چاپ کتاب رمان🦋 چگونه رمان های خود را چاپ کنیم؟

چاپ کتاب رمان زمان مطالعه: ۵ دقیقه

اگر شما صاحب‌ ذوق و سلیقه ای هستید که فکر می‌کنید در آینده نه چندان دور می‌توانید با آن درآمد کسب و کنید و یا اینکه کتاب هایتان چاپ شوند، بدون شک این مقاله به کار شما می‌آید. چاپ کتاب رمان هدف خیلی از نویسندگانیست که آرزوی مشهور شدن و معروف شدن به عنوان یک نویسنده خلاق و خوب را دارند. ما در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت که برای چاپ کتاب رمان باید چه کارهایی انجام دهید تا موفق بشوید.

شرایط چاپ رمان موفقیت آمیز

غالب افرادی که برای بار اول رمان می‌نویسند، تصور می‌کنند که رمان نوشته شده بسیار جذاب است و خواننده آن را تا آخر می‌خواند و به همین دلیل دست به ریسک مالی بالایی میزند که نتیجه نهایی آن از بین رفتن سرمایه و سرخوردگی نویسنده و کوهی از کتاب چاپ شده در گوشه خانه است.

چاپ کتاب رمان

برای اینکه کتاب شما فروش خوبی داشته باشد، بهتر است در کنار قلم خوب، روان و داستانی زیبا، بین خوانندگان شهرت داشته باشد. متاسفانه در ایران ۸۰ میلیونی، تیراژ کتابها در حالت بسیار خوب و عالی ۱۰۰۰ جلد می باشد و به عبارتی دیگر مردم زمانی برای کتابی هزینه می پردازند که مطمئن شوند این کتاب باب میل آنهاست و پس از آن اقدام به خرید می کنند.

انتشار کتاب رمان به وسیله انتشارات مرتبط

شما می‌توانید برای چاپ کتاب رمان خود سراغ هر انتشاراتی بروید. اما بهتر ست برای این کار انتشاراتی را انتخاب کنید در حوزه و موضوع کتاب شما سرآمد باشد، هر چند که همه انتشاراتی‌ها به شما درخواست همکاری می‌دهند ولی بهتر است که شما سراغ انتشاراتی بروید که در حیطه کاری شما باشد.

چاپ کتاب رمان

برای مثال اگر شما نویسنده یک رمان باشید بهتر است سراغ انتشاراتی بروید که در حوزه چاپ رمان و کتاب داستان فعالیت می‌کند تا اینکه سراغ انتشاراتی بروید که کتاب های تاریخی چاپ می‌کند. انتشاراتی که در شاخه کتابهای درسی در حال فعالیت است می‌تواند کتاب رمان شما را چاپ و انتشار دهد، اما به علت آن که حوزه فعالیت این انتشاراتی در حوزه دیگری است، در توزیع کتاب شما قطعا موفق نخواهد شد.

راه های پیدا کردن انتشارات مناسب برای چاپ رمان

یکی از راه های پیدا کردن انتشارات مناسب شما چک کردن شناسنامه کتاب های چاپ شده است. شما می‌توانید در صفحه شناسنامه کتابهای چاپ شده در بازار، نام انتشارات و شماره تماس آن را به دست آورید و از این طریق با انتشاراتی هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند ارتباط برقرار کنید.

یکی دیگر از روش های دیگر، جستجوی اینترنتی است. در این روش شما می‌توانید آثار منتشر شده توسط انتشاراتی های مختلف را دیده و بر اساس توان هر انتشارات و حوزه فعالیت آن، وارد گفتگو شوید. روش دیگر و آخر کمک گرفتن از مشاورین ما است. شما می‌توانید با ما تماس برقرار کنید و از ما در خصوص چاپ کتاب رمان خود مشورت بگیرید.

چگونه با انتشارات چاپ رمان همکاری کنیم؟

برای چاپ کتاب رمان، بعد از اینکه انتشاراتی مخصوص خود را پیدا کردید، باید وارد تعامل و همکاری شوید. در اولین گام شما باید با انتشارات، قرارداد منعقد کنید. دقت داشته باشید که انتشارات به چند حالت ممکن است با نویسنده توافق کرده و قرارداد با ناشر را امضا کند.

یکی از حالت های توافقی این است که هزینه تمام مراحل چاپ کتاب رمان، مراحل صدور مجوز و غیره را نویسنده بر عهده می گیرد و ناشر تمام این مراحل را انجام داده و کتابهای چاپ شده را تحویل نویسنده می دهد.

نکته: گاها ممکن است که انتشاراتی در توزیع کتاب به نویسنده کمک بکند ولی ممکن هم است که انتشاراتی  موضوع توزیع ورود پیدا نکند. یکی دیگر از راه های دیگر همکاری نویسنده با انتشاراتی این است که هزینه چاپ کتاب و تمام مراحل صدور مجوز و توزیع کتاب را خود بر عهده میگیرد و نویسنده هیچ هزینه ای بابت چاپ کتاب نمی پردازد.

چگونه با انتشارات چاپ رمان همکاری بکنیم؟

چاپ کتاب رمان به چه روشی امکان پذیر است ؟ 

بهترین راه برای چاپ کتاب با هر موضوعی ، اعم از رمان ، سپردن کار به دست متخصصین نشر میباشد.

نشر متخصصان کتاب رمان را هم چاپ میکند ؟ 

بله ، انتشارات ما چاپ کتاب به صورت گسترده و در تمام زمینه ها انجام میدهد.

شماره تماس مشاوره جهت چاپ و نشر کدام چند است ؟ 

برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان نشر متخصصان میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۶۷۹۱۸۰ تماس بگیرید.

