چاپ کتاب شعر

چاپ کتاب شعر زمان مطالعه: 7 دقیقه

چاپ شعر و کتاب شعر موضوع این مقاله از نشر متخصصان میباشد، در دنیای کتاب و کتاب خوانی، کتاب شعر همیشه جایگاه ویژه ای داشته و دارد،  خیلی از افراد به دنبال این هستند که حداقل یک نسخه از کتاب شعر شاعر مورد علاقه خود را داشته باشند. از این رو نشر متخصصان در این مقاله به طور کامل شما را با روند چاپ کتاب شعر آشنا خواهد کرد، برای کشب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مراحل چاپ کتاب شعر – چاپ کتاب شعر رایگان

مراحل چاپ کتاب در قالب کتاب شعر تفاوت چندانی با دیگر کتاب‌ها نمی‌کند وجهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله مراحل چاپ کتاب را ببینید. لازم به ذکر است تمامی مراحل اداری و اخذ مجوزات باید توسط مراکز انتشاراتی انجام شده و نیاز به هیچ‌گونه اقدامی از سوی شاعر و پدیدآورنده نیست.

در دنیای امروز کمتر کسی پیدا می‌شود که به دنبال شعر گفتن باشد، به همین علت پیش از هر چیزی اگر طبع شعر و شاعری دارید و احساسات ارزشمند خود را در قالب یک دفتر شعر و یا در شبکه‌های اجتماعی به ثبت می‌رسانید، به شما تبریک می‌گوییم. ما قصد داریم در این مطلب راه‌های ساده و کاربردی چاپ کتاب شعر را برای شما بگوییم تا دیگر نگران چاپ شدن احساسات خود نباشید.

مراحل چاپ کتاب شعر

اگر در نوشتن، بویژه نوشتن شعر تجربه دارید و یا به این کار همیشه علاقه داشتید، حتماً تا کنون به چاپ اشعار خود به صورت کتاب فکر کرده‌اید. چاپ کتاب به شما این فرصت را می‌دهد تا در کنار گردآوری و منسجم ساختن اشعار خود در قالب یک کتاب، به صورت حرفه ای به این قضیه نگاه کنید و در کنار شاعران شناخته‌ شده و گمنام، فرصت دیده شدن داشته باشید.

همانطور که می‌دانید، برخی انتشارات برای کمک به نویسندگان نخبه، نسبت به نشر رایگان کتاب اقدام می‌کنند تا به این وسیله، از نویسنده یک کتاب ارزشمند که نویسنده ی آن توانایی مالی کافی برای چاپ آن را نداشته باشد، حمایت کنند.
البته یکی از انواع قرارداهای چاپ کتاب نیز مشارکت در چاپ است که در آن تمام هزینه های چاپ و اخذ مجوز بر عهده ناشر است و نویسنده سودی از کتاب خود نخواهد برد. پیشنهاد ما این است که به جای گشتن دنبال چاپ رایگان، به دنبال انتشاراتی باشید که چاپ کتاب را با قیمت ارزان و منصفانه و در عین حال با کیفیت انجام میدهد.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان برای چاپ کتاب شغر با ما تماس بگیرید.

تماس با نشر متخصصان

مزایای چاپ کتاب شعر شما 

اصلی ترین مزیت چاپ کتاب شعر و یا خرید کتاب شعر این هست که میتوانید نسخه ای از اشعار مورد علاقه خود را همیشه پیش خود داشته باشید، یکی دیگر از مزایای چاپ کتاب شعر، امکان هدیه دادن آن به دوستان و آشنایان است.

از سوی دیگر چاپ کتاب شعر بهترین شیوه برای حفظ و نگهداری حقوق مادی و معنوی اشعار شما است و موجب می‌شود تا اشعار شما به صورت رسمی در پایگاه‌های کتابخانه‌ ملی و وزارت ارشاد به ثبت برسند و در آینده‌ کسی نمیتواند اشعار شما را به صورت کتاب و یا در آثار ترانه و موزیک خود (به شکل ترانه) بدون اطلاع شما استفاده کرده و به نام خود ثبت نماید.

چاپ کتاب شعر

چاپ کتاب شعر نو

شاید فکر کنید، اشعار شما حتما باید به سبک اشعار قدیمی باشد تا ارزش چاپ کردن پیدا کند، اگر اینطور فکر میکنید ، سخت در اشتباهید، زیرا اشعار امروزی همگی در قالب شعر نو هستند و طرفداران خاص خود را به اندازه کافی دارند، پس این سبک شعر مثل سایر سبک ها ارزشمند میباشد و مخاطب زیادی دارد.

اشعار شما ارزش چاپ شدن را دارد؟

حتماً تا کنون پیش آمده که اشعار خود را برای اهل فامیل، دوستان، همکلاسی‌ها و… خوانده‌اید و با نظرات مثبت و بعضاً منفی آن‌ها روبه‌رو شوید. فارغ از تمامی این نظرات که البته در خیرخواهانه بودن آن‌ها شکی نیست، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید اشعارتان ارزش خوانده‌ شدن دارند یا خیر. همچنین می‌توانید در صورت تمایل بخشی از اشعار خود را برای ما بفرستید تا بدون پیش‌داوری، آثار شما را از حیث ادبی و فنی مورد بررسی قرار دهیم و نقاط ضعف و قوت شما را به بهترین نحو به اطلاعتان برسانیم.

چه تیراژی برای کتاب شعر مناسب است؟

بعد از اینکه تصمیم گرفتید اشعار خود را چاپ و روانه بازار کنید، باید برآوردی از تعداد مخاطبین کتاب خود داشته باشید. اگر تصمیم دارید چاپ اشعار خود را با هزینه‌ی شخصی سرمایه‌گذاری شده خود انجام دهید، بهتر است در گام اول هوشمندانه قدم بردارید و شیرینی چاپ اولین کتابتان را با صرف هزینه‌های گزاف تلخ نکنید.

چاپ کتاب شعر در مشهد 

اگر ساکن مشهد هستید و قصد دارید زیر نظر یک انتشاراتی کتاب شعر خود را به چاپ برسانید، میتوانید از نشر متخصصان برای کلیه روند چاپ و نشر کتاب شعر خود مشاوره بگیرید و در صورت تمایل استفاده کنید.

چاپ کتاب شعر در مشهد

در اولین مرحله لازم است شما تعداد مخاطبانتان را تخمین بزنید. دوستان، فامیل، همکاران و همکلاسی‌‌ ها کسانی هستند که طبعاً‌ مایلید کتابتان را در اختیارشان قرار دهید (خواه با دریافت هزینه و خواه به عنوان هدیه). شما به راحتی می‌توانید با برگزاری یک مراسم کم خرج رونمایی از کتاب، اثرتان را به همگان معرفی کنید و بدون تعارف کتاب شعرتان را برای فروش عرضه کنید.

علاوه‌براین ممکن است در فضاهای مجازی همچون اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و… فعال بوده و تعداد زیادی مخاطب داشته باشید. اگر پیش از چاپ کتاب شعر بخشی از اشعارتان را در این فضاها با دیگران به اشتراک گذاشته و بازخورد مثبتی گرفته‌اید؛ قطعاً بخشی از دنبال کنندگان شما نیز می‌توانند به عنوان مخاطب بالقوه‌ی کتاب شما به شمار آیند.

فراموش نکنید که کتاب یک کالای فرهنگی است. تا زمانی که برای آن تبلیغات به خصوصی انجام نداده‌اید، نمی‌توانید به فروش آن امیدوار باشید. اگر اهل مجلات و وب‌سایت‌های ادبی و هنری باشید؛ پس حتماً تا کنون بارها شاهد تبلیغات یک کتاب از یک شاعر شناخته‌شده و یک انتشارات معروف بوده‌اید.

