بهترین انتشارات
04
آبان

بهترین انتشارات ایران

زمان تقریبی مطالعه این مطلب: 6 دقیقه

معرفی بهترین انتشارات کشور و ارائه فهرست معروف ترین و برترین های ناشرین موضوع این مقاله ما در انتشارات متخصصان میباشد. تاریخچه چاپ و نشر در ایران به زمان های بسیار گذشته برمیگردد ، نشر و انتشار و واژه چاپ کتاب از قرن ۷ هجری شمسی و همزمان با رواج یافتن چاپ پول کاغذی وارد فرهنگ ایرانیان شد. زمان حال و قرن حاضر درواقع اوج شکوفایی صنعت انتشار و چاپ کتاب میباشد ؛ پیدایش ناشرین و مراکز انتشراتی و چاپ کتاب متعدد موجب رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج آگاهی و فرهنگ کتاب خوانی شد. به همین جهت تصیمیم گرفتیم ، در این مقاله به معرفی برخی از بهترین انتشارات ایران بپردازیم.

معرفی بهترین انتشارات ایران

انتشارات ایران

نشر متخصصان

انتشارات متخصصان با بیش از ۱۰ سال تجربه در صنعت چاپ کتاب و اخذ مجوزهای اداری مربوطه و دارای تیم حرفه ای از ویراستاران، طراحان گرافیک که از ابتدای مراحل آماده سازی چاپ کتاب تا چاپ کتاب در کنار نویسندگان و مولفان میباشد و یکی از بهترین انتشارات ایران است. از نقاط قوت نشر متخصصان این باشد که زمینه کاری خود را محدود نکرده و چاپ کتاب را با موضوعات مختلف انجام میدهد.

خدمات انتشارات متخصصان :

 • اخذ مجوز چاپ کتاب
 • صفحه ارایی کتاب
 • طراحی جلد کتاب
 • ویراستاری کتاب
 • ترجمه
 • اکسپت مقالات
 • استخراج کتاب از پایان نامه
 • مشاوره در زمینه ی چاپ و تالیف کتاب

مزایای چاپ کتاب در نشر متخصصان :

 • حفظ امتیاز و حق چاپ کتاب برای صاحب اثر برای همیشه
 • عرضه کتاب در کتابخانه دیجیتال کتاب انتشارات متخصصان
 • عرضه کتاب در فروشگاه اینترنتی انتشارات متخصصان
 • طرح جلد رایگان
 • شرکت در نمایشگاه بین المللی کتاب

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل چاپ کتاب داستان، ثبت سفارش چاپ کتاب شعر با تیراژ کم و یا دریافت مشاوره رایگان در خصوص چاپ کتاب شعر، همین حالا با کارشناسان انتشارات متخصصان تماس بگیرید.

تماس با نشر متخصصان

نشر چشمه

انتشارات و نشر چشمه یکی از محبوب ترین و بهترین انتشارات کتاب در ایران میباشد،  با وجود این که نخست تمرکز انتشارات چشمه بر کتاب فروشی میباشد، اما این سیاست به مرور دست خوش تغییراتی شد و این انتشارات از سال ۱۳۸۸ به بعد به عرصه چاپ و نشر کتاب تیز راه پیدا کرد.
انتشارات نشر چشمه در حوزه های مختلف هنر و ادبیات مانند داستان، شعر، نمایشنامه، فیلمنامه، سینما، تحقیقات ادبی، متون کهن، فلسفه، علوم اجتماعی، اسطوره و تاریخ فعالیت دارد. این نشر بیش ار سیصد عنوان کتاب ادبی به چاپ رسانده است که در این میان نام بسیاری از نویسندگان و شاعران بزرگ ادبیات ایران زمین از جمله احمد شاملو، محمود دولت‌آبادی، فریدون مشیری،حمیدرضا صدر، گروس عبدالملکیان،‌ محمدرضا شفیعی کدکنی، علی‌اشرف درویشیان، صادق هدایت، هوشنگ ابتهاج، ایرج افشار، احمدرضا احمدی میدرخشد.