مراحل چاپ کتاب رمان چیست؟

بعد از اینکه انتشاراتی کتاب را از شما تحویل می‌گیرد، شروع به حروف چینی کتاب می‌کند. اصطلاح حروف چینی همان تایپ کتاب است که بر اساس اصول علمی انجام می‌پذیرد. همزمان با حروف چینی کتاب، ناشر اقدام به دریافت شابک و فیپا برای کتاب کرده و سپس کتاب را به وزارت ارشاد برده و درخواست مجوز نشر می‌گیرد.

بعد از دریافت مجوز انتشار کتاب، کتاب به چاپخانه سپرده شده و چاپ آن صورت می‌پذیرد. بعد از چاپ کتاب، ناشر چند جلد از کتاب انتشار یافته را به وزارت ارشاد و خانه کتاب سپرده و اعلام وصول دریافت می‌کند؛ و در آخر کتاب آماده واگذاری به نویسنده است.

چاپ کتاب رمان با نشر متخصصان 

از نظر روانشناسی تیپ خاصی از افرادبه نوشتن کتاب و نویسندگی در زمینه های مختلف از جمله داستان نویسی و رمان علاقه دارند ،  اما با تصور اینکه چاپ کتاب رمان و نگارش کتاب نیاز به تخصص و امکانات خاص دارد آنها را از انجام این کار و دنبال کردن علاقه شان دور میکند.

در صورتیکه هر فردی که حرفی برای گفتن داشته باشد و یا اطلاعات مفیدی در زمینه های مختلف داشته باشد و علاقمند به اشتراک گذاری و انتشار آن است، میتواند با اندکی تمرین و رعایت یکسری نکات اقدام به نگارش و چاپ کتاب رمان خود کند.

نکته: هیچ فردی از ابتدا یک نویسنده بزرگ به دنیا نمیاید و دلیل موفقیت نویسندگان بزرگ نیز شکست های پی در پی و درس گرفتن از شکستها و از دست ندادن امید است. در واقع تفکر و شجاعت میتواند مهمترین ویژگی های یک نویسنده موفق مخصوصا در زمین داستان نویسی و رمان باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل چاپ کتاب رمان، ثبت سفارش چاپ کتاب با تیراژ کم و یا دریافت مشاوره رایگان در خصوص چاپ کتاب رمان، همین حالا با کارشناسان انتشارات متخصصان تماس بگیرید.

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصانفرم تماس و اطلاعات

70

عملی اگر کاشتید، عادتی درو خواهید کرد. عادتی اگر کاشتید، اخلاقی درو خواهید کرد. اخلاقی اگر کاشتید، سرنوشتی درو خواهید کرد.

دیدگاه کاربران
 • لیلا 6 اسفند 1398 / 1:54 ب.ظ

  من هنوز به مرحله چاپ کتاب رمان نرسیدم ، ولی قصد دارم بنویسم ، میشه کمکم کنید ؟

  • زهرا شهابی زاده 6 اسفند 1398 / 1:55 ب.ظ

   بله دوست عزیزم میتونید از خدمات مشاوره ای ما استفاده کنید.

 • فریبا 5 خرداد 1399 / 2:34 ق.ظ

  سلام، من داستان زندگی یک خانوم که الان مسن هستن و فراز و فرود های زیادی داشتن رو برای نوشتن رمان انتخاب کردم؛ به نظر شما‌ سوم شخص بنویسم یا اول شخص؟؟؟ و به نظر شما، هنوز هم مثل دهه ۸۰ از این رمانا استقبال میشه؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • زهرا شهابی زاده 7 خرداد 1399 / 2:42 ب.ظ

   سلام فرییا عزیز، همه داستان ها با هر موضوعی میتونند مخاطب خاص خودشون رو داشته باشن، مهم این هست که نوشته و کلمات شما با ذهن و قلبتون آمیخته شده باشه، باز هم برای مشاوره و توضیحات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت باهامون تماس بگیرید.

 • اشکان 18 خرداد 1399 / 4:32 ب.ظ

  آیا برای تائید چاپ کتاب، باید تمام کتاب را بخوانید یا چند فصل از آن کافی است؟ دغدغه من بحث امنیت اطلاعات است.
  من رمانی نوشته ام که مایلم آن را چاپ کنم.

  • زهرا شهابی زاده 19 خرداد 1399 / 10:47 ق.ظ

   دوست عزیز سلام، پیش نویس اولیه کافی هست.

 • سید حیین 1 تیر 1399 / 2:33 ب.ظ

  سلام من به رمان نوشتم در حدود ۱۰۰ صفحه ای میشه الان میخام اگ بشه چاپش کنم الان باید چی کار کنم لطفا راهنمایی کنین ممنون

  • زهرا شهابی زاده 1 تیر 1399 / 4:34 ب.ظ

   سلام دوست عزیز وقتتون بخیر، میتونید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 • الهام 10 تیر 1399 / 2:53 ق.ظ

  با سلام بنده یک رمان نوشتم البته مقداریش مانده ولی الان ۸۰ صفحه شده فکر میکنم یه ۳۰ تا ۴۰ صفحه ی دیگه ازش مانده باشه تا اتمامش میخواستم بدونم باید واسه چاپش چه کنم و اینکه توان مالی ندارم برای چاپش اگه میشه راهنماییم کنید
  به نظر خودم رمان قشنگی از آب در آمده و آموزنده هم هست

  • زهرا شهابی زاده 10 تیر 1399 / 11:04 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

 • عرفانه 21 تیر 1399 / 10:32 ق.ظ

  سلام ببخشید ما فرم سبت نام را پر کردم اماهنوز خبری بهم نرسیده چی کار کنم

  • زهرا شهابی زاده 23 تیر 1399 / 11:43 ق.ظ

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان
مشاوره رایگان