چاپ کتاب شعر

هزینه چاپ کتاب شعر – هزینه چاپ کتاب شعر چقدر است؟

معیارهایی که ارتباط مستقیمی به هزینه چاپ کتاب شعر شما دارد، یکی تعداد صفحات و دیگری تیراژ درخواستی شما است. در ساده‌ترین حالت ممکن شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای کم، منطقی و معقول کتاب خود را به ثبت رسانده و پس از اخذ تمامی مجوزات رسمی و قانونی، حداقل ۲۰ نسخه از کتاب خود را دریافت کنید. ما با انجام صفحه‌آرایی و طراحی جلد با کیفیت بالا،‌ تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا شما بتوانید با حداقل هزینه اولین کتاب شعر خود را به چاپ برسانید.

آیا می توان چاپ کتاب شعر فوری انجام داد؟

بله، چاپ کتاب کمتر از ۳۰ روز دغدغه ای بوده که ما با کمک چندین نیروی اداری و اجرایی از تایپیست تا گرافیست و کارشناس نشر و به کمک مدرنترین دستگاههای چاپ کتاب و تکنولوژی توانستیم به آن دست بیابیم.

رقابت در فروش کتاب شعر، تغییرات به روز قیمت کاغذ، عطش شاعر برای ورود سریعتر به جامعه شاعرین و بسیاری از موارد دیگر ما را بر آن داشت تا استراتژی های خاصی را برای سریعترین چاپ کتاب شعر در کشور فراهم کنیم و الان مدعی هستیم که در حالت خوشبینانه ای صفر تا صد چاپ کتاب شعر شما در ۲۱ روز انجام خواهد شد.

چاپ کتاب شعر رایگان

همانچاپ کتاب بدون شک هزینه هایی برای شما در پی خواهد داشت، بنابراین به جای گشتن دنبال چاپ رایگان، بهتر است دنبال انتشاراتی و نشری باشید که چاپ کتاب را با قیمت ارزان و منصفانه ای انجام میدهد.

کدام نشر را برای چاپ کتاب شعرانتخاب کنیم ؟ بهترین انتشارات چاپ کتاب شعر

ناشرانی زیادی حاضر در سطح کشور وجود دارد که خدمات چاپ و نشر کتاب را ارائه میدهند. نخست باید مطمئن باشید که ناشر مورد نظرتان شما را در جریان تمامی مراحل اخذ مجوزات و چاپ خواهد گذاشت.

چه بسیار شاعران و داستان‌ نویسان جوانی که بعد از یک تجربه‌ ی بد از چاپ اولین کتابشان به ما مراجعه کرده و پس از بررسی سابقه‌ شان متوجه شده‌ایم که متأسفانه ناشر قبلی با فیپا و مجوز جعلی اقدام به چاپ کتاب ایشان کرده و کوچک‌ترین نامی از پدیدآورنده‌ ی کتاب در بانک‌های اطلاعاتی کتابخانه‌ ی ملی و وزارت ارشاد موجود نیست! همچنین بد نیست نمونه کتاب‌های پیشین ناشر را از لحاظ کیفیت کاغذ، چاپ، طراحی جلد، صفحه‌آرایی و… بررسی کنید و اطمینان پیدا کنید که کتابتان با کیفیت بسیار بالا به چاپ خواهد رسید.

تبریک چاپ کتاب شعر 🙂

اگر کسی در اطرافیان شما طبع شاعرانه ای دارد و پس از گذراندن تمام مواردی که در بالا به آن اشاره شد، چاپ کتاب شعر خود را به پایان رسانده است؛ بهتر آن است که برای تبریک به او متنی در خور هنر و تلاش ایشان ارسال کنید.
در ادامه تنها یک نمونه از این تبریک‌ها را برایتان آورده‌ایم. در صورتی که تمایل به داشتن تبریکات بیشتری دارید، برای ما کامنت بگذارید تا نویسندگان خوش ذوق ما آن‌ها را برای شما تهیه کنند:

جناب آقای/خانم …….

با سلام و درود

بی تردید آنان که در مسیر راهیابی به وادی معرفت و بینش گام می نهند، با آفرینش آثار ماندگار مکتوب، بر چرخ نیلوفری فراز می آیند و با دانش و هنر خود، جامعه را از ظلمات جهل به روشنای نور راه می برند.

چاپ کتاب شعر حضرتعالی به عنوان “……………………………” در انتشارات ……… را به شما تبریک عرض می‌نمایم. امید که قلمتان جاودانه و وجودتان مانا و برقرار باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل چاپ کتاب شعر، ثبت سفارش چاپ کتاب با تیراژ های مختلف و یا دریافت مشاوره رایگان در خصوص چاپ کتاب شعر، همین حالا با کارشناسان انتشارات متخصصان تماس بگیرید.

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصان

فرم تماس و اطلاعات

80

عملی اگر کاشتید، عادتی درو خواهید کرد. عادتی اگر کاشتید، اخلاقی درو خواهید کرد. اخلاقی اگر کاشتید، سرنوشتی درو خواهید کرد.

دیدگاه کاربران
 • سجاد 23 بهمن 1398 / 1:01 ب.ظ

  سلام ببخشید چاپ کتاب ب صورت دیجیتال و یا کاغذ چقد هزینشه؟ راستش پدر من چندسالیه یه کتا اشعار با عنوان منظومه انقلاب که شامل موضوعات دیگه و زندگینامه امام خمینی جنگ تحمیلی هم میشه و حدود سیصد صفحه هست نوشته و موسسه حفظ و نشر آثار امام هم برده پیش عبدالجبار کاکایی ولی حمایتی نکردن ازش.. خواستم یه مشاوره ای بدین ممنون

  • سالخورده-مدیر علمی انتشارات 23 بهمن 1398 / 6:25 ب.ظ

   سلام و عرض ادب وقتتون به خیر. لطفا نام و نام خانوادگی و شماره تماستون رو به ایمیل انتشارات ارسال کنید به آدرس info@motekhassesan.com.
   باتشکر انتشارات متخصصان

 • فاضل نظری 6 اسفند 1398 / 1:16 ب.ظ

  سلام
  یه سوال درخصوص چاپ کتاب شعر داشتم ، حداقل تیراژ چاپیتون چقدر هست ؟؟

  • زهرا شهابی زاده 6 اسفند 1398 / 1:17 ب.ظ

   سلام دوست من
   حداقل ۱۰ تیراژ

 • مریم 11 خرداد 1399 / 12:37 ب.ظ

  سلام، من از بچگی برای خودم شعر مینوشتم و همه رو به صورت مکتوب تا الان نگه داشتم، به نظرتون امکان چاپش هست؟

  • زهرا شهابی زاده 11 خرداد 1399 / 12:41 ب.ظ

   سلام خانم مریم.
   برای اینکه شعرهاتون سطحش بررسی بشه میتونید با چند ناشر صحبت کنید یا فایل رو برای ما ارسال کنید، تا توضیحات کامل تر بهتون داده بشه، اما یه گزینه دیگه هم برای کار خودتون دارید و اونم این هست که کتاب رو فقط برای خودتون چاپ کنید که همچین موردی هم در نشر متخصصان امکان پذیر هست.

 • هلیا 23 تیر 1399 / 12:48 ب.ظ

  سلام .
  میخواستم ببینم برای اینکه به یه کتاب بگیم کتاب شعر ، حداقل باید اون کتاب چند صفحه داشته باشه ؟
  من شعر های زیادی دارم اما هم میخوام زیاد هزینه نکنم (از اون جایی که شما گفتین بسته به تعداد صفحات و تیراژ هست ) و هم میخوام برای اولین کارم از گزیده ی اشعارم استفاده کنم . علاوه بر این کار تایپ و تراز بندی و طذاحی جلد هم با خودم هست . با توجه به این تقریبا چه هزینه ای باید پرداخت بشه ؟
  و یه سوال دیگه هم دارم ؛ من توی شهر سبزوار خراسان رضوی زندگی می کنم ، به نظرتون انتشاراتی های اینجا به اندازه ی کافی مناسب هستن یا برای چاپ کتاب باید برم مشهد ؟ و اگه بخوام یکی از انتشاراتی های مشهدو انتخاب کنم حتما باید حضوری اینکارو اجام بدم ؟ نمیشه به صورت الکترونیکی تقاضا بدم ؟
  ببخشید که زیاد شد . ممنون میشم اگه پاسخ بدید .

