چاپ کتاب رمان
09
مهر

چاپ کتاب رمان -🦋چگونه رمان های خودمان را چاپ کنیم؟

زمان تقریبی مطالعه این مطلب: 5 دقیقه

اگر شما صاحب‌ ذوق و سلیقه ای هستید که فکر می‌کنید در آینده نه چندان دور می‌توانید با آن درآمد کسب و کنید و یا اینکه کتاب هایتان چاپ شوند، بدون شک این مطلب به کار شما می‌آید. چاپ کتاب رمان هدف خیلی از نویسندگانیست که آرزوی مشهور شدن و معروف شدن به عنوان یک نویسنده خلاق و خوب را دارند. ما در این مطلب به این موضوع پرداختیم که برای چاپ کتاب رمان باید چه کارهایی انجام دهید تا موفق بشوید.

غالب افرادی که برای بار اول رمان می‌نویسند، تصور می‌کنند که رمان نوشته شده بسیار جذاب است و خواننده آن را تا آخر می‌خواند؛ و به همین دلیل دست به ریسک مالی بالایی میزند که نتیجه نهایی آن از بین رفتن سرمایه و سرخوردگی نویسنده و کوهی از کتاب چاپ شده در گوشه خانه است. برای اینکه کتاب شما فروش خوبی داشته باشد، بهتر است در کنار قلم خوب، روان و داستانی زیبا، بین خوانندگان شهرت داشته باشد. متاسفانه در ایران ۸۰ میلیونی، تیراژ کتابها در حالت بسیار خوب و عالی ۱۰۰۰ جلد می باشد و به عبارتی دیگر مردم زمانی برای کتابی هزینه می پردازند که مطمئن شوند این کتاب باب میل آنهاست و پس از آن اقدام به خرید می کنند.

چاپ کتاب رمان

انتشار کتاب به وسیله انتشارات

شما می‌توانید برای چاپ کتاب رمان خود سراغ هر انتشاراتی بروید. اما بهتر ست سراغ انتشاراتی بروید که در حوزه کاری شما باشد. هر چند که همه انتشاراتی‌ها به شما درخواست همکاری می‌دهند ولی بهتر است که شما سراغ انتشاراتی بروید که در حیطه کاری شما باشد. برای مثال اگر شما نویسنده یک رمان باشید بهتر است سراغ انتشاراتی بروید که در حوزه چاپ رمان و کتاب داستان فعالیت می‌کند تا اینکه سراغ انتشاراتی بروید که کتاب های تاریخی چاپ می‌کند. انتشاراتی که در شاخه کتابهای درسی در حال فعالیت است می‌تواند کتاب رمان شما را چاپ و انتشار دهد، اما به علت آن که حوزه فعالیت این انتشاراتی در حوزه دیگری است، در توزیع کتاب شما قطعا موفق نخواهد شد.

پیشنهاد متخصصان:   معرفی ۱۰ کتاب برتر سال ۲۰۱۹

چاپ کتاب رمان

راه های پیدا کردن انتشارات مناسب خود

یکی از راه های پیدا کردن انتشارات مناسب شما چک کردن شناسنامه کتاب های چاپ شده است. شما می‌توانید در صفحه شناسنامه کتابهای چاپ شده در بازار، نام انتشارات و شماره تماس آن را به دست آورید و از این طریق با انتشاراتی هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند ارتباط برقرار کنید. یکی دیگر از روش های دیگر، جستجوی اینترنتی است. در این روش شما می‌توانید آثار منتشر شده توسط انتشاراتی های مختلف را دیده و بر اساس توان هر انتشارات و حوزه فعالیت آن، وارد گفتگو شوید. روش دیگر و آخر کمک گرفتن از مشاورین ما است. شما می‌توانید با شماره ۰۹۳۵۵۰۸۵۰۰۰ تماس برقرار کنید و از ما در خصوص چاپ کتاب رمان خود مشورت بگیرید.

چگونه با انتشارات همکاری بکنیم؟

برای چاپ کتاب رمان، بعد از اینکه انتشاراتی مخصوص خود را پیدا کردید، باید وارد تعامل و همکاری شوید. در اولین گام شما باید با انتشارات، قرارداد منعقد کنید. دقت داشته باشید که انتشارات به چند حالت ممکن است با نویسنده توافق کند.

یکی از حالت های توافقی این است که هزینه تمام مراحل چاپ کتاب رمان ، مراحل صدور مجوز و غیره را نویسنده بر عهده می گیرد و ناشر تمام این مراحل را انجام داده و کتابهای چاپ شده را تحویل نویسنده می دهد. گاها ممکن است که انتشاراتی در توزیع کتاب به نویسنده کمک بکند ولی ممکن هم است که انتشاراتی  موضوع توزیع ورود پیدا نکند. یکی دیگر از راه های دیگر همکاری نویسنده با انتشاراتی این است که هزینه چاپ کتاب و تمام مراحل صدور مجوز و توزیع کتاب را خود بر عهده میگیرد و نویسنده هیچ هزینه ای بابت چاپ کتاب نمی پردازد.

پیشنهاد متخصصان:   چاپ کتاب پی دی اف PDF و تبدیل ایبوک به کتاب

چنین توافقی زمانی انجام می شود که انتشارات متقاعد شود که کتاب تالیف شده توسط نویسنده ارزشمند بوده و برگشت سرمایه برای انتشارات به دنبال دارد. حالت سوم به این صورت است که نه تنها انتشارات هزینه چاپ اثر را متقبل می شود، بلکه مبلغی از فروش کتاب به عنوان حق تالیف به نویسنده پرداخت می کند که به صورت عرف بین ۵ تا ۲۰ درصد قیمت پشت جلد کتاب است. حق تالیف توافقی بوده و درصدی از مبلغ پشت جلد کتاب را شامل می شود.

چاپ کتاب رمان به چه روشی امکان پذیر است ؟ 

بهترین راه برای چاپ کتاب با هر موضوعی ، اعم از رمان ، سپردن کار به دست متخصصین نشر میباشد.

نشر متخصصان کتاب رمان را هم چاپ میکند ؟ 

بله ، انتشارات ما چاپ کتاب به صورت گسترده و در تمام زمینه ها انجام میدهد.

شماره تماس مشاوره جهت چاپ و نشر کدام چند است ؟ 

برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان نشر متخصصان میتوانید با شماره ۰۹۳۵۵۰۸۵۰۰۰ تماس بگیرید

مراحل چاپ کتاب رمان چیست؟

بعد از اینکه انتشاراتی کتاب را از شما تحویل می‌گیرد، شروع به حروف چینی کتاب می‌کند. اصطلاح حروف چینی همان تایپ کتاب است که بر اساس اصول علمی انجام می‌پذیرد. همزمان با حروف چینی کتاب، ناشر اقدام به دریافت شابک و فیپا برای کتاب کرده و سپس کتاب را به وزارت ارشاد برده و درخواست مجوز نشر می‌گیرد. بعد از دریافت مجوز انتشار کتاب، کتاب به چاپخانه سپرده شده و چاپ آن صورت می‌پذیرد. بعد از چاپ کتاب، ناشر چند جلد از کتاب انتشار یافته را به وزارت ارشاد و خانه کتاب سپرده و اعلام وصول دریافت می‌کند؛ و در آخر کتاب آماده واگذاری به نویسنده است.

پیشنهاد متخصصان:   چاپ کتاب داستان

چاپ کتاب رمان با نشر متخصصان 

از نظر روانشناسی تیپ خاصی از افرادبه نوشتن کتاب و نویسندگی در زمینه های مختلف از جمله داستان نویسی و رمان علاقه دارند ،  اما با تصور اینکه چاپ کتاب رمان و نگارش کتاب نیاز به تخصص و امکانات خاص دارد آنها را از انجام این کار و دنبال کردن علاقه شان دور میکند.

در صورتیکه هر فردی که حرفی برای گفتن داشته باشد و یا اطلاعات مفیدی در زمینه های مختلف داشته باشد و علاقمند به اشتراک گذاری و انتشار آن است ، میتواند با اندکی تمرین و رعایت یکسری نکات اقدام به نگارش و چاپ کتاب رمان خود کند. هیچ فردی از ابتدا یک نویسنده بزرگ به دنیا نمیاید و دلیل موفقیت نویسندگان بزرگ نیز شکست های پی در پی و درس گرفتن از شکستها و از دست ندادن امید است. در واقع تفکر و شجاعت میتواند مهمترین ویژگی های یک نویسنده موفق مخصوصا در زمین داستان نویسی و رمان باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل چاپ کتاب رمان ، ثبت سفارش چاپ کتاب با تیراژ کم و یا دریافت مشاوره رایگان در خصوص چاپ کتاب رمان ، همین حالا با کارشناسان انتشارات متخصصان تماس بگیرید.

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصانفرم تماس و اطلاعات