پیشنهاد متخصصان:   قطع کتاب - اندازه استاندارد کتاب

نشر چشمهنشر نگاه

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به کتاب خواندن علاقه بسیاری دارید ، بدون شک نام نشر نگاه به گوشتان خورده است ، انتشارات و نشر نگاه بیشتر در زمینه نشر کتاب به خصوص در زمینه شعر، ترانه، داستان، رمان، نقد و نظریه، تاریخ، هنر، زندگینامه های بزرگان و مفاخر ادبی فعالیت دارد. نشر نگاه توانسته تاکنون آثار بزرگان بسیاری از جمله سیمین بهبهانی، مرتضی راوندی، نیما یوشیج، شهریار، حسین منزوی، عماد خراسانی، یدالله رویایی، نصرت رحمانی، بزرگ علوی، محمد علی افغانی، رضا براهنی، غلامحسین ساعدی و بزرگانی دیگر از دنیای ادبیات را چاپ و نشر بدهد.

نشر ثالث

انتشارات ثالث در سال ۱۳۷۵ هجری شمسی فعالیت رسمی خود را به عنوان ناشر کتاب آغاز کرد و در این این ۲۳ سال فعالیت خود توانسته تبدیل به یکی از بهترین انتشارات ایران بشود. نشر ثالث در حوزه های مختلف ادبیات،‌ دین، تاریخ، فلسفه، علوم اجتماعی، روان شناسی و هنر آثار ارزنده و مهمی را به چاپ رسانده و تاکنون موفق به چاپ بیش از هزار و نهصد عنوان شده است.

نشر ثالثانتشارات ثالث در عرصه ملی و بین المللی نقش پر رنگی را ایفا می کند. این انتشارات در نمایشگاه های  بین المللی کتاب در کشورهای اروپایی و آسیایی تا جای امکان حضور پیدا می کند. انتشارات ثالث تلاش خود را بر این نهاده تا حق کپی رایت کتاب های نویسندگان مطرح از کشور های مختلف را خریداری نماید تا شاید به فرهنگ سازی بیشتر در این عرصه کمک شایانی کرده باشد.

نشر نیماژ

نشر نیماژ با اینکه کار خود را از سال ۱۳۹۲ شروع کرده اما در همین مدت کوتاه توانسته محبوبیت زیادی در بین موسسات نشر و انتشار کتاب پیدا کند ، طوریکه در لیست ما به عنوان یکی از بهترین انتشارات ایران قرار گرفته است ،‌ انتشارات نیماژ به صورت تخصصی فعالیت خود را در زمینه شعر آغاز کرد، اما پس از یک سال عرصه فعالیت این انتشارات گسترش یافت و به چاپ آثار داستانی نویسندگان معاصر ایرانی و خارجی نیز توجه ویژه از خود نشان داد.

پیشنهاد متخصصان:   معرفی ۱۰ کتاب برتر سال ۲۰۱۹

نشر امیرکبیر

انتشارات امیرکبیر یکی از موسسات انتشارات خصوصی در کشور میباشد که چند دهه در ایران به چاپ و انتشار کتاب مشغول است. انتشارات امیرکبیر قبل از انقلاب نیز سابقه فعالیت و چاپ کتاب را دارد؛ انتشارات امیر کبیر به همراه دیگر موسسه های زیر مجموعه خود بیش از دو هزار و هشتصد عنوان کتاب به چاپ رسانده بود که متاسفانه پس از واگذاری انتشارات به مدت بیش از یک دهه هیچ کتاب و حتی عناوین قبلی نیز تجدید چاپ نمی شد که در نهایت این رویه با تغییر مدیریت دست خوش تغییر شد و انتشارات جان تازه گرفت و هم اکنون نیز یکی از بهترین انتشارات ایران میباشد.