  • زهرا شهابی زاده 23 تیر 1399 / 2:40 ب.ظ

   سلام دوست عزیز ، تعداد صفحه کتاب ملاک نیست…کیفیت مهمِ.

   برای کسب اطلاعات بیشتر هم میتوانید تماس بگیرید و اینکه نیازی به حضور مستقیم نیست و از راه های الکترونیکی هم سفارش شما انجام میشود.

 • Parsa 6 مرداد 1399 / 5:40 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من شعر های زیادی نوشتم و میخوام مجموعه ای رو به چاپ برسونم میخواستم ببینم هزینه چاپ یک جلدی چقدر میشه و میشه بعدا اگه بخوام با تیراژ بالاتر به چاپ برسونم (البته صفحه آرایی کتاب با خودم هستش )

  • زهرا شهابی زاده 2 شهریور 1399 / 11:32 ق.ظ

   سلام و درود جناب پارسا.
   با مشاورین نشر در اینباره از طریق شماره های درج شده در سایت میتونید ارتباط بگیرید.

 • حسین قالیباف (تابان) 29 مرداد 1399 / 2:13 ق.ظ

  درود فراوان خدمت شما

  ضمن عرض خسته نباشید خدمت شما

  سوال بنده این هستش که هزینه چاپ ۱۰ جلد کتاب شعر که حداقل تعداد چاپ هستش، با محاسبه ی تمام هزینه های آن مانند اخذ مجوز و … ، چه مبلغی هست ؟؟

  نمونه ی اشعار اینجانب را در وبلاگ شخصی من به آدرس بالا میتوانید بخوانید

  منتظر پاسخ شما هستم

  با تشکر

  • زهرا شهابی زاده 2 شهریور 1399 / 11:28 ق.ظ

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای مشخص شدن قیمت چاپ کتاب شعر با مشاورین ما در انتشارات متخصصان تماس بگیرید.

   • علیرضا 1 تیر 1400 / 0:24 ق.ظ

    با سلام خدمت شما
    خواستم بپرسم نحوه ارسال اشعار بصورت فایل برای نشریه جهت چاپ کتاب چگونه است

    • Khazraee 19 مرداد 1400 / 3:27 ب.ظ

     سلام، شما از طریق ایمیل و یا رسانه های سایت می تونید فایلتون را ارسال کنید

 • علی 10 شهریور 1399 / 2:20 ب.ظ

  شاعر های گمنام رو چطور کمک میکنید تا معروف بشن ؟

  • زهرا شهابی زاده 10 شهریور 1399 / 2:22 ب.ظ

   با روش های بازاریابی

 • sh.roohbakhsh 29 مهر 1399 / 5:28 ب.ظ

  سلام خسته نباشید، ببخشید من یک نویسنده هستم. دفتر شعری دارمی که منتشرش کردم اما قصد چاپ کردنش رو دارم شرایطش چجوریه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Khazraee 19 مرداد 1400 / 3:39 ب.ظ

   با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

 • وحید ارجمندی فر 19 تیر 1400 / 5:47 ق.ظ

  سلام.من یک شاعر غزلسرا هستم و خوزستانی.حقیقتش هزینه برای چاپ کتاب نداشتم و ندارم.ولی تعریف نباشه میدونم اشعارم در خور یک کتاب خوب یقینا هست.آیا امکانی هست شما اینکار رو برای من انجام بدید و تضمینی هم داشته باشه تو این چاپ کتاب؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان