چاپ کتاب در انتشارات خارجی

چاپ کتاب در انتشارات خارجی زمان مطالعه: 5 دقیقه

چاپ کتاب در انتشارات خارجی و طریقه ارتباط گرفتن با انتشارات خارج از کشور موضوع این مقاله از نشر متخصصان میباشد، با مطالعه این مطلب به اهمیت چاپ کتاب در انتشارات داخلی و چه در انتشارات خارجی بیشتر پی خواهید برد و در میابید که چاپ کتاب حتی به صورت تک جلد نیز میتواند مزایای فوق العاده ای داشته باشد، پس تا انتها همراه ما باشید.

اهمیت چاپ کتاب در انتشارات خارجی

چاپ کتاب در انتشارات خارجی بر خلاف آنچه تصور میشود، امری محل و غیرممکن نیست و با کمی تلاش و کمک گرفتن از افراد متخصص در این حوزه امکان پذیر است، لازم است بدانید که چاپ کتاب در انتشارات خارجی امتیاز زیادی در رزومه تحصیلی و شغلی افراد دارد، به همین دلیل بسیاری از دانشجویان، اساتید و سایر افراد برای قبولی در مصاحبه دکتری، مصاحبه شغلی تصمیم به تبدیل پایان نامه به کتاب میگیرند.

اهمیت چاپ کتاب در انتشارات خارجی

لیست انتشارات معتبر خارج از کشور

همان طور که در کشور ما چندین و چند موسسه انتشاراتی مشغول به کار هستند، خارج از ایران نیز میلیوون ها انتشارات وجود داشته که خدمات چاپ کتاب را با کیفیت مطلوب و ترجمه شده به زبان های رایج در دنیا چاپ میکنند، در ادامه لیستی از این ناشرین معتبر خارجی را برای شما لیست کرده ایم:

 • انتشارات Penguin Random House: انتشارات  پنگوئن یکی از معروف ترین انتشاراتی خارجی بوده که در شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا قرار گرفته و در سال ۱۹۲۷ تاسیس شده است.
 •  انتشارات Hachette Livre: این انتشارات در سال ۱۸۲۶ تاسیس شده و هم اکنون یکی از بهترین انتشارات کشور فرانسه میباشد.
 •  انتشارات Harper Collins: انتشارات هارپر نیز در سال ۱۹۸۹ در کشور آمریکا و در شهر نیویورک تاسیس شده و همچنان مشغول به کار میباشد.
 • انتشارات Pan Macmillan: این انتشارات در سال ۱۹۸۲ و در کشور انگلستان شهر لندن تاسیس شده است.
 • انتشارات Pearson Education: این انتشارات قدیمی که ۳۲۰۰۰ کارمند دارد در جولای ۱۹۹۸ یعنی ۱۹ سال پیش تاسیس شده است.
 • انتشارات Oxford University Press: انتشارات معروف آکسفورد متعلق به دانشگاه آکسفورد است که در سال ۱۵۸۶ تاسیس شده و در کشور انگلستان واقع شده است.
 • انتشارات Bloomsbury: این انتشارات که ناشر رمان هری پاتر نیز است در سال ۱۹۸۶ تاسیس شده است، این انتشارات واقع در انگلستان و شهر لندن می‌باشد.
 • انتشارات Simon & Schuster: این انتشارات در ایالات متحده آمریکا و شهر نیویورک قرار دارد. این انتشارات در سال ۱۹۲۴ تاسیس شده است.
 •  انتشارات John Wiley & Sons: این انتشارات در سال ۱۸۰۷ (۲۱۱ سال قبل) تاسیس شده است. این انتشارات واقع در آمریکا و شهر نیویورک است.
 • انتشارات لمبرت آلمان Lambert: این انتشارات در کشور آلمان فعالیت می نماید و در سایت آمازون که ۷۰ درصد کتاب های جهان در آن قرار میگیرد نیز به صورت بالقوه فعالیت دارد.

چاپ کتاب در خارج از کشور

این نکته را به خاطر داشته باشید که قدیمی بودن انتشارات معرفی شده برای چاپ کتاب در خارج از کشور تنها یکی از فاکتورهایی است که میتوان برای اعتبار و کیفیت انتشارات قلمداد نمود، همانطور که از فهرست بالا مشخص می‌شود، انتشاراتی مانند انتشارات Bloomsbury قدمت زیادی ندارد اما همانطور که آگاه هستید یکی از محصولات این انتشارات مجموعه داستانی هری پاتر است، قسمت ششم هری پاتر در نخستین روز عرضه در سال ۲۰۰۵، نه میلیون نسخه فروش داشت و این میزان فروش برای یک انتشارات رکورد بسیار عالی محسوب می‌شود.

چاپ کتاب در انتشارات بین المللی

برای چاپ کتاب در انتشارات خارجی و بین المللی ابتدا لازم است تا با ناشر مورد نظر خود از طریق ایمیل ارتباط گرفته و چکیده ای کامل از کتاب خود را به زبان فارسی و انگلیسی برای ناشر بفرستید و بعد از پاسخ دادن ناشر میتوانید با او بیشتر ارتباط گرفته و سپس یک نسخه چاپی از کتابتان را نیز برای انتشارات مورد نظر ارسال کنید، برای ترجمه کتاب خود میتوانید از خدمات رایگان چاپ کتاب ترجمه شده نشر متخصصان نیز استفاده نمایید.