نشر ققنوس

انتشارات معروف نشر ققنوس یکی از قدیمی ترین و بهترین انتشارات ایران است که از سال های اول انقلاب کار چاپ کتاب را انجام میداده است . در سال ۱۳۵۶،‌ کتاب فروشی امیر به انتشارات ققنوس تبدیل شد و پس از خرید یک فروشگاه دو طبقه بزرگ به طور جد وارد عرصه چاپ کتاب در حوزه های مختلف شد. توراندخت اثر برتولت برشت، منظومه خاک اثر محمدعلی سپانلو و شازده احتجاب اثر هوشنگ گلشیری از نخستین کتاب هایی است که در انتشارات ققنوس به چاپ رسیده است.

نشر ققنوسنشر ققنوس بیش از هزار و هشتصد عنوان در زمینه های مختلفی چون ادبیات معاصر و کلاسیک، ادبیان جهان، ایران‌ شناسی، فلسفه، تاریخ، پژوهش‌ های فرهنگی، رمان و داستان، جامعه‌ شناسی، حقوق، روان‌ شناسی، پزشکی و درمان طبیعی تاکنون منتشر کرده است.

انتشارات سوره مهر

نشر سوره مهر یکی از انتشارات بزرگ و به نام در زمینه توسعه فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی است که با سیاست گذاری درست و به کمک یک گروه متخصص در زمینه نوآوری در تولید و بهبود روندهای بازار نشر و نیز کارشناسان خبره تولید محتوا توانسته است در عین تاکید بر ارزش های فرهنگی به اهداف خود تحقق بخشیده و نام خود را به عنوان یک ناشر بزرگ به ثبت برساند.
انتشارات سوره مهر به عنوات یکی از بهترین انتشارت ایران ، رسالت اصلی خود در جهت ترویج اخلاق اسلامی و تبدیل شدن به ناشر نخست کشور در زمینه اندیشه و هنر انقلابی اسلامی به انجام رسانده است و در حال حاضر،‌ توجه خود را بر روی گسترش روابط و تثبیت جایگاه خود در عرصه بین المللی و جهانی معطوف ساخته است.

پیشنهاد متخصصان:   پیشینه ی صنعت چاپ کتاب در ایران

 نشر شاپرک

انتشارات شاپرک با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین دارابودن سابقه ایی بیش از ۱۴ سال در صنعت چاپ و داشتن کادر مجرب و متعهد و داشتن امکاناتی مدرن جهت چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب ، استخراج کتاب از پایان نامه ، دریافت مجوز چاپ کتاب ، چاپ کتاب با دستگاه ریسو ، چاپ کتاب با دستگاهای دیجیتال ، چاپ کاتالوگ ، بروشور و مجلات درون سازمانی چاپ کتاب شعر و رمان ، چاپ سیاه و سفید و رنگی دیجیتال ، چاپ حرفه ای کاتالوگ در ابعاد و انواع مختلف ، چاپ کاتالوگ با رنگهای اختصاصی و متالیک ، چاپ انواع پوستر و بروشور و طراحی شروع به فعالیت کرده است و تبدیل به یکی از انتشارات مطرح در کشور شده است.

 انتشارات سنا

 انتشارات سنا، پس از گذشت حدود نیم قرن، با بهره مندی از چندین کارگاه بزرگ شامل دستگاه آلات لیتوگرافی، چاپخانه افست، خط تولید دیجیتال و صحافی، تنها ناشر دارنده ی تمامی دستگاه آلات مورد نیاز یک انتشارات است و همین امر باعث گردیده است که انتشارات  سنا به راحتی بتواند هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش داده و علاوه بر اینکه تخفیف ها و تسهیلات فراوانی را به نویسندگان خود اختصاص دهد، بلکه، سود تمام شده ی انتشارات را نیز افزایش دهد و در جایگاهی قرار بگیرد که یکی از بهترین انتشارات ایران خوانده شود.

 

فرم تماس و اطلاعات