راهنمای چاپ کتاب به زبان انگلیسی

چاپ کتاب به انگلیسی زمان مطالعه: 5 دقیقه

چاپ کتاب به زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های پژوهشگران و نویسندگان است چراکه می‌توانند آثار خود را در سطح بین‌المللی مطرح نموده و با افزایش دامنه چند برابری مخاطبین و خوانندگان، به شهرت بیشتری دست یابند.
با انتشار کتاب در خارج از کشور، این امکان برای مؤلف فراهم می‌شود تا آن را با تمام جهان به اشتراک بگذارد؛ انتشارات متخصصان در این مقاله قصد دارد تا تمام نکات مربوط به چاپ کتاب به زبان انگلیسی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد، با ما همراه باشید.

 

مزایای چاپ کتاب به زبان انگلیسی چیست؟

امروزه بسیاری از نویسندگان تمایل دارند تا آثار خود را در گستره وسیع‌تری منتشر نمایند، چاپ کتاب به زبان انگلیسی یکی از روش‌هایی است که این امکان را برای مؤلفان و ناشران فراهم نموده است؛ زبان انگلیسی به‌عنوان یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین زبان‌ها در دنیا به شمار می‌رود.
گاهی ممکن است یک اثر، مخاطبین فارسی‌زبان کمی داشته باشد لذا ترجمه و یا نگارش کتاب به زبان انگلیسی به نویسنده کمک خواهد کرد تا کتاب خود را در تمام دنیا مطرح نماید.
زمانی که نویسنده و پژوهشگر اقدام به نگارش انواع کتاب می‌نماید، سفارش چاپ کتاب اولین گام برای حرکت در راستای پیشرفت و علم بوده و گام بعدی که باعث رشد و تحول مسیر نویسندگی می‌شود، چاپ کتاب به زبان انگلیسی است؛ در ادامه مطلب به شرح فواید چاپ کتاب و نیز ارائه اطلاعات کامل دررابطه‌با مراحل و روش انتشار به زبان انگلیسی خواهیم پرداخت.

پس از تألیف و خلق یک اثر توسط نویسنده، چاپ آن در قالب کتاب، مزیت‌های بی‌شماری برای ناشر و نویسنده خواهد داشت؛ در ادامه به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

 •  معرفی و مطرح‌شدن نویسنده در جایگاه کشوری و حتی فراتر از آن

 •  ارتقای رزومه کاری نویسنده در جایگاه کشوری و بین‌المللی

 • بهبود رتبه اجتماعی نویسنده در جایگاه کشوری و بین‌المللی

 •  بهبود رتبه نویسندگی مؤلف در جایگاه کشوری و بین‌المللی

 • ارتقاء انگیزه و اعتمادبه‌نفس مؤلف جهت انجام توسعه فعالیت‌های پژوهشی و انتشار کتاب‌های جدید

 •  بهبود رزومه تحصیلی علاوه بر ارتقاء رزومه کاری که پیش‌تر گفته شد

 •  رشد قابل‌توجه برندسازی شخصی نویسنده در سطح کشوری و بین‌المللی

 •  انگیزه‌های اقتصادی و افزایش سطح درآمد نویسنده

مزایای چاپ کتاب به انگلیسی

همان‌طور که ملاحظه می‌فرمایید هر یک از موارد گفته‌شده خود می‌تواند انگیزه بالایی در چاپ کتاب برای نویسنده ایجاد کند.

مهم‌ترین دلایل چاپ کتاب به زبان انگلیسی توسط نویسندگان چیست؟

اگر به دنبال پاسخ مناسب برای این سؤال هستید که اصلاً چرا نویسندگان کتاب خود را به زبان انگلیسی چاپ می‌کنند، پاسخ سؤال شما را در این بخش به‌صورت زیر ارائه خواهیم کرد:

نویسندگانی که توفیقات قابل‌توجهی در خصوص برخی از آثار خود همچون کتاب‌های تاریخی، پژوهشی، علمی ودرسی، آشپزی، روانشناسی، رمان و داستانی و غیره در کشور کسب می‌کنند، علاقه‌مند می‌شوند تا با انتشار کتاب خود به زبان‌های دیگر مخصوصاً زبان بین‌المللی انگلیسی، دامنه مخاطبین خود را تا صدها برابر گسترش داده و این موفقیت را به‌صورت تصاعدی افزایش دهند.

علاوه بر کتاب‌های موفق داخلی ممکن است برخی آثار در فرهنگ مخاطبین ایرانی مورد اقبال واقع نشوند اما نویسنده نسبت به محبوبیت آن در سایر کشورها امیدوار باشد لذا اقدام به انتشار آن به زبان انگلیسی می‌تواند امکان احیاء این سرمایه‌گذاری بی‌نتیجه را فراهم نماید و اتفاقاً با استقبال قابل‌توجه مخاطبین خارجی مواجه شود. در این زمینه ممکن است خارج از مباحث فرهنگی از لحاظ جغرافیایی نیز کتاب تألیف شده مناسب ایران نبوده اما برای کشوری با شرایط جغرافیایی دیگر مناسب و محبوب شود.
از دیگر مزایای چاپ کتاب به زبان انگلیسی می‌توان به امتیازات قابل‌توجه آن برای داوطلبان مقطع دکتری و یا حتی دانشجویان این مقطع تحصیلی اشاره نمود، تألیف کتاب مخصوصاً به زبان انگلیسی فرصت فوق‌العاده‌ای برای نویسندگان در چنین شرایط تحصیلی محسوب می‌شود که باید به نحو احسن از آن بهره‌برداری نمایند.

در خصوص برخی از رشته‌های علمی ازجمله رشته‌های مهندسی تعدد بالای واژگان لاتین تألیف کتاب به زبان فارسی را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند تا حدی که نویسندگان چنین کتاب‌های ترجیح می‌دهند به‌جای معادل‌سازی مفاهیم و عبارت علمی کتاب را با زبان انگلیسی تألیف نمایند تا حق مطلب ادا شود.

دانشجویان و اساتید رشته ادبیات و یا مترجمی انگلیسی به اقتضاء رشته تحصیلی خود علاقه‌مند نوشتن کتاب به این زبان بین‌المللی هستند تا پیشرفت تحصیلی خود را تسریع نمایند.
به‌طورکلی چاپ کتاب به زبان انگلیسی یعنی ایجاد رزومه بین‌المللی که می‌تواند اثرات فوق‌العاده‌ای را در آینده کاری و تحصیلی نویسندگان ایجاد نماید که دریافت دعوت‌نامه از دانشگاه‌های مطرح بین‌المللی می‌تواند سرآغاز چنین تحولاتی باشد.

مراحل اصلی چاپ کتاب به زبان انگلیسی

علاقه‌مند چاپ کتاب به زبان انگلیسی کافی است تا به کمک کارشناسان انتشارات متخصصان با طی نمودن مراحل زیر نسخه چاپ‌شده کتاب خود را به این زبان بین‌المللی دریافت نمایند:

 1.  ارسال فایل حاوی متن کتاب برای کارشناسان ما

 2. کارشناسی متن به‌وسیله بررسی و ویراستاری کتاب ازلحاظ نگارشی و حتی املایی

 3.  اقدام کارشناسان به دریافت فیپا، شابک و مجوزهای بین‌المللی لازم برای کتاب

 4. طراحی گرافیکی جلد کتاب در هماهنگی کامل با نویسنده

 5.  اقدام به انتشار و صحافی کتاب

 6. پست سفارشی کتاب به آدرس مدنظر نویسنده پس چاپ و صحافی آن

مراحل چاپ کتاب به انگلیسی

لازم به ذکر است که برای اجرای تمامی مراحل فوق نیازی به حضور نویسنده در انتشارات نبوده و همه مراحل به‌صورت راه دور و مجازی ممکن گردیده است.

نکات مهم در خصوص چاپ کتاب به زبان انگلیسی

علی‌رغم اینکه در کشور ما محدودیت و قوانین ویژه‌ای برای چاپ کتاب به زبان انگلیسی مشخص نگردیده است و به‌طورکلی تفاوت خاصی بین چاپ کتاب به زبان فارسی با زبان انگلیسی وجود ندارد، توجه به نکات زیر الزامی است:

 •  چاپ عنوان کتاب به هر دو زبان فارسی و انگلیسی بر روی جلد آن
 •  درج نام نویسندگان به هر دو زبان فارسی و انگلیسی بر روی جلد کتاب
 •  شناسنامه کتاب شامل نام انتشارات، شماره کتاب‌شناسی، شماره شابک و غیره تماماً باید به زبان فارسی نوشته شوند.

نکات چاپ کتاب به انگلیسی

چاپخانه برای چاپ کتاب شما به زبان انگلیسی به چه اطلاعاتی نیاز دارد؟

علاقه‌مندان به چاپ کتاب به زبان انگلیسی باید اطلاعات زیر را در اختیار چاپخانه موردنظر خود قرار دهند:

 • عنوان انگلیسی و فارسی کتاب
 •  نام نویسنده یا نویسندگان کتاب به هر دو زبان
 •  اعلام سایز مدنظر برای کتاب
 • فایل اصلی متن کتاب (ترجیحاً ورد)
 •  متن توضیحات یا توصیفی از کتاب در حدود یک پاراگراف
 •  آدرس دقیق و نام دریافت‌کننده کتاب
 •  ارسال رسید واریز هزینه چاپ کتاب

انتشارات متخصصان که عنوان بهترین ناشر سال 98 را در کارنامه خود دارد باافتخار آمادگی خود را جهت ارائه تمامی خدمات مرتبط با چاپ و انتشارات اعلام می‌دارد، درصورتی‌که ما را لایق خدمت‌رسانی می‌دانید می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات مشاوره رایگان، از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

تماس با نشر متخصصان
فروشگاه کتاب متخصصان
فرم تماس و اطلاعات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان