسید؟

 • k.kiana.maryam 7 خرداد 1400 / 12:56 ب.ظ

  سلام من ۱۶ سالمه و ی رمان در حال تایپ دارم که می خوام وقتی تموم شد چاپش کنم اما اگه بشه می خوام رایگان چاپش کنم. میخواستم بدونم انتشارات شما هزینشو میده؟
  و اینکه این رمان در حال حاضر در سایت نودهشتادیا در حال انتشار هست امیدوارم مشکلی نداشته باشه.

  • مریم بینش 18 خرداد 1400 / 10:17 ق.ظ

   سلام
   حتما با همکاران ما با شماره های روی سایت تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنن.

دیدگاه ها بسته شده.

توسط
تومان

جشنواره پاییز طلایی چاپ کتاب ! با تخفیف های فوق العاده !! به مدت محدود ...