در مرحله بعدی ترجمه کل کتاب خود را برای انتشارات مد نظر خود ارسال کنید تا ناشر خارجی نوع ادبیات و کتابتان مورد بررسی قرار دهد، در واقع ترجمه کل کتاب امتیاز بزرگی درفروش کپی‌رایت آن خواهد داشت.

چاپ کتاب در انتشارات بین المللی

مرحله سوم یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل در روند چاپ کتاب در انتشارات خارجی بوده و در این بخش میباست آژانس ادبی مدنظر خود را در کشور های مختلف بیابید در حالیکه آنها نیز به چاپ کتاب شما تمایل نشان دهند، برای پیدا کردن و ارتباط گرفتن با این مرکز دو راه پیش روی شماست، راه اول شرکت در نمایشگاه های بین المللی کتاب و ارتباط مستقیم گرفتن با ناشرین و معرفی کتاب خود به آنها و در راه دوم میتوانید از طریق سایت هایی واسط آژانس های معتبر را پیدا کرده و با آنها به صورت مجازی ارتباط بگیرید، یکی از معروف ترینِ این سایت ها: International Literary Market place میباشد.

آخرین مرحله چاپ کتاب در انتشارات خارجی 

در در مرحله چهارم و بعد از اینکه با انتشارات مورد نظر خود برای چاپ کتابتان در فروشگاه های خارجی از جمله چاپ کتاب در آمازون به توافق رسیدید، بین شما و آژانس ادبی قراردادی امضا می‌شود و تا حق تألیف یا ترجمه شما را به ناشرهای خارجی بفروشد؛ قبل از امضای قرارداد حتماً با یک کارشناس نشر بین‌الملل یا فرد آشنا به مسائل حقوقی مشورت کنید.

در مرحله آخر نیز این نکته را به خاطر داشته باشید که چاپ هر نوع کتابی خارج از ایران نیاز به پرداخت هزینه دارد و به صورت کلی شرایط چاپ کتاب در خارج از ایران با شرایط داخلی متفاوت است و هزینه داوری و ارزیابی کتاب، همچنین هزینه پیش‌ از تولید و انتشار آن از نویسنده دریافت می‌شود.

مشاوره جهت چاپ کتاب در انتشارات خارجی

نشر متخصصان به عناون یکی از بهترین ناشران چند سال اخیر کشور در کنار شماست، تا بتوانید کتاب خود را به انتشارات معتبر در خارج از کشور معرفی کرده و در صورت تمایل چاپ کنید، همانطور که میدانید چاپ کتاب در انتشارات خارجی امتیازات ویژه‌ای برای اساتید و دانشجویان به همراه دارد و چاپ کتاب به تنهایی می‌تواند رزومه اهل علم را پربارتر و تأثیرگذارتر سازد، جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ما در نشر متخصصان در تماس باشید.

تماس با نشر متخصصان

فروشگاه کتاب متخصصانفرم تماس و اطلاعات

80

عملی اگر کاشتید، عادتی درو خواهید کرد. عادتی اگر کاشتید، اخلاقی درو خواهید کرد. اخلاقی اگر کاشتید، سرنوشتی درو خواهید کرد.

دیدگاه کاربران
 • ایریضا 18 دی 1399 / 11:07 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید، سوالی که داشتم این هست که منظور از جمله “…در واقع ترجمه کل کتاب امتیاز بزرگی درفروش کپی‌رایت آن خواهد داشت.” که اشاره کرده‌اید چیست؟
  چطور می‌توانیم به ناشر خارجی اعتماد کرده و کل کتاب خود را که به انگلیسی ترجمه کرده‌ایم به ناشر خارجی ارسال کنیم؟

  با تشکر

 • ایلیا 21 دی 1399 / 3:46 ب.ظ

  سلام، اگر بخوام یک رمان تقریبا ۱۰۰۰ صفحه ای به زبان انگلیسی چاپ کنم، اونم در کشور انگلستان، چقدر پول باید خودم هزینه کنم تا ناشر بالاخره کتاب رو برای من چاپ کنه؟ شما درآخر مطلب نوشتید که ناشرهم از نویینده پولی میگیره در اوایل کار. اگر میشه مبلغ رو به پوندبرای من شرح بدید،خیلی ممنون میشم.

 • محسن جعفری 18 بهمن 1399 / 12:27 ب.ظ

  باسلام من پس از بیست سال تحقیق درخصوص معمای اهرام ثلاثه مصر کتابی هرچند مختصر بنام اهرام برقله زمان رادرانتشارات فرنام شیراز به چاپ رساندم که درانتشارات الکترونیک کتابراه قابل دسترسی است ودراینترنت بنز میتوانید خلاصه ان رامطالعه کنید وقصدترجمه وانتشار به زبان انگلیسی وفروش کپی رایت ان را دارم لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر جعفری

  • مهدی قهاری 19 بهمن 1399 / 11:31 ق.ظ

   سلام وقت بخیر لطفا با این شماره تماس بگیرین: 09055468985 آقای شعبانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان