چاپ کتاب شعر
17
مهر

چاپ کتاب شعر

زمان تقریبی مطالعه این مطلب: 6 دقیقه

چاپ شعر و کتاب شعر موضوع این مقاله از نشر متخصصان میباشد، در دنیای کتاب و کتاب خوانی، کتاب شعر همیشه جایگاه ویژه ای داشته و دارد،  خیلی از افراد به دنبال این هستند که حداقل یک نسخه از کتاب شعر شاعر مورد علاقه خود را داشته باشند. از این رو نشر متخصصان در این مقاله به طور کامل شما را با روند چاپ کتاب شعر آشنا خواهد کرد، برای کشب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مراحل چاپ کتاب شعر 

مراحل چاپ شعر در قالب کتاب شعر تفاوت چندانی با دیگر کتاب‌ها نمی‌کند وجهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله مراحل چاپ کتاب را ببینید. لازم به ذکر است تمامی مراحل اداری و اخذ مجوزات باید توسط مراکز انتشاراتی انجام شده و نیاز به هیچ‌گونه اقدامی از سوی شاعر و پدیدآورنده نیست.

در دنیای امروز کمتر کسی پیدا می‌شود که به دنبال شعر گفتن باشد، به همین علت پیش از هر چیزی اگر طبع شعر و شاعری دارید و احساسات ارزشمند خود را در قالب یک دفتر شعر و یا در شبکه‌های اجتماعی به ثبت می‌رسانید، به شما تبریک می‌گوییم. ما قصد داریم در این مطلب راه‌های ساده و کاربردی چاپ کتاب شعر را برای شما بگوییم تا دیگر نگران چاپ شدن احساسات خود نباشید.

مراحل چاپ کتاب شعر

اگر در نوشتن، بویژه نوشتن شعر تجربه دارید و یا به این کار همیشه علاقه داشتید، حتماً تا کنون به چاپ اشعار خود به صورت کتاب فکر کرده‌اید. چاپ کتاب به شما این فرصت را می‌دهد تا در کنار گردآوری و منسجم ساختن اشعار خود در قالب یک کتاب، به صورت حرفه ای به این قضیه نگاه کنید و در کنار شاعران شناخته‌ شده و گمنام، فرصت دیده شدن داشته باشید.

مزایای چاپ کتاب شعر شما 

اصلی ترین مزیت چاپ کتاب شعر و یا خرید کتاب شعر این هست که میتوانید نسخه ای از اشعار مورد علاقه خود را همیشه پیش خود داشته باشید، یکی دیگر از مزایای چاپ کتاب شعر، امکان هدیه دادن آن به دوستان و آشنایان است.

از سوی دیگر چاپ کتاب شعر بهترین شیوه برای حفظ و نگهداری حقوق مادی و معنوی اشعار شما است و موجب می‌شود تا اشعار شما به صورت رسمی در پایگاه‌های کتابخانه‌ ملی و وزارت ارشاد به ثبت برسند و در آینده‌ کسی نمیتواند اشعار شما را به صورت کتاب و یا در آثار ترانه و موزیک خود (به شکل ترانه) بدون اطلاع شما استفاده کرده و به نام خود ثبت نماید.

پیشنهاد متخصصان:   سفارش چاپ کتاب

چاپ کتاب شعر

چاپ کتاب شعر نو

شاید فکر کنید، اشعار شما حتما باید به سبک اشعار قدیمی باشد تا ارزش چاپ کردن پیدا کند، اگر اینطور فکر میکنید ، سخت در اشتباهید، زیرا اشعار امروزی همگی در قالب شعر نو هستند و طرفداران خاص خود را به اندازه کافی دارند، پس این سبک شعر مثل سایر سبک ها ارزشمند میباشد و مخاطب زیادی دارد.

اشعار شما ارزش چاپ شدن را دارد؟

حتماً تا کنون پیش آمده که اشعار خود را برای اهل فامیل، دوستان، همکلاسی‌ها و… خوانده‌اید و با نظرات مثبت و بعضاً منفی آن‌ها روبه‌رو شوید. فارغ از تمامی این نظرات که البته در خیرخواهانه بودن آن‌ها شکی نیست، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید اشعارتان ارزش خوانده‌ شدن دارند یا خیر. همچنین می‌توانید در صورت تمایل بخشی از اشعار خود را برای ما بفرستید تا بدون پیش‌داوری، آثار شما را از حیث ادبی و فنی مورد بررسی قرار دهیم و نقاط ضعف و قوت شما را به بهترین نحو به اطلاعتان برسانیم.

چه تیراژی برای کتاب شعر مناسب است؟

بعد از اینکه تصمیم گرفتید اشعار خود را چاپ و روانه بازار کنید، باید برآوردی از تعداد مخاطبین کتاب خود داشته باشید. اگر تصمیم دارید چاپ اشعار خود را با هزینه‌ی شخصی سرمایه‌گذاری شده خود انجام دهید، بهتر است در گام اول هوشمندانه قدم بردارید و شیرینی چاپ اولین کتابتان را با صرف هزینه‌های گزاف تلخ نکنید.

چاپ کتاب شعر در مشهد 

اگر ساکن مشهد هستید و قصد دارید زیر نظر یک انتشاراتی کتاب شعر خود را به چاپ برسانید، میتوانید از نشر متخصصان برای کلیه روند چاپ و نشر کتاب شعر خود مشاوره بگیرید و در صورت تمایل استفاده کنید.

پیشنهاد متخصصان:   چاپ کتاب کودک - مراحل و قیمت چاپ کتاب کودک

چاپ کتاب شعر در مشهد

در اولین مرحله لازم است شما تعداد مخاطبانتان را تخمین بزنید. دوستان، فامیل، همکاران و همکلاسی‌‌ ها کسانی هستند که طبعاً‌ مایلید کتابتان را در اختیارشان قرار دهید (خواه با دریافت هزینه و خواه به عنوان هدیه). شما به راحتی می‌توانید با برگزاری یک مراسم کم خرج رونمایی از کتاب، اثرتان را به همگان معرفی کنید و بدون تعارف کتاب شعرتان را برای فروش عرضه کنید.

علاوه‌براین ممکن است در فضاهای مجازی همچون اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و… فعال بوده و تعداد زیادی مخاطب داشته باشید. اگر پیش از چاپ کتاب شعر بخشی از اشعارتان را در این فضاها با دیگران به اشتراک گذاشته و بازخورد مثبتی گرفته‌اید؛ قطعاً بخشی از دنبال کنندگان شما نیز می‌توانند به عنوان مخاطب بالقوه‌ی کتاب شما به شمار آیند.

فراموش نکنید که کتاب یک کالای فرهنگی است. تا زمانی که برای آن تبلیغات به خصوصی انجام نداده‌اید، نمی‌توانید به فروش آن امیدوار باشید. اگر اهل مجلات و وب‌سایت‌های ادبی و هنری باشید؛ پس حتماً تا کنون بارها شاهد تبلیغات یک کتاب از یک شاعر شناخته‌شده و یک انتشارات معروف بوده‌اید.

چاپ کتاب شعر

هزینه چاپ کتاب شعر چقدر است؟

معیارهایی که ارتباط مستقیمی به هزینه چاپ کتاب شعر شما دارد، یکی تعداد صفحات و دیگری تیراژ درخواستی شما است. در ساده‌ترین حالت ممکن شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای کم، منطقی و معقول کتاب خود را به ثبت رسانده و پس از اخذ تمامی مجوزات رسمی و قانونی، حداقل ۲۰ نسخه از کتاب خود را دریافت کنید. ما با انجام صفحه‌آرایی و طراحی جلد رایگان و البته با کیفیت،‌ تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا شما بتوانید با حداقل هزینه اولین کتاب شعر خود را به چاپ برسانید.

آیا می توان چاپ کتاب شعر فوری انجام داد؟

بله، چاپ کتاب کمتر از ۳۰ روز دغدغه ای بوده که ما با کمک چندین نیروی اداری و اجرایی از تایپیست تا گرافیست و کارشناس نشر و به کمک مدرنترین دستگاههای چاپ کتاب و تکنولوژی توانستیم به آن دست بیابیم.

رقابت در فروش کتاب شعر، تغییرات به روز قیمت کاغذ، عطش شاعر برای ورود سریعتر به جامعه شاعرین و بسیاری از موارد دیگر ما را بر آن داشت تا استراتژی های خاصی را برای سریعترین چاپ کتاب شعر در کشور فراهم کنیم و الان مدعی هستیم که در حالت خوشبینانه ای صفر تا صد چاپ کتاب شعر شما در ۲۱ روز انجام خواهد شد.

پیشنهاد متخصصان:   چاپ آنلاین کتاب - انتشارات آنلاین

چاپ کتاب شعر رایگان

چاپ کتاب بدون شک هزینه هایی برای شما در پی خواهد داشت، بنابراین به جای گشتن دنبال چاپ رایگان، بهتر است دنبال انتشاراتی و نشری باشید که چاپ کتاب را با قیمت ارزان و منصفانه ای انجام میدهد.

کدام نشر را برای چاپ کتاب شعرانتخاب کنیم ؟

ناشرانی زیادی حاضر در سطح کشور وجود دارد که خدمات چاپ و نشر کتاب را ارائه میدهند. نخست باید مطمئن باشید که ناشر مورد نظرتان شما را در جریان تمامی مراحل اخذ مجوزات و چاپ خواهد گذاشت.

چه بسیار شاعران و داستان‌ نویسان جوانی که بعد از یک تجربه‌ ی بد از چاپ اولین کتابشان به ما مراجعه کرده و پس از بررسی سابقه‌ شان متوجه شده‌ایم که متأسفانه ناشر قبلی با فیپا و مجوز جعلی اقدام به چاپ کتاب ایشان کرده و کوچک‌ترین نامی از پدیدآورنده‌ ی کتاب در بانک‌های اطلاعاتی کتابخانه‌ ی ملی و وزارت ارشاد موجود نیست! همچنین بد نیست نمونه کتاب‌های پیشین ناشر را از لحاظ کیفیت کاغذ، چاپ، طراحی جلد، صفحه‌آرایی و… بررسی کنید و اطمینان پیدا کنید که کتابتان با کیفیت بسیار بالا به چاپ خواهد رسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل چاپ کتاب شعر، ثبت سفارش چاپ کتاب با تیراژ های مختلف و یا دریافت مشاوره رایگان در خصوص چاپ کتاب شعر، همین حالا با کارشناسان انتشارات متخصصان تماس بگیرید.

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصان

فرم تماس و اطلاعات